Ako nastaviť hardinfo

Sekcia: Konfigurácia 14.01.2017 | 01:49
Avatar ppppp   Návštevník

Používam Lubuntu 14.04.5 LTS 32-bit. Aplikácia HardInfo 0.5.1, ktorú som používal niekoľko rokov, dokázala zobraziť takéto údaje o batérii v laptope (ale aj v netbooku):


State : charged (load: 0 mA)
Capacity : 4221 mAh / 4400 mAh (95,93%)
Battery Technology : rechargeable (LiON)
Model Number : F50IXX

Serial Number : 00001


Toto však fungovalo len do verzie linuxového jadra 3.13.0-88.


Pri vyššej verzii jadra (bez ohľadu na to, či je to 32-bitový alebo 64-bitový OS) už len vypisuje: "No batteries found on this system". Pri novom spustení Linuxu s jadrom 3.13.0-88 to znovu fungovalo. Pokúšal som sa nájsť nejaký konfiguračný súbor, aby som zobrazovanie tých údajov o batérii mal aj pri vyššej verzii jadra, ale nepochodil som.


Vie niekto ako by sa to dalo nastaviť? Existuje aplikácia, ktorá by dokázala nejakým spôsobom zobrazovať tie údaje o batérii (nestačí mi len kapacita, chcem vedieť aj nabíjací a vybíjací prúd)?

    • RE: Ako nastaviť hardinfo 14.01.2017 | 09:36
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Informácie o batérii ti poskytne akákoľvek batériová ikonka vedľa hodín. Ak to nechceš riešiť cez niečo jednoduché a grafické, tak sa pozri čo máš v /sys/class/power_supply/.

      Ten program hardinfo som skúsil, no neoslovil ma. Vyzerá ako klon zobrazovača informácií z MAC OS X, ale nie je moc udržiavaný. Nezobrazil mi info o USB, Senzoroch, baterke. Zvyšok som nepozeral, a dal som ho preč. Ak sa pýtaš presne na tento program, tak sa pozri na ich domovskú stránku.

      • RE: Ako nastaviť hardinfo 14.01.2017 | 12:26
        Avatar ppppp   Návštevník

        Informácie o batérii ti poskytne akákoľvek batériová ikonka vedľa hodín.

        ... obyčajný indikátor baterky - ten som tam mal vždy (niekedy aj na inom mieste - ale to je mimo tému), mňa však zaujíma nabíjací a vybíjací prúd baterky (uvádzam to - nečítal si do konca) ...

        ...

        Ináč máš pravdu - ten program nie je bohvie čo, lenže do verzie linuxového jadra 3.13.0-88 dokáže indikovať v podstate všetky údaje o batérii. Senzory a USB zariadenia nedeteguje však ani pri tomto jadre.

      • RE: Ako nastaviť hardinfo 14.01.2017 | 12:30
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        ja presne ako si napísal používam ( na zobrezenie vsetkych info )

        cat /sys/class/power_supply/BAT0/uevent

        alebo namiesto uevent zvolim current_now (pre aktuálny nabíjací prúd)

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Ako nastaviť hardinfo - VYRIEŠENÉ 14.01.2017 | 12:58
      Avatar ppppp   Návštevník

      Srdečná vďaka - TÉMA JE VYRIEŠENÁ!

      • RE: Ako nastaviť hardinfo - VYRIEŠENÉ 14.01.2017 | 16:49
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Len doplním. Cestu /sys/class/power_supply/ používa ten program v poslednej verzii, ale až z januára 2016 na githube. To sa Ti samé do Ubuntu 14.04 nedostane keďže Ubuntu sa aj vo verzii 16.04 spolieha na opustenú stránku projektu z sourceforge/berlios. Môžeš to nareportovať do Ubuntu, možno ten balík zaktualizujú.

        PS: Alebo môžeš použiť napríklad acpitool -B ak sa ti nechce ručne dolovať to info z sysfs.

    • RE: Téma vyriešená 16.01.2017 | 07:50
      Avatar ppppp   Návštevník

      Pre adminov: Téma je vyriešená!

    • RE: Téma vyriešená 16.01.2017 | 07:52
      Avatar ppppp   Návštevník

      Pre adminov: Téma je vyriešená!