FTP

Sekcia: Konfigurácia 08.01.2017 | 23:16
Avatar erik1310   Používateľ

Caute viete mi pomoct s nastavenim vsftpd mam problem ze sa mi neda prihlasit uzivatel ked ma nastaveny home dir tak ze ho sam vlastni. cize ak by vlastnil /home/test tak nemozem mat nasteveny home dir na /home/test

dakujem za rady !

    • RE: FTP 09.01.2017 | 09:40
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Nejako nerozumiem. Chceš aby bol OS užívateľ test mapovaný na anonymous v FTP službe? Na anonymous FTP account nepotrebuješ OS užívateľa.

      • RE: FTP 09.01.2017 | 13:51
        Avatar erik1310   Používateľ

        nie len proste ked mam uzivatela erik a home dir je /var/test/ a na tej zlozke je chown erik:erik /var/test tak vsftpd ma neprihlasi do FTP musim mat napriklad root:root /var/test a vtedy ma prihlasi

        • RE: FTP 09.01.2017 | 14:35
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          1. neprihlási - vypíše aj nejakú chybu ? predpokladám že sa minimálne bude dať dohladať v nejakom logu

          2. máš spráne vytvorených užívateľov a pridelené skupiny ? (neviem ako to má byť ale vo wiki k vsftpd k tomu dačo určite bude)

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: FTP 09.01.2017 | 19:38
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Keď som mal posledne užívateľa erik, tak mal home dir v /home/erik a nie v /var/test. Skús radšej opísať čo chceš dosiahnuť, bude to rýchlejšie ako zisťovať prečo ti nejde nesystematické riešenie.

    • RE: FTP 11.01.2017 | 22:28
      Avatar erik1310   Používateľ

      Uz som nasiel riesenie :) allow_writeable_chroot=YES trebalo tam pridat Ale dakujem za pomoc