Root prava aplikacie

Sekcia: Konfigurácia 13.07.2016 | 20:55
Avatar bibibo   Návštevník

Ahojte, dost casto pouzivam putty alebo wireshark a musim to spustat pomocou sudo, aby tie aplikacie mali pristup na seriovy port alebo sietovu kartu. Ako je mozne nastavit, abz som to nemusel spustat s prikazomm sudo a nasledne furt vkladat heslo ?

    • RE: Root prava aplikacie 13.07.2016 | 21:13
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Aplikácie Wireshark a Putty som ešte nevidel pripájať sa na sériový port, a neviem prečo by mala akákoľvek aplikácia vyžadovať root práva aby vedela zapisovať na sériák. Pridaj si užívateľa do skupiny dialout, a získa prava čítania a zápisu do /dev/ttyS* ak používaš tie sériáky a nie napríklad ACM.

      • RE: Root prava aplikacie 13.07.2016 | 21:26
        Avatar bibibo   Návštevník

        Ano, mas pravdu. Putty pristupuje na /dev/ttyS* alebo /dev/ttyUSB* a na to to vzaduje root.

        • RE: Root prava aplikacie 13.07.2016 | 21:46
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Nechcem sa s tebou hádať, ale nemáš pravdu. A keďže si prehliadol že ti stačí pridať si užívateľa do pracovnej skupiny dialout (alebo inej ktorá má v danej distribúcii právo práce s modemom), tak si nepochopil riešenie.

          Z nostalgie som si to nasimuloval. Už síce nemám funkčný modem, ale pripojil som si prastarý bitcoin miner komunikujúci cez /dev/ttyACM*. A pracoval som s ním bez problémov a bez eskalácie root práv.

    • RE: Root prava aplikacie 19.10.2016 | 04:06
      Avatar mkub Debian stable  Používateľ

      wireshark, tak to tusim potrebuje heslo roota, ale putty?