Alternativa Outlooku

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.12.2016 | 19:14
Avatar ubuntu123   Návštevník

Dobry vecer priatelia

Hladam dlhsiu dobu slusnu alternativu outlooku. Ak mate dobre skusenosti s klientom pre ubuntu , v ktorom je tak samozrejme mailova schranka ako aj kalendar a task management, urcite budem rad. Nasiel som slusne softy plniace vzdy len jednu polovicu. Ak by mal niekto tip, budem mu vdacny.

    • RE: Alternativa Outlooku 13.12.2016 | 19:25
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      Ešte pod windows som používal thunderbird, do ktorého sa dali tieto doplnky nainštalovať (kalendár, task manažer a adresár). Len nepoznám ako je to vo verzii pre linux, či tam je to rovnaké. Prever to.

      • RE: Alternativa Outlooku 13.12.2016 | 19:29
        Avatar samalama.   Návštevník

        thunderbird je neskutocne pomaly nefungujuci zabugovany moloch...

        • RE: Alternativa Outlooku 13.12.2016 | 20:15
          Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

          To, že je to moloch, tak s tým súhlasím ale v porovnaní s Outlookom je to rýchlejšie. Ja som to na WinXP 7 rokov bez problémov používal a nevšimol som si, že by to bolo zabugované. Ako je na tom verzia pre linux, tak to ako som už spomínal, neviem.

    • RE: Alternativa Outlooku 13.12.2016 | 19:28
      Avatar samalama.   Návštevník

      claws mail

    • RE: Alternativa Outlooku 13.12.2016 | 19:48
      Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

      Skus pozriet evolution, ja v nom pouzivam len mail a kontakty ale vidim tam aj kalendar, poznamky a ulohy. https://help.gnome.org/users/evolution/stable/intro-main-window.html.en

    • RE: Alternativa Outlooku 13.12.2016 | 20:04
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Síce neviem čo si mám predstaviť pod pojmom alternatíva k Outlooku, ale opisuješ Groupware. Teda kolaboračný software, alebo inak zvaný programový balík na spoluprácu. MS mal AFAIK poslednú voľne šíriteľnú verziu Outlooku ako Outlook 98 ktorá sa distribuovala s Internet Explorerom verzie 4 a o jej kvalitách pomlčím. Nemal som tú smolu to používať, ale videl som nešťastníkov ktorým to odpálilo zbierku obchodnej korešpondencie. Funkcia Groupware v Outlooku sa dá využívať len v spolupraci s servrom, elektronická spolupráca bez serverovej synchronizácie neexistuje. A tá serverová časť k Outlooku zvykla byť dosť drahá.

      Takže, chceš niečo špecifickejšie alebo povieš o pracovnej ponuke niečo viac?

      PS: Už dávno platím dane a odvody. Ale, je tu zopár iných čo by to bez problémov vykryli.

      • RE: Alternativa Outlooku 14.12.2016 | 08:56
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        ja nikde nevidím že by chcel collaboration suite

        podľa mna chce len software, ktorý ma v sebe mailklienta, kalendár, kontakty a úlohy (v podstate spomenutý thunderbird ci clawsmail) a tieto vobec nemusi vediet synchronizovať (nespomína to) (alebo staci ak to vie synchronizovat cez google ucet)

        osobne som pouzival chvilu NYLAS N1 ale vratil som sa k webklientom

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: Alternativa Outlooku 14.12.2016 | 09:56
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Mail + kalendár + kontakty + úlohy = kolaboračný SW. Ak by nepotreboval synchronizáciu, tak ako si správne podotkol, použije svoj smartfón. Takže mi z toho vychádza buď fuška na zimbru alebo iný produkt ktorý som sem linkoval, alebo je to nábor nejakej firmy kde personalista hľadá mladých zobákov. A podľa toho, že sa jedná o druhú podobnú otázku tento týždeň, tak to posledné.

          PS: Nevylučujem že by sa jednalo o znudeného doktoranta na ekonomickej učňovke. Dátum na to je, ale nesedí mi že by sa niekto tohoto roku ozval s prílišnou láskou. To tí učňovkári nerobia.

          • RE: Alternativa Outlooku 14.12.2016 | 10:19
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

            ako ja zbožňujem konšpiračné teórie ale toto už je príliš

            pred polrokom som riesil podobnu otazku - jediny rozdiel je ze som nesiel na forum a nasiel som spominany NYLAS N1 (ktory nakoniec nepouzivam)

            nie kazdy potrebuje synchronizaciu, ale niekto len potrebuje mat tieto veci aj offline (to bol moj dovod hladania softu na mail/kalendar/ulohy)

            a smartfon nie je riesenie na pracu - mail klient ano

            BTW tebou spominana zimbra ma aj desktopoveho klienta co podporuje mail, kalendar a aj ulohy (a aj bez serverovej casti)

            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • RE: Alternativa Outlooku 14.12.2016 | 11:04
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Minule mi opravoval vodu živnostník, čo mal smartfón a vedel ho používať. Jeho primárnymi pracovnými nástrojmi boli karboška, teflónová páska, šlicky a šublera. Ten smartfón používal naplno. Aj ako úkolovník (kalendár), nielen na zhodnotenie stavu (fotka v emaili). Myslíš si že je konšpirácia keď niekto rozumne uvažuje? Ja nie.

