VisionBook 14Wi Plus

Sekcia: Ostatné 14.04.2017 | 21:38
Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

Ahojte, potreboval by som na cesty nejaký lacný notebook, skôr som zvažoval tablet ale klávesnica a touchpad mi vyhovujú viac. V cene stredného tabletu (cca 220 Eur) sa dá kúpiť notebook VisionBook 14Wi Plus, nemáte s ním niekto skúsenosti? Nechcem dávať priamy link (ponúka ho Alza, Mall), voľba distra by padla na Linux Mint alebo Xubuntu, ďakujem za vaše názory.

    • RE: VisionBook 14Wi Plus 14.04.2017 | 21:40
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      UMAX VisionBook 14Wi Plus s kvalitným 14,1" IPS displejom s rozlíšením 1920×1080 px, štvorjadrovým procesorom Intel Atom x5 Z8350 Cherry-Trail 1,44 GH s frekvenciou 1,44 GHz, 4 GB operačnou pamäťou RAM, 32 GB užívateľskej pamäte, grafickou kartou Intel HD Graphics so zdieľanou pamäťou, 2Mpx predná kamera, Wi-Fi, HDMI, mini USB 2.0 aj 3.0, operačným systémom Windows 10 Home je elegantný a kompaktný notebook s nízkou hmotnosťou, dlhou výdržou batérie, vhodný na cesty.
    • RE: VisionBook 14Wi Plus 14.04.2017 | 22:11
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Vyhľadaj si tam notebooky s Linuxom a máš o problém menej.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: VisionBook 14Wi Plus 15.04.2017 | 00:17
      Avatar samalama.   Návštevník

      ty vole novy notebook za 200e... to je ako bicykel z tesca za 100e...

      • RE: VisionBook 14Wi Plus 15.04.2017 | 15:09
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        No má byť noťas na služobky kde ma nebude hnevať jeho prípadné poškodenie, čisto len na prehliadanie webu, počúvanie net rádií a pozeranie avičiek. Nepotrebujem herný ani výkonný noťas (už mám), tak sa nauč čítať a sklidni hormón,,,

      • RE: VisionBook 14Wi Plus 16.04.2017 | 12:23
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        To je ako DVA bicykle z Tesca za 100€. Rád si takú jazdu pozriem.

    • RE: VisionBook 14Wi Plus 15.04.2017 | 15:29
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      Ten tvoj notebook má 32 GB eMMC disk. Neviem, či s ním nebudú problémy. Pamätám sa na prípad, keď na nejaký Asus s týmto diskom, kde bol predtým nainštalovaný Win10 nešlo nainštalovať linux. Nejako to na tom disku bolo blokované. Pokiaľ to chceš na cestovanie, možno by potom bolo dobré pouvažovať aj nad repasom Lenovo Thinkpad T420 alebo DELL Latitude E6420. Tam by si problémy s linuxom určite nemal.

      • RE: VisionBook 14Wi Plus 15.04.2017 | 16:11
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Nemám s tým vôbec skúsenosti, preto sa radšej pýtam :) Ako som spomínal malo by to byť niečo lacné na cesty, do max 14" obrazovky a kde by šiel v poho Linux,,,

        • RE: VisionBook 14Wi Plus 15.04.2017 | 17:07
          Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

          Ináč skúsenosti s týmto ntb alebo alespoň veľmi podobným som našiel tu Vyzerá to, že až na zvuk tam rozbehali všetko. Boli tam problémy s wifi.

          • RE: VisionBook 14Wi Plus 15.04.2017 | 17:46
            Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

            Vzhľadom na to, čo som sa dočítal v tom odkaze vyššie, zrejme bude rozumnejšie uvažovať nad repasom, niektoré sa dajú zohnať aj za cenu okolo 200€ (Lenovo ThinkPad X200). Synovi som kúpil Thinkpad T420 s i5, 4GB RAM a 14" 1600x900 displejom za cca 250€ a je veľmi spokojný.

