zalohovanie

Sekcia: Konfigurácia 04.05.2017 | 20:40
Avatar Pprisoner Debian 8.7  Používateľ

Zdravim. Viete mi poradit ako najlepsie zalohovat subory (zlozky) z jedneho PC na druhy cez siet (ta ista siet) s komprimaciou do archivu?

Potrebujem zalohovat "/shares/zlozka1" a "/shares/zlozka2" na NAS-ko do "/backup" s tym, ze mi tam bude robit zalohy kazdy den a mazat zalohy starsie ako 7dni. Plus do tej istej zlozky budem robit zalohy .vdi z dalsieho PC kazdy tyzden.

Mal som to robene rsync-om cez ssh, ale musel som stale presuvat zalohy cobianom, kedze rsync spravi len kopiu zlozky a len zmeny.

Dakujem

    • RE: zalohovanie 04.05.2017 | 21:45
      Avatar samalama.   Návštevník

      bareos

    • RE: zalohovanie 05.05.2017 | 12:41
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      A na jakej distribúcii by to akože malo byť? Napríklad Ubuntu má v sebe aplikáciu Backups s sprievodcom kde si naklikáš čo a ako ...

    • RE: zalohovanie 08.05.2017 | 21:25
      Avatar Pprisoner Debian 8.7  Používateľ

      Mam debiana. A nemam tam graficke rozhranie :P

      • RE: zalohovanie 09.05.2017 | 11:49
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        ten vyssie spomenuty bareos by mal mat nastavovanie dostupne cez web rozhranie, teda beziaci aj na headless serveri

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: zalohovanie 09.05.2017 | 18:12
          Avatar samalama.   Návštevník

          ked tam nema gui, tak ho tam asi ani nechce mat, tak preco mu to tlacis? najradsej by ste vsetci len klikali...

          a cez ten webui aj tak nic nenastavis...

    • RE: zalohovanie 09.05.2017 | 19:33
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Rsync cez SSH má kopec krásnych návodov aj s rotáciou denných prírastkových záloh a aj týždenných a mesačných plných záloh. Menovite ktorý návod ti z toho nefungoval že si vytváranie tých záloh Linuxu zveril programu pre Windows?

    • RE: zalohovanie 10.05.2017 | 12:07
      Avatar Pprisoner Debian 8.7  Používateľ

      Nejako som nevedel nastavit rsync tak, aby mi robil denne plnu zalohu (napr. nazov_servra_datum), aby to bolo skomprimovane a aby sa mazali zalohy starsie ako 7dni.

      Ten bareos vyzera zaujimavo, zda sa ze je tam vela nastavovani, ale skusim ho.

    • RE: zalohovanie 24.05.2017 | 09:48
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
      • RE: zalohovanie 24.05.2017 | 11:10
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Možností je nespočetne veľa. Ak by mu išlo len a len o vlastné dokumenty, tak môže použiť napríklad OwnCloud ktorý by mal mať verzionovanie už 5 rokov.