skuska z programovanie C

Sekcia: Programovanie 08.01.2017 | 16:50
Avatar ItIsNotMe Raspbian, Debian, &droid  Používateľ

vysvetlice mi fungovanie tejto funkcie ako ma fungovat ? void draw(const int size, char field[])

WhoIs ???
    • RE: skuska z programovanie C 08.01.2017 | 16:54
      Avatar ItIsNotMe Raspbian, Debian, &droid  Používateľ

      a co robi znak * v cecku dakujem :)

      WhoIs ???
      • RE: skuska z programovanie C 08.01.2017 | 17:37
        Avatar caopyp   Používateľ

        :D Tuke čo, deň pred skúškou :D ak je deklarácia napr. char *a tak do premennej a sa vojdu reťazec znakov ak som napísal somarinu opravte ma

        Vieš aký je rozdiel medzi konšpiračnou teóriou a realitou? Asi 2 roky
      • RE: skuska z programovanie C 08.01.2017 | 17:51
        Avatar borg Fedora  Administrátor

        ma viacero vyznamov. vyber si jeden a spytaj sa potom.

        ps: takze na toto ja platim dane :/

        • RE: skuska z programovanie C 08.01.2017 | 17:58
          Avatar caopyp   Používateľ

          nie je každy it ale musí to mať každý potom keď si spomenieš že ti funguje el. energia tak to si spomeň že zato možu energetici bez toho aby vedeli programovať ;)

          Vieš aký je rozdiel medzi konšpiračnou teóriou a realitou? Asi 2 roky
          • RE: skuska z programovanie C 08.01.2017 | 18:26
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Nemusí. Nahadzovať lopatou do kotla v Mochovciach môžeš aj bez titulu. A riešenie energetických sietí sa bez IT nezaobíde už zopár desaťročí.

            • RE: skuska z programovanie C 08.01.2017 | 18:29
              Avatar mirek biňas Fedora 35  Administrátor

              to bolo dost dobre a pravdive :-) hlavne, ked niektorych energetikov som uz stihol skolit aj ine veci, ako cecko, pretoze zacali pracovat v it firme. len aby dotycny neskoncil podobne...

            • RE: skuska z programovanie C 08.01.2017 | 18:55
              Avatar caopyp   Používateľ

              síce máš pravdu ale stale sa nájde kopú odvetvi kde si k programovaniu ani nečuchne a poznám veľa ľudi ktorý budu radi keď to tak bude nie každy ma hlavu na programovanie.

              Nahadzovať lopatou do kotla v Mochovciach
              :D :D. napr. riadenie spínacej el. stanici, revízie v elektrárni , kontrola spúšťania nektorých elektrárni i keď je to všetko automatické musi tam by človek čo tomu rozumie, ... Je pravda že ku energetike sa hodi vedieť C + plc , (arduino)

              Vieš aký je rozdiel medzi konšpiračnou teóriou a realitou? Asi 2 roky
              • RE: skuska z programovanie C 08.01.2017 | 19:31
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                No vidíš že sa hodí, a idú ruku v ruke.

                A to, že existujú aj študijné obory kde sa programovanie nerieši je pravda. Teologická, Filozofická, Veterinárna a mnohé ďalšie. Ale tam sa programovanie nielen nerieši, ale ani nevyučuje.

          • RE: skuska z programovanie C 09.01.2017 | 00:06
            Avatar borg Fedora  Administrátor

            nerozumiem, co si chcel povedat, ale nevadi. "nie je kazdy it" -> tak preco je na tej skole a mrha peniazmi danovych poplatnikov?

        • RE: skuska z programovanie C 08.01.2017 | 21:16
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Niektoré štúdia majú zbytočné predmety s ktorými sa asi v reále ani nestretne. Takže by som až tak striktný nebol.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: skuska z programovanie C 08.01.2017 | 17:44
      Avatar caopyp   Používateľ

      Vytvorte funkciu void draw(const int size, char field[]), ktorá na obrazovku vykreslí aktuálny stav hracieho poľa.

      takže vypíše pole aby si videl čo je zaplnené a čo nie a aby si vedel kde maš dať dalšiu značku (piškvorky).

