co pouziva /dev/ttyACM0 ?

Sekcia: Ostatné 28.06.2017 | 23:03
Avatar Bibibo   Návštevník

Ahojte,

vyrobil som si jedno zariadenie GPS tracker a pripajam ho k pocitacu cez USB. Presnejsie je to USB - serial a teda pristupujem nanho cez /dev/ttyACM0. Mam vsak problem, ze nieco mi nechcene robi zapis do /dev/ttyACM0 a neviem co. Sprava sa to tak, ze hned ako to pripojim k PC, tak mi nieco posiela nejake znaky do toho mojho zriadenia. Pouzivam Ubuntu Mate. Ak ten GPS tracker pripojim k PC s Windows, tak tam vobec nedochadza k nejakemu nechcenemu pristupu resp. zapisu na port. V com to moze byt ?

    • RE: co pouziva /dev/ttyACM0 ? 29.06.2017 | 09:46
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Vypni si v network manageri pripojenie cez modem.

    • RE: co pouziva /dev/ttyACM0 ? 29.06.2017 | 17:23
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Záleží aký číp si použil na komunikáciu. Linux si najskôr myslí, že si pripojil modem a pošle tam ACM príkazy.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: co pouziva /dev/ttyACM0 ? 29.06.2017 | 17:38
      Avatar Bibibo   Návštevník

      Pouzivam LPC11U35. Kde je v network manageri modem ? Ja som nic take nenasiel.

      • RE: co pouziva /dev/ttyACM0 ? 29.06.2017 | 18:06
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Pozri čo ti vypíše lsmod pred a po zasunutí toho zariadenia. Najskôr pribudne ovládač cdc-acm. Prípadne sa pozri čo vypíše po pripojení dmesg.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: co pouziva /dev/ttyACM0 ? 29.06.2017 | 18:21
          Avatar Bibibo   Návštevník

          dmesg pise toto

          cdc_acm: USB Abstract Control Model driver for USB modems and ISDN adapters

          • RE: co pouziva /dev/ttyACM0 ? 29.06.2017 | 18:45
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Takže daj ten driver na blacklist, a vyskúšaj.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: co pouziva /dev/ttyACM0 ? 29.06.2017 | 21:49
              Avatar Bibibo   Návštevník

              Ahoj,

              neviem presne co tam mam pridat. Mozes poradit ? Ak to je tym ovladacom, tak mi napada dalsia otazka. Dajme tomu, ze to zariadenie by som chcel ponuknut aj inym uzivatelom. K tomu zariadeniu chcem spravit nejaky program pre konfiguraciu a ovladanie + generovanie mapy. Ak by niekto pouzival Linux, tak nastane ten isty problem. Ako zaezpecit to, aby nevznikala kolizia s ovladacom modemu ?

              • RE: co pouziva /dev/ttyACM0 ? 30.06.2017 | 08:51
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Na blacklist si môžeš dať čo len chceš. To zariadenie reprezentuje USB modem, a preto ti man šahá network manager. A je úplne jedno, že čip toho typu rozhrania dali do tvojho GPS loggeru. Ja som mal niečo podobné s asic minerom ktorý sa mi tiež hlásil ako USB modem, a network manager mi ho zblbol

              • RE: co pouziva /dev/ttyACM0 ? 30.06.2017 | 10:15
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                Tu máš návod ako zabrániť NM riadeniu hocijakého zariadenia.

                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • RE: co pouziva /dev/ttyACM0 ? 30.06.2017 | 12:03
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Panenko marjá, šak network manager je klikátko. V ñom sa dá priamo nastaviť či má spravovať WiFi, modemy a tak. Nestraš začiatočníka učebnicou z univerzity.

    • RE: co pouziva /dev/ttyACM0 ? 30.06.2017 | 12:18
      Avatar tux456   Návštevník

      So seriovym portom automaticky komunikuje napr. ModemManager (spolupracuje s NetworkManager-om pri tvorbe pripojenia) ktory sa snazi zistit ci sa jedna o modem. Cize skus vypnut ten alebo elegantnejsie sa da "oznacit" usb zariadenie podla VID:PID tak aby ho ModemManager ignoroval vytvorenim .rules suboru v /etc/udev/rules.d/ ktory obsahuje:

      ATTRS{idVendor}=="<VID>", ATTRS{idProduct}=="<PID>", ENV{ID_MM_DEVICE_IGNORE}="1"
      

    • RE: co pouziva /dev/ttyACM0 ? 01.07.2017 | 08:49
      Avatar Bibibo   Návštevník

      Dkujem vsetkym. Bol to ten modem. Teraz mi to funguje ako ma.