vhs na dvd

Sekcia: Ostatné 17.05.2016 | 10:39
Avatar MARTIN Linux Mint 17.3 KDE  Používateľ

zdravím páni. pred pár rokmi som sa pýtal na túto tému ale kvôli hardvéru som to vzdal. Vie mi prosím dať niekto jednoduchý návod na digitalizáciu videa? Mám pinnacle 330E hybrid kľúč, Linux ho vidí. Máte niekto skúsenosti? Vďaka.

    • RE: vhs na dvd 17.05.2016 | 10:54
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      neviem presne co je to za kluc ale ja pouzivam staru panasonic cameru co vie skonvertovat analog na digital a ten nahravam cez kdenlive

      kamera je ale pripojena cez firewire kabel, pre usb by to malo byt v4l (video for linux), idealne vyskusat napriklad vo VLC ci ti to vobec prehra (vlc prehra vacsinu veci) a potom to nahravat

      navod na nahravanie v kdenlive napriklad tu:

      https://userbase.kde.org/Kdenlive/Manual/Capturing

      alebo tu

      http://www.linuceum.com/Desktop/KDEnliveCapture.php

      BTW myslim ze aj VLC ma moznost narhravania

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: vhs na dvd 17.05.2016 | 10:57
        Avatar MARTIN Linux Mint 17.3 KDE  Používateľ

        Ďakujem za linky

        • RE: vhs na dvd 17.05.2016 | 11:12
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          inak este zo skusenosti ak ti to nepojde na prvy krat neznamena to ze to nefunguje vobec, niekedy mi to da 2-3 pokusy kedy vsetky zariadenia (vsh-kamera-pc-sw) zacnu poriadne spolupracovat

          a pozeram teraz to VLC tak by to tiez malo uplne stacit

          satci dat medium-konvertovat/ulozit-snimacie zariadenie a ponastavovat parametre

          ja pouzivam kdenlive lebo ho nasledne pouzivam na stabilizaciu ale to VLC by na obycajne grabbovanie malo stacit

          inak je to nekonecna robota (minimlana dlzka = dlke grabovaneho videa), vdaka bohu za digitalne zaznamy :-D

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: vhs na dvd 17.05.2016 | 11:31
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Ak Ti na tej karte fungoval príjem analógovej televízie, tak ti stačí len prepojiť video s anténnym vstupom, naladiť kanál a nastaviť nahrávanie. Potom to zostriháš.

    • RE: vhs na dvd 17.05.2016 | 14:15
      Avatar MARTIN Linux Mint 17.3 KDE  Používateľ

      Ďakujem za rady, zatial som sa nikam nepohol. Ešte je možné že mám zlý kábel... stále nič

      • RE: vhs na dvd 17.05.2016 | 14:48
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Pokiaľ je možné že si od roku 2012 nezistil či má tá tvoja karta podporovanú časť s analógovvým TV tunerom, tak sem skús dať čo pribudo v dmesg po zapojení tej karty. Podľa internetu už má tá karta po natiahnutí správneho FW podporu aj analógu.