      Vieš aký je rozdiel medzi konšpiračnou teóriou a realitou? Asi 2 roky
      • RE: skuska z programovanie C 08.01.2017 | 17:54
        Avatar caopyp   Používateľ

        moja verzia je tam bordeľ ale funguje to + nie som IT iba energetik tak zmilovanie. Je to len taka beta.

        Vieš aký je rozdiel medzi konšpiračnou teóriou a realitou? Asi 2 roky
        • RE: skuska z programovanie C 08.01.2017 | 17:55
          Avatar caopyp   Používateľ

          ..

          Vieš aký je rozdiel medzi konšpiračnou teóriou a realitou? Asi 2 roky
          • RE: skuska z programovanie C 08.01.2017 | 18:30
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Hviezdička v céčku určuje smerník. Nikde v tvojom kóde nevidím smerník, a ani malloc.

            • RE: skuska z programovanie C 08.01.2017 | 18:34
              Avatar mirek biňas Fedora 35  Administrátor

              on mozno skusal ine pouzitie. napriklad a*b alebo putchar('*'). ako spominal ktosi vyssie - hviezdicka ma viac vyznamov. on ten jeho neupresnil. aj ked sa da predpokladat, ze je to presne ten, ktory opisujes...

              • RE: skuska z programovanie C 08.01.2017 | 18:53
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Cvičenie s poliami štruktúr bez smerníkov nemá moc efekt.

                Odhadujem že cvičiteľ bude pridávať body hlavne za enumerátor, štruktúru a počet vektorov poľa. Funkčnosť by mala byť samozrejmosťou, aj s ošetrením vstupných hodnôt.

                • RE: skuska z programovanie C 08.01.2017 | 19:04
                  Avatar mirek biňas Fedora 35  Administrátor

                  v tom predmete este smerniky neriesia. preto aj referencie na polia neriesia sposobom char* field, ale char field[]. tie ozajstne smerniky ich cakaju az v letnom semestri. aj struktury. aj enumeracne typy. toto boli len zaklady algoritmizacie. a polia.

                  • RE: skuska z programovanie C 08.01.2017 | 19:25
                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                    Oni existujú aj iné ako ozajstné smerníky v céčku? Tsss ...

                    • RE: skuska z programovanie C 08.01.2017 | 19:46
                      Avatar mirek biňas Fedora 35  Administrátor

                      nuz... jeden priklad spadajuci do kategorie "programatorsky folklor", ktory prezentuje tzv. "down-to operator":

                      #include <stdio
                      int main()
                      {
                          int x = 10;
                          while (x --> 0) // x goes to 0
                          {
                              printf("%d ", x);
                          }
                      }
                      

                      </code>

                      operator --> je evidentne dlhsie ako ->, takze urcite bude lepsi. mozno, ked pouzijem operator * takto: *char, tak je menej "pravy", ako ked ho pouzijem takto: **char. proste viac ciar, viac adidas.

                      a kto vie, co som tym vlastne povodne myslel. asi som len zabudol pouzit uvodzovky... :-)))

                      • RE: skuska z programovanie C 08.01.2017 | 19:52
                        Avatar mirek biňas Fedora 35  Administrátor

                        ale viac som sa pobavil na tomto riesenitomto rieseni, kde autor jasne demonstruje, ze x vie ist k 0 rychlejsie z opacnej strany, pretoze dlzka sipky zvysuje rychlost, ako sa x dostane k 0 :-))) myslim, ze to pouzijem vo svojej nedelnej kazni :)))

                        • RE: skuska z programovanie C 08.01.2017 | 20:04
                          Avatar WlaSaTy   Návštevník

                          Pod pojmom iné ako ozajstné smerníky by som si predstavil niečo iné ako si ukázal, ale žiaľ bolo to vedľa.

                          Skús pohľadať či to nenájdeš v múzeu správnych riešení.

                          • RE: skuska z programovanie C 08.01.2017 | 20:06
                            Avatar mirek biňas Fedora 35  Administrátor

                            ta stranka je mocna. poznam poznam. tiez zvyknem raz ukazat na prednaske, ze co je v cecku mozne :-)

                  • RE: skuska z programovanie C 10.01.2017 | 12:20
                    Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

                    Namiesto ozajstné by som radšej napísal dynamicky alokované.

