Ubuntu Skype 4.3

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.09.2017 | 06:27
Avatar JohnCenaWWE   Používateľ

ahojte od vcera my nejde skype 4.3.0.37 na stranke pisu ze uz od jula nejde verzia 4.3 mne isla az do vcera lenze na ich stranke je ku stiahnutiu len 64bit a ja pouzivam 32bit Lubuntu 14.04 neviete nejaky navod ako spojazdnit skype na 32bit lubuntu 14? diki

HP Compaq nx-6325 Mobile AMD Sempron(tm)Processor3500+ Memory 896MB Operating System Lubuntu 14.04'Trusty Tahr'+WinXP
    • RE: Ubuntu Skype 4.3 22.09.2017 | 06:57
      Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

      Detto aj u mna, zda sa, ze 32bit. aplikacie doziju a budu uz len 64 bit. Viber to spravil uz pred 2 rokmi, ale aj google chrome /chromium zatial ok/, atd. Stary HW bude uz len na rozbor alebo do zbierok.

      • RE: Ubuntu Skype 4.3 22.09.2017 | 07:18
        Avatar Zer0 Blbuntu 16.04 gnome flashback | Debian 8 | MIUI 9  Používateľ

        Skype je prežitok... mali by zrušiť aj 64bit.

        • RE: Ubuntu Skype 4.3 22.09.2017 | 08:19
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          A vieš odporučiť nejaké iné VoIP riešenie schopné z hovoru urobiť telekonferenciu s prezentáciou pomocou zdieľania desktopu a pripojením účastníkov aj cez klasický telefón?

          • RE: Ubuntu Skype 4.3 22.09.2017 | 08:42
            Avatar Zer0 Blbuntu 16.04 gnome flashback | Debian 8 | MIUI 9  Používateľ

            Slack?

          • RE: Ubuntu Skype 4.3 22.09.2017 | 08:48
            Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

            Myslim ze uz to to bolo rozoberane aj v blogoch a na fore.

            • RE: Ubuntu Skype 4.3 22.09.2017 | 17:33
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Áno. Porovnávala sa oklieštená funkcionalita Skype for plebs, a nie rozšírená funkcionalita Skype for business o ktorej som hovoril. Tá biznis verzia stále nemá náhradu, a ani web plugin (bez .msi si človek neškrtne).

              • RE: Ubuntu Skype 4.3 22.09.2017 | 21:26
                Avatar Zer0   Návštevník

                Čo viac ponúka ako slack? (čo by mi malo chýbať ?)

                • RE: Ubuntu Skype 4.3 22.09.2017 | 21:48
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Takže vravíš,že keď máš ten Slack a telefonuješ cez neho s niekým,tak môžeš nazdieľať plochu tvojeho počítača podobne ako cez napr.TeamViewer? A k tomu môžeš bez problémov prizvať zopár ďalších ľudí cez VoIP ktorím môžeš aj prenechať priamo ovládanie plochy pričom ti popritom v tom istom jednom programe funguje aj textová komunikácia aj s zápisníkom? A tak isto môžeš priamo pripojiť do takejto telekonferencie niekoho cez klasickú hlasovú linku?

                  Na to som narážal. Ak by to Slax zvládol, tak prevalcuje Skype for Business. Ale je pravda že ak to nevieš využiť, tak ti to chýbať nebude. Skype toho zvláda ešte viac, ale za strašné peniaze. A mám taký dojem že používa PABX GW Artesisk.

                  • RE: Ubuntu Skype 4.3 24.09.2017 | 11:31
                    Avatar Zer0 Blbuntu 16.04 gnome flashback | Debian 8 | MIUI 9  Používateľ

                    Denne robím video konferencie do 10 ľudí, obrazovku tiež môžem zdieľať, je tam normálny chat, kanály, tagy, je tam X pluginov(žiadny, ale nepoužívam) a mnoho ďaľších vecí(mnohé neviem slovne popísať, treba skúsiť). Celkovo by som zhodnotil, že slack stále rastie, vyvíja sa a snáď raz bude plnohodnotným konkurentom Skype for business. Možno to ozaj nie je dokonalá náhrada skype(neviem o podpore tých vecí, o ktorých píšeš), ale skype, ZASE PRE MŇA, nie je náhrada ničoho a napr. jeho appka na mobil mi príde ako úplný odpad(subjektívny pohľad), appka pre desktop to isté. Slack po mne požaduje firma, pre ktorú robím, takže mi v ňom nebude chýbať to, čo popisuješ, kým to nebude chýbať im.

                    • RE: Ubuntu Skype 4.3 24.09.2017 | 14:15
                      Avatar WlaSaTy   Návštevník

                      Presne o tom som vravel. Ak to nevieš využiť, tak ti to chýbať nebude.

              • RE: Ubuntu Skype 4.3 23.09.2017 | 20:32
                Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                Ale veď on nespomína že by inštaloval Skype for biz.

