pytanie frazy aj pri spustenom ssh-agentovi

Sekcia: Konfigurácia 25.03.2017 | 17:42
Avatar ikaros   Návštevník

Ahojte, nevedeli by ste poradit ohladm ssh-agenta?

Isiel som nato podla popisu na arch linux stranke. Spravil som si skript co mi zapne ssh-agenta a prida mi don certifikat. No i ked je agent spusteny a cert. pridany tak pri prihlaseni si odomna ssh pita frazu. Nevietek v com by mohol byt problem?

Mohol by to byt problem firewallu?

    • RE: pytanie frazy aj pri spustenom ssh-agentovi 25.03.2017 | 22:04
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      V niektorých výnimočných prípadoch pomáha keď si importneš tvoj verejný kľúč zdrojového užívateľa do konfigurácie cieľového užívateľa.

      To s tým firewalom. to ma zaujalo. Ako si to myslel?

      • RE: pytanie frazy aj pri spustenom ssh-agentovi 25.03.2017 | 23:13
        Avatar Ikaros   Návštevník

        No .. mam nastaveny firewall ze dropujem vsetko input, forward aj output a pustam von len to co mam definovane. Tak ci nahodou ten ssh-agent a ssh nekomunikuju spolu cez eth zariadenie a nie cez lo ??

        • RE: pytanie frazy aj pri spustenom ssh-agentovi 26.03.2017 | 08:31
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          To by si si hádam všimol že mu to zadávaš ako parameter pri štarte. Program ssh-agent využíva fifo socket v útrobách tmp, a na ten nejako nefunguje firewall keďže to nespadá pod TCP/IP.

    • RE: pytanie frazy aj pri spustenom ssh-agentovi 29.03.2017 | 13:56
      Avatar ikaros   Návštevník

      No zistil som, ze heslo nepyta pokial sa pokusim prihlasit na server z okna z ktoreho som spustil ssh-agenta. Pri prihlaseni z noveho okna sa ma uz pyta na frazu pre kluc. Agenta som spustal ako eval $(ssh-agent). No skusim este sa pohrat s konfigurakmi na servery a klientovi.

      Verim ze problem bude len niekde medzi klavesnicou a stolickou :D

    • RE: pytanie frazy aj pri spustenom ssh-agentovi 20.07.2017 | 21:56
      Avatar Ikaros   Návštevník

      Cau,

      stare tema ale pre objasnenie keby mal niekto obdobny problem. Riesenie je v novom okne nastavit hodnot SSH_AUTH_SOCK na prislusnu hodnotu agenta co bol spusteny predtym v inom okne (samozrejme potom co bol pridany ak kluc do daneho agenta cez ssh-add). Bude to niekde najskor v /tmp/ssh-blablabla/agent.CISLO. To bolo cele :D

      • RE: pytanie frazy aj pri spustenom ssh-agentovi 20.07.2017 | 22:50
        Avatar samalama.   Návštevník

        to samozrejme nie je riesenie. fungovat to ti bude len v tom jednom terminali, ale v inom uz nie (pokial si ho ale nespustil z toho prveho) a ani v ziadnej ine aplikacii. najlepsie je to nastavit pri starte X session (kazdy lepsi DE to uz robi sam), pripadne si to osetrit v rc skriptoch daneho shellu...

        • RE: pytanie frazy aj pri spustenom ssh-agentovi 25.07.2017 | 10:18
          Avatar ikaros   Návštevník

          rc skripty nemam mam systemd :D (only for fun)

          Je mi jasne ze co som napisal neni konecne riesenie, len som chcel dat info keby nahodou mal niekto obdobny problem. Kedze sa mi ssh-agent nespraval tak ako som sa docital na webe. Neviem este preco sa mi z noveho okna nenapojit na uz existujuceho ssh-agenta. Hodnota SSH_AUTH_SOCK v novom okne ukazovala tusim niekam do /run/*.sock tusim (hadam z pamati).

          Skusim este zistit v com by bol problem.

          • RE: pytanie frazy aj pri spustenom ssh-agentovi 25.07.2017 | 12:57
            Avatar samalama.   Návštevník

            precitaj si este raz a pozorne, co som napisal...