            • RE: skuska z programovanie C 08.01.2017 | 18:47
              Avatar caopyp   Používateľ

              viem že tam nie je smerník ale prvá otázka bola na tento program i keď sa bal dotyčný opýtať

              void draw(const int size, char field[])
              bola jedná z funkcii ktoru trebalo naprogramovať i keď u mňa sa tak nevola ale môže pomôct ak si pozrie ako som to robil .

              Vieš aký je rozdiel medzi konšpiračnou teóriou a realitou? Asi 2 roky
            • RE: skuska z programovanie C 09.01.2017 | 00:08
              Avatar borg Fedora  Administrátor

              fakt iba smernik? :)

    • RE: skuska z programovanie C 08.01.2017 | 20:21
      Avatar ItIsNotMe Raspbian, Debian, &droid  Používateľ

      pri poliach a praci s pamatou sa kus stracam preto hladam pomoc
      plus ako ste sa ucili programovat vy ?

      WhoIs ???
      • RE: skuska z programovanie C 08.01.2017 | 20:33
        Avatar mirek biňas Fedora 35  Administrátor

        asi ta nepotesim, ale ked sme sa ucili programovat my (alebo aspon ja), tak internet este nebol. takze sme si to v prvom rade museli odsediet a ak sa nam dostala nejaka literatura do ruk, tak to bol castokrat jediny zdroj informacii. takze ziadne diskusne fora, ziadny stackoverflow, ziadny google na temu "how to..."

        • RE: skuska z programovanie C 08.01.2017 | 20:41
          Avatar caopyp   Používateľ

          ak maš nejaké dlhé riešenie ktoré je nad tvoju úroveň tak si to rozkúskuj či ti fungujú jednotlive funkcie samostatne a tak to skus pospájať a učiť sa programovať deň pred skúškou je frajerina.

          Vieš aký je rozdiel medzi konšpiračnou teóriou a realitou? Asi 2 roky
      • RE: skuska z programovanie C 09.01.2017 | 15:08
        Avatar Dušan Kreheľ Debian  Používateľ
        plus ako ste sa ucili programovat vy ?

        Učebnice jazyka C - 1. díl - Pavel Herout, potom Učebnice jazyka C - 2. díl - Pavel Herout a následne už len internet.

        človek z Prešovského kraja
      • RE: skuska z programovanie C 09.01.2017 | 19:50
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Prvé kroky som mal v pionierskom dome na osembitoch, dobrovoľne. Neskôr na PC som hojne využíval help k programovacím jazykom, dokumentácia v programovacích prostrediach bola dosť dobre vysvetlená. Aj s príkladmi. Preklad som nepotreboval.

        Dokumentácia sa za tie roky nezhoršila.

        • RE: skuska z programovanie C 09.01.2017 | 21:19
          Avatar mirek biňas Fedora 35  Administrátor

          Caro tejto doby, ked nad tym rozmyslam, bolo aj v tom, ze programvaniu sa venovali aj casopisy pre mladez. Taky zenit pionierov mal v kazdom cisle stranku venovanu karlovi alebo zofke. A obcas vypis nejakeho mocneho programu na dve a4. To caro z prepisovania... Och... Abc-ko podobne. Tusim aj v amarach nieco byvalo, ale to som nekupoval. Dnes to uz velmi nie je mozne, kedze tych jazykov je uz prilis vela. Aj ked stale by som si nieco vedel predstavit. Kedze dnes existuje vela nastrojov a metodik, ktore su urcene na vyucbu programovania. Dnes to vie byt vacsia sranda ako kedysi... Aj ked mat celu pamat ako na dlani (64kb = rom (16kb) + ram (48kb) na zx spectre)... To bola tiez krasa. Dnes pomaly hello world v cecku vo vyslednej binarke ma tolko... :-)))

          • RE: skuska z programovanie C 09.01.2017 | 21:34
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Jazyky Karol a ani Žofku som nikdy nemal. Krúžok končil v presne vymedzenom čase, hlavným ističom. Nahrávanie programov alebo ich prepisovanie sa teda nestíhalo. Nemali sme ani na kazety, takže nemalo moc význam. Brali sme tam vlastne len základy pre decká zo základky. Spektrá v pionierskych domoch neboli, tie boli vo Zväzarme pod iným typom dohľadu. Tam som už z ideologických dôvodov nešiel.

