iptables MARK sa strati pri MASQUERADE

Sekcia: Konfigurácia 23.03.2017 | 11:34
Avatar snuff   Návštevník

Caute chlapci mam taky problem, povedzme ze mame PC s adresou 192.168.1.1.. Z tohto PC chcem cely traffic omarkovat a tak mam pravidlo na "linux-routri1"

-A FORWARD -s 192.168.1.1/32 -j MARK --set-mark 7

Toto funguje.. Problem vsak je, ze pri POSTROUTINGU sa to cele zamaskuje za "linux-router1" a na dalsi "linux-router2" to uz dolezie bez MARKU..

Viete mi niekto poradit? Preco maskarade odstranuje MARK?

    • RE: iptables MARK sa strati pri MASQUERADE 23.03.2017 | 11:38
      Avatar snuff   Návštevník

      alebo tomu asi rozumiem.. MARK sa nezapisuje do hlavicky paketu, ale je to len v ramci jednej linux masiny takze, logicky ze MASQUERADE to odstrani... Je to tak?

      • RE: iptables MARK sa strati pri MASQUERADE 23.03.2017 | 17:07
        Avatar snx   Návštevník

        Ano MARK ti len oznaci paket v ramci jedneho zariadenia, to co hladas bude zrejme DSCP/TOS.

    • RE: iptables MARK sa strati pri MASQUERADE 23.03.2017 | 19:00
      Avatar Okl   Návštevník

      Och...

      • RE: iptables MARK sa strati pri MASQUERADE 23.03.2017 | 19:49
        Avatar snuff   Návštevník

        ano viem trapne, no clovek sa uci cely zivot :)

        • RE: iptables MARK sa strati pri MASQUERADE 23.03.2017 | 20:33
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Trápne nie je keď sa chce človek niečo nové naučiť. Trápne je keď je človek nepoučiteľný.

          Takže, pohodička.

          • RE: iptables MARK sa strati pri MASQUERADE 23.03.2017 | 22:01
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            +1

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: iptables MARK sa strati pri MASQUERADE 24.03.2017 | 11:21
      Avatar snuff   Návštevník

      Tak som tu uspesne vyriesil cez iptables a zmenu hodnoty TOS/DSCP v hlavicke pakety ako tu kolega hore spomenul takze dakujem za pomoc...

      Mam vsak este jeden "kozmeticky problem" a to reverse path filtering..Z nejakeho dovodu mi to nejde ked je tento paramater v kerneli zapnuty ...Ked ho vypnem vsetko funguje OK, ale problem je na vystupnom interface, ktorym sa traffic aj vracia naspat cize som z toho trochu zmateny...



      Ked budem mat cas spravim obrazok, mozno niekto bude vediet poradit..

    • RE: iptables MARK sa strati pri MASQUERADE 24.03.2017 | 19:24
      Avatar Okl   Návštevník

      Nebolo by zle keby si napisal co chces tym markovanim dosishnut.

      • RE: iptables MARK sa strati pri MASQUERADE 24.03.2017 | 19:39
        Avatar snuff   Návštevník

        Dosiahnut chcem to, ze som si nainstaloval Qubes a ked som v praci a som naraz pripojeny k firemnej sieti aj k verejnej wifine tak aby mi z domeny personal (aka virtualky) isiel cely traffic cez wifinu a z domeny work isiel traffic do firemnej siete..

        problem je ten, ak si nainstalujes Qubes, ze cely traffic z "virtualok" ide na sys-firewall kde sa to natuje za "firewall" a potom to ide na sys-net, kde su predefinovane routy a kedze firemna routa ma mensiu metriku tak mi tam ide aj cela komunikacia z personal virtualky..cize som sa musel pohrat s iptablesami a oznacit nejakym sposobom pakety pochadzajuce z virtualky personal aby som ich mohol rozlisit a nadefinovat im inu ip rule... Neda sa robit SNAT, kedze interface na sys-firewall je s maskou 32..

        A co sa tyka toho reverse path filteringu tak mam pocit, ze problem bude prave v tom oznaceni TOS..kedze pakety, ktore posielam von maju TOS znacku dajme tomu 0x2 a vracaju sa mi pakety s TOS 0x0 tak rp_filter to zahodi..Este som si to nepotvrdil, ale pride mi to ako najpravdepodobnejsie, kedze interface, ktorym to chodi nie je odlisny..

        Idem sa s tym este pohrat.

        • RE: iptables MARK sa strati pri MASQUERADE 24.03.2017 | 20:06
          Avatar snuff   Návštevník

          tym TOSom to nebude, ze mi to rp_filter zahadzuje.. takze rozmyslam dalej :D