            • RE: VisionBook 14Wi Plus 15.04.2017 | 20:12
              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

              Ďakujem za námahu a info, prešiel som link a naozaj sa neoplatí ísť do tohto železa a skúsim sa popozerať po repasoch. Prípadne ešte prejdem ponuky eshopov a fóra, ešte raz vďaka,,,

    • RE: VisionBook 14Wi Plus 17.04.2017 | 15:36
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Mrkni na toto.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: VisionBook 14Wi Plus 17.04.2017 | 15:46
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Tá borovica má Mali 400 MP2 Graphics card, už takému niečomu urobili podporu do Linuxu?

        • RE: VisionBook 14Wi Plus 17.04.2017 | 16:18
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Na cestovanie stačí aj Android.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: VisionBook 14Wi Plus 17.04.2017 | 17:09
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Voľba distra by padla Android? To mi nejako koliduje s otázkou. Rovnako mi koliduje s otázkou aj odkaz na predajcu čo ešte nepredáva Pinebook. A ak by ho predával, tak cena 89$ s poštovným a clom sa vyšplhá nad 150€. A za 150€ má bezdiskové (ehm) notebooky už teraz, aj s lokálnou zárukou.

            Tá borovicová hračka vyzerá dobre, ale neviem či by som odporučil niekomu na používanie tovar čo ešte neexistuje.

      • RE: VisionBook 14Wi Plus 17.04.2017 | 19:37
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Nechal som sa inšpirovať Livanom a do troch kíl by som vedel na cesty zabeštelovať napríklad takéto niečo: LENOVO ThinkPad X230 alebo LENOVO ThinkPad T420.

        • RE: VisionBook 14Wi Plus 18.04.2017 | 07:31
          Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

          Teraz už len požiadať predajcu, aby pomocou livka preveril, či všetko na tvojej vybranej mašine v Linuxe chodí a hor sa do nákupu. Na stránke predajcu je tam možnosť konzultácií. Daj vedieť, ako to dopadlo, aby aj ostatní vedeli, či všetko v Linuxe chodí ako má.

        • RE: VisionBook 14Wi Plus 18.04.2017 | 09:20
          Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ

          U nás napríklad Lenovo ThinkPad X230 aj Lenovo ThinkPad T420 do 200€ napr. tutok alebo tutok Sú tam aj HP, ... Samozrejme by som si pozrel aj s i7.

          Každý je spokojný s niečím iným. Viem, že po Slovensku je teraz veľa firiem, ktoré ponúkajú repasy, len si vybrať.

          Ja osobne by som hľadal, čo najbližšie k miestu svojho bydliska a hlavne serióznu firmu, nie garážovo-schránkovú.

          "Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
          • RE: VisionBook 14Wi Plus 18.04.2017 | 12:51
            Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

            Hlavne nebrať nič horšie ako trieda B+. Trieda C je totálny odpad a B už má tiež nejaké väčšie vady.

        • RE: VisionBook 14Wi Plus 18.04.2017 | 12:06
          Avatar samalama.   Návštevník

          pockat, pockat! ty predsa chces ten srot z tesca, nie?!

          hmm a dokonca ta inspiroval livan. zaujimave...

          • RE: VisionBook 14Wi Plus 18.04.2017 | 15:23
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

            Ja už nebudem reagovať na zakomplexovaných cvokov skrývajúcich sa za klávesnicou, napíš ešte niečo k veci ako to vieš len ty,,,

            • RE: VisionBook 14Wi Plus 18.04.2017 | 16:31
              Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ

              Pavel, Livan má pravdu ohľadom triedy B a vyššie. Ja som si to celkom neuvedomil. Keby si našiel seriózny obchod v blízkosti Tvojho bydliska, mohol by si si ho aj vyskúšať. Tiež pri objednávke cez internet môžeš tovar myslím do 14 dní vrátiť, bez udania dôvodu. Ako to funguje si pre istotu ešte prezisti. Ja, čo sa týka počítačov kupujem výlučne osobne, keď vidím a vyskúšam. Neznamená to však, že sa nemôžeš aj tak popáliť. Ale na to je záruka.

              "Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
              • RE: VisionBook 14Wi Plus 18.04.2017 | 17:43
                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                Súhlas, noťasy čo mám v merku sú Áčka, aj keď asi lepšie raz vidieť ako 2x čítať v popise.