            • RE: skuska z programovanie C 09.01.2017 | 21:44
              Avatar mirek biňas Fedora 35  Administrátor

              Ja som v dome pionierov zazil len pmdcka. Socik padol, ked som mal 9, takze som si toho aj tak vela na nich neuzil. Bracho nejake zohnal nedavno, ale bez zdroja. Musim kuknut na bazosi.

              • RE: skuska z programovanie C 09.01.2017 | 22:03
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Tak to si potom nepamätáš, že PMD bolo v pionierskych domoch napájané nabíjačkou na olovené autobatérie. Originâlny zdroj sa vedel sám roztaviť.

                • RE: skuska z programovanie C 10.01.2017 | 08:16
                  Avatar mirek biňas Fedora 35  Administrátor

                  to nepamatam. v nasom kruzku boli vsetky napajane z pmd-ckovskeho zdroja. tusim sa to oznacovalo ako pmd 10.

                  • RE: skuska z programovanie C 10.01.2017 | 10:22
                    Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

                    Ste mi pripomenuli časy na výške, semestrálka tuším v roku 86, hi-tech zostava podobná ako na obrázku. Externý zdroj, zálohy na kazeťák, asistenti ukazovali finty ako ušetriť každý Byte :)))

                    • RE: skuska z programovanie C 10.01.2017 | 11:30
                      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                      Keby Bajty, ono sa šetril každý Bit, do jedného Bajtu sa schovalo dve, alebo aj viac hodnôt d:)

                      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                    • RE: skuska z programovanie C 10.01.2017 | 13:50
                      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

                      Áno, presne takto si to aj ja pamätám. Problém však nebol so zdrojom ale naopak so samotným PMD. Po cca 2 hodinách práce sa to od tepla porúčalo. Kto nemal zazálohované, mal smolu. Niektorí to dokonca vylepšovali dierami do krytu, aby sa tam zlepšilo chladenie. A spoľahlivosť tých kazeťákov bola tiež otrasná.

                      • RE: skuska z programovanie C 10.01.2017 | 14:49
                        Avatar WlaSaTy   Návštevník

                        My sme na mali na základke problém s tým originálnym plastovým zdrojom, ten sa prehrial za pol hodinu. V Pionierskom dome sme mali plechové zdroje, tie vydržali celý krúžok. Či boli tie plechové zdroje "originál" pre PMD si nespomeniem, len viem že boli zhodné s nabíjačkou na autobaterku čo sme mali doma. A prehriatie počítača za dve hodiny pochpoiteľne potvrdiť nemôžem, toľko ten krúžok kvôli dozoru nikdy netrval.

                        Spoľahlivosť bola skôr problémom pri kazetách, bežne dostupné emgeton boli nepoužiteľné. Spoľahlivejšie kazety sa objavili na trhu až po revolúcii keď sa otvorili hranice. Ale to sa už prechádzalo na XT, alebo 386 ktoré mali disketové mechaniky. Niektoré z tých diskiet vyzerali ako kvalitne vytlačené 3D ikonky "save".

                        PS: Ajtak sa do civilného sektoru dostali len nepodarky. Stroje čo vydržali prevádzku sa používali v priemysle, aj vojenskom.

                        • RE: skuska z programovanie C 10.01.2017 | 15:13
                          Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

                          Emgetonky spoľahlivo farbili snímacie hlavy :) Občas sa u nás dali kúpiť maxell-LN C60, priniesol som si vlastnú, páč išlo o zápočet.

                • RE: skuska z programovanie C 10.01.2017 | 17:30
                  Avatar redhawk75   Používateľ

                  popripade sme upravovali zdroje na 5kolik DIN z regulovatelneho zdroja pre vlaciky alebo autodrahu. Dolezite bolo aby to na +5V vetve dalo 2.5-3A (2.5A bolo v povodnom PMD-10 zdroji), -5V 0.5A a 12V si uz nepamatam. tak sme par strojov na SOU zachranili :D

    • RE: skuska z programovanie C 08.01.2017 | 21:21
      Avatar ItIsNotMe Raspbian, Debian, &droid  Používateľ

      frajerina je prejst dobsinky kopec s 2/5 promile :D

      WhoIs ???
      • RE: skuska z programovanie C 08.01.2017 | 21:22
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Alebo výšku Rambo style :-)

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org