14.04 problem po starte

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.02.2017 | 10:17
Avatar R   Používateľ

Zdravim all, prosim o radu, dnes rano sa mi udiala podivnost ktora pretrvava. Po starte klasicky nabehne prihlasovaci screen, ak vyberiem prihlasenie ako navstevnik system nabehne normalne, vsetko funguje, rovnako ak idem priamo na kodi. Ak sa prihlasim na svoj ucet tak ako prve sa natiahne pozadie ( az do tejto chvile je vsetko po starom ) a namiesto aby nabehlo graficke rozhranie ostane zobrazene iba pozadie plus kurzor mysi. System ale bezi lebo pri kliku pravym na plochu ponukne nastavenie vzhladu, klik lavym robi oznacovaciu oblast. Vo vybere vzhladu sa da prepnut na vsetky nastavenia a aj sa to da zavriet altF4. Problem ze nikde ziadne dalsie ikony, iba pozadie. Vsimol som si ze pri starte tesne pred tym ako sa maju zobrazit ikony preblikne (po novom) okno eid klienta ze kontroluje integritu suborov a potom obraz krátko preblikne a problem. Este detail, vcera som instaloval kodi, vsetko fachcilo jak ma, dnes rano zas vsetko nabehlo v poriadku az na to ze kodi po ukonceni vytuhol a ostal prilepeny na jednu pracovnu plochu, zvysne tri bezali v pohode. Po restarte popisany problem. Skusil som z grubu cez root purge kodi, to asi prebehlo uspesne bo pri logine uz neponuka priamo kodi.

    • RE: 14.04 problem po starte 04.02.2017 | 13:13
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Skús si vybrať pri "prihlásení" správne desktopové sedenie.

      • RE: 14.04 problem po starte 04.02.2017 | 13:41
        Avatar r   Návštevník

        Nerozumiem. Kde inde sa da daco vybrat pri starte? Teda okrem verzie jadra v grub. Potom si uz mozem vybrat iba medzi mojim uctom a navstevnikom.

        • RE: 14.04 problem po starte 04.02.2017 | 14:38
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Vedľa mena na prihlásenie máš guličku, na ňu klikneš a vyberieš WM do ktorého sa chceš prihlásiť.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: 14.04 problem po starte 04.02.2017 | 14:59
            Avatar R   Používateľ

            Gulicku asi zozral pes bo ju nemam. Bola tam pokial som neodinstaloval kodi, ponukala moznost ubuntu, kodi a kodi. Pri volbe ubuntu nasledoval popisany problem. Teraz mam iba volbu medzi mojim uctom a hosťom. Hosť nabehne v poriadku. Prave som skusil zmenit pozadie a stale ten isty stav. Zaregistroval som ze ak dam na ploche vytvorit novy priecinok tak ho vytvori, po jeho otvoreni sa dostanem do prieskumnika a zobrazi mi vsetky umiestnenia,zariadenia aj siet. Sieť beží. Napr vlc mi spustí po sieti video z disku na domacom kine ale ani jedno okno co otvorim nema ovladacie ikonky na zavretie, zmensenie alebo zhodenie okna. Viem ich tak altF4.

            • RE: 14.04 problem po starte 04.02.2017 | 16:19
              Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

              Takze mas ubuntu 14.04 s unity? Skusil by som sa po prihlaseni dostat do terminalu (ctrl+alt+t) a resetnut nastavenia compiz a unity, ci to nepomoze. http://ubuntuhandbook.org/index.php/2014/04/reset-unity-and-compiz-settings-in-ubuntu-14-04/

              • RE: 14.04 problem po starte 04.02.2017 | 16:58
                Avatar R   Používateľ

                ano mam 14.04 s unity, problem je ze ctrlaltT nespusti terminal. Proste mrtvo. Pritom napr. vytvorenie noveho prazdneho suboru po kliku na prazdnu plochu funguje.

                • RE: 14.04 problem po starte 04.02.2017 | 17:14
                  Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

                  Tak by som este skusil pripojit pc/ntb kablom.(ak sa nahodou pripajas cez wifi) Nabootovat do prihlasovacej obrazovky, ctrl+alt+F1. Tam sa prihlasit a zadas prikaz

                  sudo apt-get install ubuntu-desktop

                  To by malo preinstalovat cele ubuntu(unity nie cely system), to pre pripad ze by odstranenie kodi zobralo aj cast ubuntu. Potom sa odhlasis

                  logout

                  a restartujes

                  reboot

    • RE: 14.04 problem po starte 04.02.2017 | 15:11
      Avatar R   Používateľ

      dalsie zaujimave zistenie, skusil som start v single user mode (reku ze skusim reinstal ubuntu desktop a unity) ale nic, tmava obrazovka. Tak som z toho jelen.

      • RE: 14.04 problem po starte 04.02.2017 | 15:21
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Tú guličku pri mene máš len keď máš viac ako jedno sedenie. Že si odinštaloval xbmc a nehal si si jeho sedenie je zjavné, a preto ju tam z nemáš.

