riešenie WIFI to LAN

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.03.2017 | 17:07
Avatar tomy   Návštevník

Zdravím

Potreboval by som poradiť, akým spôsobom by som mohol riešiť prepojenie dvoch miestností, kde v jednej je wifi smerovač v druhej by som potreboval to Wifi "dostať do kábla" (niečo ako WDS). Vzdialenosť medzi nimi je cca 5m, ale kábel ťahať nie je možné

Aké by mohlo byť najschodnejšie riešenie?

Ďakujem za rady

    • RE: riešenie WIFI to LAN 19.03.2017 | 17:26
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      Asi najlepsie je pouzit nejaku wifi krabicku s modom pre repeater ale len mod AP. Samozrejme aby mal viacero ethernet portov pre pripadnu dalsiu kabelaz.

    • RE: riešenie WIFI to LAN 19.03.2017 | 18:03
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Tá vzdialenosť 5m cez jednu stenu je vodorovne, zvislo alebo šikmo? Lebo vodorovne ti to prestrelí hocijaká WiFi karta.

      PS: Asi bude lepšie keď opíšeš náčrt toho priestoru a koncového bodu ktorý nemá WiFi.

      • RE: riešenie WIFI to LAN 19.03.2017 | 19:10
        Avatar tomy   Návštevník

        Hovorím o "vodorovnom priestore" a wifi kartu do daného zariadenia nie je možné vložiť. Rozumiem na čo sa pýtaš, ale postačuje obyčajná všesmerová anténa. Jedná sa o to, aby som zariadenie mohol pripojiť k netu, ale nie je to počítač ako taký. Napíšem laicky - nejaké AP, ktoré nebude poskytovať WiFi, iba sa prepojí s daným smerovačom a vytiahnem z neho cez RJ45 UTP kábel do daného zariadenia. Samozrejme predtým ho na PC nakonfigurujem.

        • RE: riešenie WIFI to LAN 19.03.2017 | 20:35
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Tak to potom viď vyššie. Možnosť ako degradovať router na opakovač, a nehať ho premostiť WiFi na kábel je obvykle dosť jednoduchá a skrytá vo web interface toho dokúpeného routera.

          • RE: riešenie WIFI to LAN 19.03.2017 | 21:42
            Avatar tomy   Návštevník

            hľadám nejaké konkrétne AP, s ktorým niekto už robil takéto nie moc dobré riešenie ( z núdze cnosť ) - smerovač je zbytočný na takéto niečo, AP som doteraz nekupoval, preto sa pýtam

            • RE: riešenie WIFI to LAN 19.03.2017 | 22:14
              Avatar samalama.   Návštevník

              https://www.alza.sk/mikrotik-rbmapl-2nd-d4048568.htm?catid=18850057

              • RE: riešenie WIFI to LAN 20.03.2017 | 10:38
                Avatar tomy   Návštevník

                Vďaka, toto zariadenie sa mi páči

    • RE: riešenie WIFI to LAN 19.03.2017 | 23:07
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor

      odporucam powerline - v jednej miestnosti zapojis do switchu na routeri, v druhej do PC. daju sa kupit od 20e (tplink, vadi im predlzovacka, odporucam upgrade FW po kupe)

      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk