Libre Office Calc- text presahuje bunku

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.06.2017 | 14:13
Avatar Michal Gregorík Xubuntu 18.04  Používateľ

Zdravím. Potreboval by som poradiť.

Mám nejaké Calc dokumenty (tabuľky), ktoré sa budú tlačiť. A tu nastáva problém. Pri editácii v Calcu je všetko v poriadku, ale pri náhľade a vytvorení PDF dochádza k pretečeniu textu mimo buniek (nad a pod bunku). Neviete niekto, prečo to robí? Dalo by sa to manuálne spraviť, ale je to veľmi veľa záznamov a niektoré by som mohol aj prehliadnuť. Ide o niektoré bunky, ktorých text je väčší ako šírka bunky.

ASUS x550vb, Xubuntu 18.04
    • RE: Libre Office Calc- text presahuje bunku 01.07.2017 | 11:12
      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

      Máš nastavené zalamovanie textu?

      • RE: Libre Office Calc- text presahuje bunku 01.07.2017 | 21:31
        Avatar Michal Gregorík Xubuntu 18.04  Používateľ

        Skúšal som zapnúť a vypnúť zalomenie- inak dobrý trik pre prisbôsobenie veľkosti riadka a stĺpca obsahu.

        Asi som našiel aj príčinu problému. Použil som automatický formát na nepárne riadky (aby boli tmavšie ako párne), lenže ono to zmenilo aj formátovanie daných buniek a textu v nich. Po úprave písma tak, aby bolo rovnaké ako v ostatných bunkách, sa zdá, že problém zmizol, ale 100% istotu nemám (či predsalen niekde text nepreteká).

        Takže, v podstate vyriešené, len by som rád vedel, prečo to rozhádže iba v náhľade pred tlačou a v PDF súboroch.

        ASUS x550vb, Xubuntu 18.04
        • RE: Libre Office Calc- text presahuje bunku 01.07.2017 | 21:43
          Avatar Michal Gregorík Xubuntu 18.04  Používateľ

          Oprava, nepoužil som automatické, ale podmienené formátovanie- a to ono asi spôsobilo ten problém.

          ASUS x550vb, Xubuntu 18.04