        Buď ho tam dáš znova, vyberieš korektné sedenie, a až potom odinštaluješ xbmc, alebo si vytvor nového užívateľa čo ma od začiatku dobré sedenie.

        • RE: 14.04 problem po starte 04.02.2017 | 16:07
          Avatar Okl   Návštevník

          Spravne sedenie je ake turecky sed? Alebo nohy spolu a ruky za chrbtom?

          • RE: 14.04 problem po starte 04.02.2017 | 16:39
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Vždy ma fascinovali ľudia čo si robili srandu z vecí, ktorým nerozumejú. Doteraz neviem prečo a ako, ale asi to bude smiešne.

            Skús sa pozrieť do slovníka, a nájsť preklad výrazu GUI session. A potom si over konzistenciu súboru .dmrc .

            • RE: 14.04 problem po starte 04.02.2017 | 19:14
              Avatar Okl   Návštevník

              Iba tvoje vyjadrovanie je smiesne

              • RE: 14.04 problem po starte 04.02.2017 | 20:18
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Pripadá ti smiešne ak niekto používa slová ktorým nerozumieš? Tak sa choď pozrieť do jazykovedného ústavu, a opýtaj sa aj na cudzie jazyky. Nielen na slovenčinu ktorá ti je cudzia.

        • RE: 14.04 problem po starte 04.02.2017 | 16:46
          Avatar R   Používateľ

          spravil som noveho usera a funguje, to ale neriesi moj problem bo novy user nema pristup k datam toho pokazeneho, vsetko instalovat nanovo ma drbne. V pokazenom userovi som chcel spustit terminal klavesovou skratkou ctrlaltT ale nic. Je nejaky sposob startnut sa v tom pokazenom v prikazovom riadku ?

          • RE: 14.04 problem po starte 04.02.2017 | 17:41
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Áno, v textovom a aj v grafickom móde. Ale skús sa pozrieť na obsah toho súboru .dmrc čo má starý a nový užívateľ. Odhadom tam bude pes zaklopaný.

            • RE: 14.04 problem po starte 04.02.2017 | 18:28
              Avatar R   Používateľ

              obe .drmc su rovnake [Desktop] Session=ubuntu Vylucil som eidKlient, po jeho odinstalovani furt rovnaky problem, skusil som po nalogovani do pokazeneho cez ctrlaltF1 apt-get install unity, nepomohlo. Skusil som doinstalovat gnome,uspesne, ak zvolim pri logovani start do gnome tak vsetko ok. Niekde sa to mrda... Porad prosim ako uplne odinstalovat a opetovne nainstalovat unity pripadne ubuntu z prikazoveho riadku po lognuti do pokazeneho uzivatela. dik

              • RE: 14.04 problem po starte 04.02.2017 | 18:57
                Avatar Juraj Artix - OpenBox  Používateľ

                skôr mi príde že to máš len nastavené tak že ti to furt padá, sk=u vymazať nastavenie pre unity a compiz v tom pokazenom profile...

                Happy falling
                • RE: 14.04 problem po starte 04.02.2017 | 19:03
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Problém je že to nie je nastavenie pre Unity, ale jeho užívateľský pozostatok xbmc sedenia ktoré už nemôže prestaviť lebo to odinštaloval. Nový uživateľ ktorému to neprestavoval tým zlým nastavením už netrpí.

                  V textovom móde to môže skopírovať cez mc, napríklad na USB disk. A z neho potom novému užívateľovi niekam.

              • RE: 14.04 problem po starte 05.02.2017 | 01:27
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                Každé WM má nejaký konfiguračný súbor, ten pri rozbití stačí zmazať a vytvorí sa defaultný. Neviem kde si Unity ukladá konfig, ale spravidla sú dve možnosti a to v domovskom priečinku .unity, alebo .config/unity.

                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • RE: 14.04 problem po starte 05.02.2017 | 09:10
                  Avatar R   Používateľ

                  no neviem, v oboch profiloch mám v .config/unity iba jeden súbor first_run.stamp a ma 0 bajtov, .unity adresar nemam ani v jednom userovi. btw. existuje nejaka utilitka co by mi po jej instalacii bola schopna urobiť log priebehu vsetkeho co sa spusta od prihlasenia ?

                  • RE: 14.04 problem po starte 05.02.2017 | 10:23
                    Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

                    Databaza s nastavenim je v ~/.config/dconf/dconf pre graficke prostredia. A ubuntu ma este compiz niekde v ~/.config/compiz-1 alebo ~/.compiz . Ten dconf treba mazat pri vypnutom prostredi. Cize bud cez livecd/usb alebo cez ctrl+alt+F1

                    • RE: 14.04 problem po starte 05.02.2017 | 22:48
                      Avatar R   Používateľ

                      Poriesene, bol to dconf. Ale aj tak sa grafika sprava pod unity divne, vypadavaju casti obrazu, ikony su obcas rozsumene, a celkovo to pribrzduje. Asi to bude srotovou kartou so 128mb co sa rozhodla rozlucit sa... Ked spustam pod gnome metacity tak to ide svizne. Holt aspon bol tento zasek dobry na objavenie rychlejsieho prostredia. Dakujem vsetkym za pomoc