Bodhi Linux

Sekcia: Ostatné 03.10.2016 | 18:50
Avatar www   Používateľ

Zdar, skúšal už niekto distribúciu Bodhi? Potešilo by, ak by mala podporu sk/cz jazyka.

    • RE: Bodhi Linux 03.10.2016 | 21:29
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Bodhy Linux je postavený na Enlightened, takže minimálne Čeština by nemala byť problém.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Bodhi Linux 04.10.2016 | 09:11
      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

      Bodhi stojí na základoch Debianu a Ubuntu, čiže nejaké preklady by mali byť k dispozícii. Nebolo by od veci vyskúšať postup inštalácie jazykového balíka tak, ako je uvedený na stránkach Bodhi Linux. Čiže inštalácia cez terminál s kódom jazyka sk alebo cs

      sudo apt-get install language-pack-sk language-pack-sk-base language-pack-gnome-sk language-pack-gnome-sk-base firefox-locale-sk 
      

      a potom postupovať podľa krokov, ktoré sú tam uvedené.

    • RE: Bodhi Linux 04.10.2016 | 19:09
      Avatar www   Používateľ

      Vďaka za rady, vyskúšal som. Treba ešte na distribúcii popracovať..

      • RE: Bodhi Linux 04.10.2016 | 19:49
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Môžeš priložiť ruku k dielu, a popracovať na tom. Linux nie je o tom, že prídeš do pizzerie a objednáš si podľa tvojich lokálnych preferencií s tým že obľubuješ bryndzové halušky a tak chceš pizzu s bryndzou. Taký recept môžeš kľudne odladiť aj ty, a ponúknuť ho šéfkuchárovi. Ak sa uchytí, tak to dostaneš aj inde a kľudne aj o desať rokov. Alebo to budú jedávať aj tvoji pravnuci.

        Teda, naj rekord bola Karí Pizza. Na slanom korpuse bol smotanovo paprikový maďarský pérkelt (mierne pikantný) a bolo mi to prezentované ako klasické jedlo z UK.

        • Pizza: Bodhi Linux.
        • Bryndzové halušky: Slovenská lokalizácia.
        • Šéfkuchár: správca distribúcie.
        • Recept: Zladenie inštalačného média.
        • RE: Bodhi Linux 04.10.2016 | 20:46
          Avatar www   Používateľ

          Potreboval som dať jednoduché distro na PC známemu. Toto sa mu zo začiatku celkom pozdávalo. Nie som programátor..

          • RE: Bodhi Linux 04.10.2016 | 21:16
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Podľa vzhľadu si vyberajú ženy, a potom sa sťažujú že ich tlačia luxusné topánky. Chlap si vyberie to, čo mu je pohodlnejšie. Alebo to, pri čom sa viac namaká ak chce schudnúť alebo sa niečo naučiť. Vyber mu to, čo používaš ty. Ajtak sa bude pýtať hlavne teba, a ty to tvoje už poznáš.

            PS: vzhľad východzej grafickej témy nie je meradlom. Grafická téma sa dá bez problémov prestaviť, a pekných tém sú stovky ak nie tisíce...

          • RE: Bodhi Linux 04.10.2016 | 21:47
            Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

            bolo by fajn získať informáciu, čo chce známy v Linuxe robiť, a ako si predstavuje gui.

            • RE: Bodhi Linux 05.10.2016 | 07:19
              Avatar www   Používateľ

              Klasika - internet, yt, fb, kancelária, hudba.. GUI? Hm elementary, mint, macOS. Niečo medzi tým. Na staršie PC s 2GB RAM.

              • RE: Bodhi Linux 05.10.2016 | 09:07
                Avatar rst   Návštevník

                no odporucam Mint 17.3 MATE 32bit. temy vyzoru desktopu sa daju nainstalovat napriklad s noobslab http://www.noobslab.com/p/themes-icons.html

              • RE: Bodhi Linux 05.10.2016 | 15:27
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                osobne by som skusil napriklad ELEMTARY OS alebo WATTOS

                prípadne spominany noobslab ponukal (asi aj ponuka) macbuntu temu

                ale idealne tam dat zaklad (distribuciu) s ktorou mu budes vediet zhlavy pomoct a prostredie a temu len doplnit podla vkusu

                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                • RE: Bodhi Linux 05.10.2016 | 21:51
                  Avatar www   Používateľ

                  Pokukám wattOS, podumám čo ďalej..

                  • RE: Bodhi Linux 05.10.2016 | 22:28
                    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                    Ubuntu je jednoduché, tak nevymýšľaj koleso odznovu, prostredie si preinštaluješ jedným príkazom, ale máš výhodu kvalitného základu a klikacích nástrojov.

                    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                    • RE: Bodhi Linux 09.10.2016 | 19:20
                      Avatar flip   Návštevník
                      máš výhodu kvalitného základu a klikacích nástrojov.

                      To sa da povedat napriklad aj o Antix MX

                      • RE: Bodhi Linux 09.10.2016 | 21:42
                        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                        +1

                        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • RE: Bodhi Linux 08.10.2016 | 17:11
                  Avatar www   Používateľ

                  Takže na PC som nainštaloval Mint. Všetko OK. Na starý notebook rozmýšľam wattOS. Neviem, či je v ponuke SK. Podľa tohto videa výber SK/CZ asi chýba. Máš s wattOS skúsenosti?

                  • RE: Bodhi Linux 08.10.2016 | 17:12
                    Avatar www   Používateľ
                  • RE: Bodhi Linux 14.10.2016 | 08:46
                    Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                    s wattos mam len mierne skusenosti, instaloval som ho na moj stary ntb, ktorý do mesiaca uplne zomrel

                    vtedy vsetko vyzeralo rychle a jednoduche

                    s CZ/SK vobec nemam skusenosti, ja casto uprednostnujem prave anglictinu (nie vsetky preklady sa mi pacia)

                    Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • RE: Bodhi Linux 05.10.2016 | 20:58
                Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

                @wwww

                Skúsim stručne:

                1. praktické je doporučiť distro s ktorým máš vlastnú skúsenosť, lebo si prvý "priateľ na telefóne"
                2. na 2GB by mali chodiť všetky GUI, dnes sú najväčším žrútom RAM web stránky, nie desktop grafika
                3. distro by malo obsahovať kodeky, ovládač wifi atď.
                4. na 2GB RAM a starom ntb mám odskúšané: Ubuntu 14.04, Ubuntu Mate 14.04, Mint 17.3 (Cinnamon, Mate, Xfce)
                5. pred inštaláciou si spolu pozrite Live, či správne funguje hw a či mu to vyhovuje graficky/ergonomicky
                6. ak má legálne widly, navrhni dualboot, nech má pocit že má zadné dvierka
                7. niekto iný ti môže samozrejme ponúknuť úplne iné rady ;)
                • RE: Bodhi Linux 05.10.2016 | 21:53
                  Avatar www   Používateľ

                  Viacmenej mám podobný názor. Podumáme ešte..