hdmi kabel - notebook a TV

Sekcia: Konfigurácia 31.07.2017 | 11:15
Avatar caopyp   Používateľ

linux mint 18 mate 64. Čo sa mi stalo nedeľu rano .. Takže som pripojil notebook a TV hdmi kablom a nastavil rozlíšenie sa mi zdalo že to nie je ono tak som sa hral až mi to zblblo tak som vytiahol hdmi kabel nie a nechtiac som to nastavenie čo mi zblblo uložil takže teraz keď ho pripojím k danej TV pamätá si nastavenia a mne bliká obrazovka a na TV je čierna obrazovka takže nastavenia neviem vrátiť späť ..

Vieš aký je rozdiel medzi konšpiračnou teóriou a realitou? Asi 2 roky
    • RE: hdmi kabel - notebook a TV 31.07.2017 | 11:49
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Skús stlačiť naraz tri klávesy CONTROL+ALT+F1, ale až potom ako sa ti to prepne. Ak uvidíš čiernu obrazovku s nápisom Login:, tak funguje "textový mód" a dá sa s tým elegantne pohnúť.

      • RE: hdmi kabel - notebook a TV 31.07.2017 | 16:59
        Avatar caopyp   Používateľ

        funguje diky

        Vieš aký je rozdiel medzi konšpiračnou teóriou a realitou? Asi 2 roky
      • RE: hdmi kabel - notebook a TV 31.07.2017 | 16:59
        Avatar caopyp   Používateľ

        funguje diky

        Vieš aký je rozdiel medzi konšpiračnou teóriou a realitou? Asi 2 roky
    • RE: hdmi kabel - notebook a TV 31.07.2017 | 16:41
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      ked opojíš hdmi kabel monitor ntb funguje normalne ? skusal si klavesove skratky ktorými sa prepina mod zdkadlenia/rozšírenia/ibaextmonitoru/ibainterného monitoru ? ak ti funguje graficky mod tak si otvor klikatko na nastavovanie grafiky/monitorov ked tam nemáš ten HDMI kabel a tam vráť pôvodné nastavenia

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: hdmi kabel - notebook a TV 31.07.2017 | 16:45
        Avatar caopyp   Používateľ

        keď odpojím hdmi od notebooku tak sa chvíľu spamätáva a potom naskočí.

        Vieš aký je rozdiel medzi konšpiračnou teóriou a realitou? Asi 2 roky
        • RE: hdmi kabel - notebook a TV 31.07.2017 | 16:49
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          nevieme akým sposobom si menil nastavenia toho externého monitora - zmenou konfiguráku, klikátkom v systéme, klikátkom od nvidie (možno sú aj iné možnosti)

          tak teraz to rovnakým spôsobom vráť naspak ;-)

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • RE: hdmi kabel - notebook a TV 31.07.2017 | 16:59
            Avatar caopyp   Používateľ

            už opravené to čo vlasatý poradil pomohlo :)

            Vieš aký je rozdiel medzi konšpiračnou teóriou a realitou? Asi 2 roky
    • RE: hdmi kabel - notebook a TV 31.07.2017 | 17:04
      Avatar caopyp   Používateľ

      diky všetci ešte mam jednu otázočku keď nastavuje rozlíšenie tak je max 1600x900 ale je jasne že TV ma väčšie rozlíšenie (obraz je celkom pekný ale som chcel skúsiť vytiahnuť čo najviac) ako to mam nastaviť väčšie rozlíšenie ? cez grafickú ?

      Vieš aký je rozdiel medzi konšpiračnou teóriou a realitou? Asi 2 roky
      • RE: hdmi kabel - notebook a TV 31.07.2017 | 17:09
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        opätovne neuvádzaš všetky údaje

        - aku grafiku máš

        - aké klikátko používaš

        - aký ovldač na grafiku máš

        - aká je to telka (FHD či 4K)

        - aký mod zobrazenia používaš ?

        lebo ak zrkadliš tak ti nedovoli viac ako rozliseniue ntb monitora (respektíve nedovoli viac ako je najnizsie rozlisenie jednej z obrazoviek)

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: hdmi kabel - notebook a TV 31.07.2017 | 17:40
          Avatar caopyp   Používateľ

          nvidia 940m 2 BG graficky driver -375

          telka FHD

          aky mod ak to chápem správne tak : 2 obrazovky nezobrazujú to isté ako by som to vysvetlil vytvorenie viac ploch vedľa seba a myšou prechádzaš z obrazovky na druhu

          Vieš aký je rozdiel medzi konšpiračnou teóriou a realitou? Asi 2 roky
          • RE: hdmi kabel - notebook a TV 31.07.2017 | 18:02
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

            tak to by si mal mať grafické klikátko od nvidie (nvidia-settings, alebo také dačo)

            ja by som skúsil to prenuť do módu - čisto na externú telku a potom skušať nastaviť čo najvyššie rozlíšenie

            niekedy zlyhava identifikácia dostupného rozlišenia 

            skusil by som aj iny HDMI kabel (len aby si vylucil chybu v nom) pripadne pripojil aj inu telku ak máš

            ja som narýchlo vygoogloval toto:

            https://askubuntu.com/questions/856247/ubuntu-16-04-nvidia-adding-external-monitor-stretches-single-display-across

            alebo este toto

            https://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1818564

            pozor su to starsie clanky a neviem ci su este aplikovatelne 

            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • RE: hdmi kabel - notebook a TV 31.07.2017 | 18:46
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Pozri sa na terminálový xrandr, prípadne na niektoré klikátko nad ním postavené, ako napr. arandr, grandr a lxrandr, tam si to naklikáš.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: hdmi kabel - notebook a TV 31.07.2017 | 19:02
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Obvykle máš na výber z možností:

            1. Klonovanie obrazovky. Obidve obrazovky zobrazujú to isté a tým pádom majú rovnaké rozlíšenie.
            2. Prepnutie z vstavaného LCD displeja na externý monitor. Rozlíšenie sa automaticky zmení na optimálne rozlíšenie externého monitora/televízora.
            3. Pridanie ďalšej plochy. Budeš mať skrátka o jedno zobrazovadlo viac, a každé bude mať optimálne rozlíšenie.

            Ono, v prípade Smrat TV by som si dal pozor na informáciu že aké filmy v akom rozlíšení vie prehrať. To že prehrá filmy 4K ešte neznamená že má rozlíšenie 4K. To znamená že jeho GPU (ehm nie Graphic Processing Unit ale len jeho subsystém Video Processing Unit aka VPU) dokáže dekódovať filmy v rozlíšení 4k. A to, že sa ti vyplo zobrazovane v TV keď si násilím dal silnejšie rozlíšenie mi evokuje že tá telka má displej s malým, naozaj malým rozlíšením.

            Hint: výstup z xrandr -q a k tomu kontrola technických parametrov rudko utajeného modelu.