    • RE: Alternativa Outlooku 14.12.2016 | 15:51
      Avatar ubuntu123   Návštevník

      niekde som cital, ze komunita Linux je omnoho lepsia ako ta windowsacka, ale postihnuty paraplegik s mozgovou obrnou a neustalou potrebou mudrovat sa najde aj tu. Hladam len klient, ktory je dobrym mailclientom a zaroven je aj nieco viac ako len to. Bohu vdaka ze tu nie je kazdy ako tuna tento praclovek a aspon niekto sem dal plnohodnotny prispevok.

      • RE: Alternativa Outlooku 14.12.2016 | 16:04
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        potom daj vedieť prečo si sa rozhodol, pre budúce generácie ;-)

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: Alternativa Outlooku 14.12.2016 | 16:15
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        A dokázal by si upresniť, ktoré časti funkcionality outlooku požaduješ? Pretože tá prvotná funkcionalita je plná spolupráca s MS exchange serverom, a to OSS na 100% nezvláda. Bez toho aby si povedal čo od toho naozaj očakávaš môžeš dostať iba paraplegtické odpovede s dynamickými zoznamami o ktorých sa budú viesť siahodlhé hádky. A to dúfam nechceš, i keď to tak nevyzerá.

        • RE: Alternativa Outlooku 14.12.2016 | 17:39
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          píše:

          alternativu outlooku. Ak mate dobre skusenosti s klientom pre ubuntu , v ktorom je tak samozrejme mailova schranka ako aj kalendar a task management,

          ja čítam, hľadám program, ktorý funguje ako mail klient

          zároveň má funkcie kalendáru a plánovania a k tomu task management,

          ideálne všetko v jednom a fungujúce pod ubuntu

          jediné čo môže dodať je že akým spôsobom sa mu tam ma sťahovať tá pošta (či chce okrem IMAPu a dačo iné)

          nepíše že chce sync medzi vicerými pc, nepíše že by chcel prístup k MS Exhcange, nepíše ze by chcel nejaký pšeciálny protokol 

          správna odpoved znie napr.:

          evolution - lebo je stabilný, vie toto toto, používam vela rokov

          thunderbird - lebo ma na svetko plugin a funguje aj pod windowsom

          nepoužívaj K-MAIL - lebo tam nefunguej toto a toto

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: Alternativa Outlooku 14.12.2016 | 18:24
        Avatar starman   Návštevník

        Čím viacej podrobností uvedieš, tým je väčšia šanca, že dostaneš lepšiu odpoveď.Pán Peter neni paraplegik a mohým tu už pomohol. Pred pár rokmi som ho videl v televízii, kde sa vyjadroval k téme nasadenia alternatív k produktom od microsofu vo verejnej správe, ako zástupca SOIT.

    • RE: Alternativa Outlooku 14.12.2016 | 18:26
      Avatar ubuntu123   Návštevník

      Tak rozhodol som sa pre evolution, a vyzera to presne ako to co som chcel, netreba v tom hladat vzdy nejaku extra odbornost, proste som chcel aby to malo tie prvky , ktore ma outlook a ktore moze aj bezny nezainteresovany user vyuzit, nechcel som zachadzat do detailov,diky vsetkym

      • RE: Alternativa Outlooku 14.12.2016 | 19:54
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Mohol si kľudne zájsť do detailov. Bolo by to rýchlejšie, presnejšie a priamočiarejšie :-)

    • RE: Alternativa Outlooku 15.12.2016 | 08:16
      Avatar kamowski   Návštevník

      moja voľba je jednoznačná - Thunderbird,

      email, kalendár, úlohy, poznámky, ....., nevie variť plnenú kapustu :(

      že je moloch a žerie systémové prostriedky? mám ho spustený non-stop, uspávam pc, tak nečakám kým nabehne, to nejakých 200-300 MB z RAM je problém? to FF alebo hociktorý iný prehliadač žerie podstatne viac,

      je dlhodobo komunitou vyvíjaný a podporovaný, multiplatformový, modulárny, podporuje hádam všetko, čo bežný používateľ môže potrebovať, ...
      filtre, vlastné priečinky, podpisovanie, šifrovanie, ....

      niečo o kalendároch, úlohách, synchronizácii, ... v TB tu: https://www.linux-mint-czech.cz/organizujme-si-cas-a-pracu-i/

    • RE: Alternativa Outlooku 15.12.2016 | 09:01
      Avatar Petr Hněvsa Fedora 32 XFCE, Gnome  Používateľ

      Ahoj, já bych tedy doporučil evolution, alespoň v něm funguje synchronizace kalendáře s Googlem.