Hladam pomoc: Instalacia Grafickeho prostredia + spustenie viacero instancii STEAM - € mozne

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.03.2017 | 15:46
Avatar Ian   Návštevník

Caute, Mam relativne vykonny ubuntu server, s grafickou kartou. Hladam niekoho kto bude schopny mi pomoct s instalaciou:

- grafickeho prostredia s VNC pristupom - to je ta lahsia cast - potrebujem pristup cez VNC - aplikacia Steam - viac instancii zrejme pod roznymi uzivatelmi a spustenie hry rovnako viac instancii - hra bude bezat len v okne 640 x 480 s low detailami, je potrebne len podkliknut dialog v hre, inak to sluzi len na idlovanie hodin, nikto to hrat realne nebude

Ak by niekto bol schopny mi pomoct , mozem hodit nejake peniaze na pivo Bol by som velmi vdacny Prvy kontakt cez toto forum

    • RE: Hladam pomoc: Instalacia Grafickeho prostredia + spustenie viacero instancii STEAM - € mozne 14.03.2017 | 17:07
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Asi by som to postavil na Docker (LXC), alebo priamo na LXC. Ono spotreba vyťaženého servera nieje zanedbateľná pokiaľ ju musíš platiť, toto je problém aj pri ťažení krypto peňazí a musíš si to zrátať, či sa to vôbec oplatí.

      Steamova hra sa dá spustiť cez príkaz: steam steam://rungameid/id_hry, takže spustiť nekoľko inštancií tej istej hry by nemal byť problém. Problém je, či sledujú IP, hoci pri dnešných zanatovaných sieťach to asi ani nesledujú. S IPv6 provajderom, by asi šlo tie IPv6 aj rozdeliť medzi dockre.

      Možno som ťa nakopol, ktorým smerom ísť. Sprevádzkovať to by bolo na väčšie pivo.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Hladam pomoc: Instalacia Grafickeho prostredia + spustenie viacero instancii STEAM - € mozne 14.03.2017 | 17:17
        Avatar Ian   Návštevník

        V podstate mi staci mat 5-6 hier paralelne kludne aj s 6 remote desktoppmi, nemusi to byt pod jednym uzivatelom

        pod Windows STEAM VAC detekuje Sandboxy a Virtualne PC a odpaja z hry koli nespolahlivemu spojeniu. Pod Linuxom je VAC slaby a predpokladam ze je lahsie izolovat proces steamu. Pod windows povoli len jednu instanciu steam pre cele PC aj ked je paralelne lognutych viac userov, je mozne mat spustene len jeden steam.

        • Spotreba PC je pre mna nezaujimava - prenajom dedikovaneho boxu
        • IP nesleduju - jedine je treba nastavit v hre clientport
        • IPV6 mam aj IPV4
        • Kolko je to vacsie pivo ?
        • RE: Hladam pomoc: Instalacia Grafickeho prostredia + spustenie viacero instancii STEAM - € mozne 14.03.2017 | 18:57
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Musel by sa asi skryť kontajner.

          Deň nastavovania a deň testovania, ja neviem či by som mal na to čas.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Hladam pomoc: Instalacia Grafickeho prostredia + spustenie viacero instancii STEAM - € mozne 14.03.2017 | 19:58
            Avatar Ian   Návštevník

            Dakujem ti aspon za odpoved! zelam pekny den !

    • RE: Hladam pomoc: Instalacia Grafickeho prostredia + spustenie viacero instancii STEAM - € mozne 17.03.2017 | 14:05
      Avatar qaz   Návštevník

      Nainštalovať graf. prostredia na ubuntu serveri stačí:

      pre unity:

      sudo apt-get install ubuntu-desktop

      alebo pre XFCE4:

      sudo apt-get install xfce4

      Ešte by si mohol vyskúšať použiť virtuálne stroje. Napr. pomocou qemu. Tam ti môže bežať aj win alebo ubuntu. Takto ti bude stačiť len spustiť x virtuálnych strojov a v každom steam.

      Ak sa nemýlim, k steam účtu môžeš byť naraz prihlasený len z jedného miesta. Čiže musíš mať aj toľko steam účtov.