Samba a zdieľanie NTFS disku

Sekcia: Konfigurácia 17.07.2017 | 19:26
Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

Ahojte, na sda3 mám pripojený NTFS disk a rád by som zdieľal v sieti cez Sambu nejaké priečinky, ako by som mal postupovať? Priečiny na ext4 no problem, zdieľanie ide aj priamo cez Nautilus, prípadne konfig Samby. Keď nalinkujem disk v konfigu stále mi pýta prístup, preto mám pocit že to bude o právach. Ďakujem za info,,,

    • RE: Samba a zdieľanie NTFS disku 18.07.2017 | 08:50
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      no ak to chces spristupnit kazdemu musis povolit pristup GUESTa, inak musis nakonfigurovat uzivatelov co maju pristup k suborom

      jednoduchy navod napriklad tu : NAVOD

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: Samba a zdieľanie NTFS disku 18.07.2017 | 09:00
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Vďaka vyskúšam po práci. Ale ak sa nemýlim guesta som povolil v konfigu keď som sa s tým doma zabával a ništ,,,

    • RE: Samba a zdieľanie NTFS disku 18.07.2017 | 10:26
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      V prvom rade pozri text chyby v logoch pre Sambu. Odhadujem že sa jedná o zamietnutie prístupu na disk pripojený pod iným užívateľom, ako tým pod ktorým beží Samba.

      • RE: Samba a zdieľanie NTFS disku 19.07.2017 | 01:21
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Vďaka za info ale nakoniec som urobil radikálne riešenie: Disk z čias Windowsu som zazálohoval na externý a vytvoril ext4, hodil dáta naspäť a zbohom ntfs. Čo sa týka zdieľania teraz no problem, aspoň som si urobil poriadok na disku,,,

    • RE: Samba a zdieľanie NTFS disku 19.07.2017 | 01:28
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Neviem či má zmysel zakladať novú támu tak sa opýtam tu: Neviete náhodou nejakého kecálka ktorého by nahodil spolubývajúci na svoju Windows 7ku a ja do Linuxu a mohli by sme kecať v rámci domácej siete? Niečo jednoduché čo by medzi sebou spolupracovalo (môže byť pre Win a Linux rozdielny), ďakujem za info,,,

      • RE: Samba a zdieľanie NTFS disku 20.07.2017 | 08:20
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        http://beebeep.sourceforge.net/

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: Samba a zdieľanie NTFS disku 20.07.2017 | 14:11
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

          To vyzerá dobre, po robote vyskúšam, ďakujem za tip :)

        • RE: Samba a zdieľanie NTFS disku 22.07.2017 | 20:47
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

          Našiel som LAN Messenger a funguje dobre,,,