                • RE: Ubuntu Skype 4.3 24.09.2017 | 14:14
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Reagoval som na Skype je prežitok.... Žiaľ, je to komerčne veľmi úspešný prežitok.

                  • RE: Ubuntu Skype 4.3 24.09.2017 | 19:44
                    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                    Pri tomto komerčne úspešnom projekte by v každej diskusií malo byť červeným napísané, že kontroluje čo si užívatelia píšu a bez právneho potvrdenia odovzdávajú údaje o zákazníkovi, hocikomu kto má v riti dieru.

                    Stačí skúsiť Google.

                    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                    • RE: Ubuntu Skype 4.3 24.09.2017 | 20:09
                      Avatar WlaSaTy   Návštevník

                      To robí aj Firefox od Mozilly. Volá sa to telemetria. A ani na to nepotrebuješ programy, ľudia tie dáta radi a dobrovoľne odovzdajú napríklad do facebooku.

                      PS: Google nemusím, ten tú telemetriu predáva dlhšie ako MS.

                      • RE: Ubuntu Skype 4.3 24.09.2017 | 20:38
                        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                        FireFox zbiera anonymnú telemetriu a dá sa vypnúť, MS Skype priamo šmíruje komunikáciu sleduje linky a dokonca sa tam pokúša vlúpať s prihlasovacími údajmi zo Skype, zrovnávaš nezrovnateľné veci. Rovnako bez súdneho rozhodnutia hocijakému zelenému pošukovi odovzdávajú tvoju komunikáciu, fakt už vyhľadávanie na internete nefunguje?

                        Google je rovnaký šmejd ako MS, o tom žádná.

                        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                        • RE: Ubuntu Skype 4.3 25.09.2017 | 09:40
                          Avatar WlaSaTy   Návštevník

                          Ak by sa to dalo vypnúť, tak zakážu XSS attack cez ktorý to prelezie aj keď je to akože zakázané. Ale to by užívateľov neprihlásilo ani na Facebook kam chcú tie isté informácie zadať dobrovoľne.

                          Bojovať proti jednému a druhého úplne rovnakého ospevovať, to tu už bolo.

                          PS: Ak je Google rovnaký šmejd, tak neviem prečo ho odporúčaš.

    • RE: Ubuntu Skype 4.3 22.09.2017 | 14:56
      Avatar Juraj Artix - OpenBox  Používateľ

      Niektoré funkcie sú prístupné cez ich webové rozhranie > https://web.skype.com/

      Pokiaľ potrebuješ desktopovú aplikáciu len na chat tak pre Pidgin existuje plugin, ktorý umožňuje používať skype chat. > https://github.com/EionRobb/skype4pidgin/tree/master/skypeweb

      Happy falling
    • RE: Ubuntu Skype 4.3 23.09.2017 | 16:00
      Avatar asdf   Návštevník

      Po presmerovaní z https://repo.skype.com/ na https://support.skype.com/en/faq/FA34656/more-information-about-skype-for-linux-beta som v sekcii What operating system versions are supported? našiel uvedené toto:

      Does Skype for Linux Beta work on a 32-bit or 64-bit system?

      We are only building Skype for Linux Beta for a 64-bit system. There may be a 32-bit version in the future, depending on the Community interest.

    • RE: Ubuntu Skype 4.3 23.09.2017 | 21:15
      Avatar ppppp   Návštevník

      To je zaujímavé, mne na 32-bitovom Lubuntu 14.04 ešte stále funguje (pred chvíľou som vyskúšal)...

      ...

      Lenže ja tam mám starú verziu jadra - používam 3.13.0-132 - mám na to dôvod (robil som pokusy s najvyššou prípustnou verziou jadra pre tú distribúciu bez upgrade distra, ale nepochodil som - grafická karta robila problémy).

      ...

      Z toho mi, tak trochu nepriamo, vyplýva, že ani Skype nefunguje od určitej verzie jadra, čiže je to o linuxovom jadre.

      • RE: Ubuntu Skype 4.3 24.09.2017 | 00:15
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        O 21:15 v sobotu sa to dá prepáčiť.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Ubuntu Skype 4.3 24.09.2017 | 09:02
        Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

        Na synátorovom testovacom NTB (32 bit) tiež Skype funguje. Je tam verzia jadra 4.8.0-53-generic.

        • RE: Ubuntu Skype 4.3 24.09.2017 | 09:55
          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

          To bude možno tou jeho upravenou distribúciou Lubuntu XP.

    • RE: Ubuntu Skype 4.3 27.11.2017 | 19:57
      Avatar Pepe_Cheb   Návštevník
      Pokud máš nainstalovanou verzi 4.3.0.37 32bit tak dáš:
      
      sudo su
      
      heslo
      
      
      cd /usr/bin
      perl -pi -e 's/4\.3\.0\.37/8.3.0.37/g' skype
      
      
      Tim se zruší detekce verze a najede ti to.