linux mint - po dlhej dobe

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.06.2017 | 18:45
Avatar caopyp   Používateľ

Ahoj po dlhšej dobe mam par problémov nie je to nič važne len ma to už neskutočne irituje/štve.

1. wifi :

Tak prvý problém ak mam notebook dlho zapnutý alebo ho často uspávam tak mi niekedy vypne pripojenie na wifi ale opetovne dam znova pripojím a teraz čuduj sa svete načítava načítava a nič, nechce sa pripojiť, niekedy stači sa len odhlasiť ale dosť často sa mi stava že musim reštartovať aby to išlo alebo ani sa nenačitava lebo tu sieť (dane wifi) nevie nájsť ak použijem LinSSID najde všetky okolité wifi bez problému.

Verejné wifi to ma tiež dosť štve ak sa chcete pripojiť na wifi kde treba potvrdiť (suhlasim s podmienkami ...) no a na linuxe netuším ako sa to robí som vo vlaku napr...

2. Disk :

Už ma to vytača že sa neviem dostať do win10 z linuxu a stale mi piše že disk Windows is hibernated a dôvod : Windows fully (no hibernation or fast restarting), or mount the volume. Ano viem čo chcete povedať musiš si nastaviť window10 aby sa vypínal ten shit ale mam to nastavené že keď stlačím vypnúť tak sa ma normalne vypnuť ale asi tomu nechápe alebo neviem. No tak vopred ďakujem za radi.

Vieš aký je rozdiel medzi konšpiračnou teóriou a realitou? Asi 2 roky
    • RE: linux mint - po dlhej dobe 09.06.2017 | 19:32
      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

      1. Skús Mint 17.3. Nechcem dehonestovať vývojárov ale tandem Ubuntu 16.04 a následne Mint 18 sklamal mnohé očakávania.

      2. Postup ako naozaj vypnúť W8 (W10 zrejme rovnako) je TU, kapitola 6.

      • RE: linux mint - po dlhej dobe 10.06.2017 | 12:43
        Avatar caopyp   Používateľ

        po lete chcem prejsť na debian čo myslíš ?

        Vieš aký je rozdiel medzi konšpiračnou teóriou a realitou? Asi 2 roky
        • RE: linux mint - po dlhej dobe 10.06.2017 | 13:38
          Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

          Tvoja voľba, asi vieš, že si budeš musieť doinštalovať nejaké ovladače, tuším non-free extras.

    • RE: linux mint - po dlhej dobe 09.06.2017 | 21:59
      Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

      Na wifi si sprav skript na restart network managera

      #!/bin/bash
      sudo service network-manager restart

      Co sa tyka w10 tak tam asi pomoze iba v nastaveni dat skutocne vypnutie a nie spanok

      https://www.tenforums.com/tutorials/4189-turn-off-fast-startup-windows-10-a.html

      • RE: linux mint - po dlhej dobe 10.06.2017 | 12:39
        Avatar caopyp   Používateľ

        Jasne tak to treba urobiť ale prisahal by som že keď som inštaloval OS linux mint tak som to vypínal ale po nijakých aktualizácia sa mi to zase zaplo .. win10 si vždy presadí svoje ...

        Vieš aký je rozdiel medzi konšpiračnou teóriou a realitou? Asi 2 roky
    • RE: linux mint - po dlhej dobe 10.06.2017 | 06:08
      Avatar xc7   Návštevník
      Verejné wifi to ma tiež dosť štve ak sa chcete pripojiť na wifi kde treba potvrdiť (suhlasim s podmienkami ...) no a na linuxe netuším ako sa to robí som vo vlaku napr...

      Ja zas neviem ako sa to robí vo Windowse, lebo ho nepoužívam. Naskočí prihlasovacia stránka automaticky? Na Linuxe mi niekedy dá Firefox hlásenie, že budem musieť dať súhlas, niekedy ani to. Každopádne vždy začínam tým, že zadám linuxos.sk a ono sa to presmeruje na prihlasovaciu stránku.

      • RE: linux mint - po dlhej dobe 10.06.2017 | 12:37
        Avatar caopyp   Používateľ

        hmm to mi presne nerobí nevyskočí mi to okno s potvrdením. Ale používam chrome skúsim firefox

        Vieš aký je rozdiel medzi konšpiračnou teóriou a realitou? Asi 2 roky
        • RE: linux mint - po dlhej dobe 10.06.2017 | 13:03
          Avatar xc7   Návštevník

          Oknom myslíš hlásenie alebo stránku? Mne väčšinou vyskočí hlásenie, a ak sa nemýlim, niekedy sa dá kliknúť na to hlásenie a prejde to na prihlasovaciu stránku. Ale ja vždy postupujem proste tak, že zadám linuxos.sk, čo je ľahká stránka (rýchla) a presmeruje sa to na prihlasovaciu stránku.

          • RE: linux mint - po dlhej dobe 10.06.2017 | 22:37
            Avatar caopyp   Používateľ

            tak ja to skusim cez ten firefox teraz som doma nemám ako to odskúšať.

            Vieš aký je rozdiel medzi konšpiračnou teóriou a realitou? Asi 2 roky
            • RE: linux mint - po dlhej dobe 11.06.2017 | 18:48
              Avatar xc7   Návštevník

              Teraz mi to dáva hlásenie, kde sa dá prekliknúť na prihlasovaciu stránku.

    • RE: linux mint - po dlhej dobe 11.06.2017 | 20:12
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Napíš google.com

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: linux mint - po dlhej dobe 13.06.2017 | 09:50
      Avatar anonym0   Návštevník

      Windows 10 si casto po update pomeni nastavenia - skusenosti s prace. S tym nic nenarobis - znova nastavit a snad bude OK.

      Co sa tyka verejnych wifin, skratka po pripojeni otvor prehliadac a chod na nejaku stranku, idealne cez http. Toto odsuhlasenie podmienok je robene cez captive portal a zvyknu byt problemy s https.

      • RE: linux mint - po dlhej dobe 13.06.2017 | 10:37
        Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

        Keby len w10, mam ubuntu mate a asi po kazdom 3 update mi zmeni predvolenu stranku vo FF a zablokuje navrat cez menu FF. Treba ist do konfiguracnych suborov a tam to rucne prepisat. :D

        • RE: linux mint - po dlhej dobe 14.06.2017 | 09:23
          Avatar anonym0   Návštevník

          To mne Firefox este (zatial) neurobil. Ale pravda, ze nemam Ubuntu.