spojenie SSH

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.10.2017 | 18:04
Avatar dirko   Návštevník

Zdravim mam jednu otazku a prosim neodsudzujte ma, prechadzam aj na pracovnej stanici na Debian z Win7 takze prosim o strpenie.

Zaujima ma len jedna vec, na Win7 sa na VPS pripajam cez Kitty, SSH a port 22.

A teraz otazka: Ako sa mozem v debiane pripnut bezpecne na externy VPS?

Dakujem za pripadnu radu

Roman

    • RE: spojenie SSH 08.10.2017 | 19:11
      Avatar Ivan   Návštevník

      Napis v konzole man ssh, sa docitas viac. Malo by ti stacit ssh uzivatel@server

    • RE: spojenie SSH 08.10.2017 | 19:48
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Neviem či je to trolling, alebo ...

      Skús si pozrieť čo ti vypíše príkaz apt show putty, a povedz niečo o preklepe.

      • RE: spojenie SSH 08.10.2017 | 21:14
        Avatar Jooky   Návštevník

        Kitty nie je preklep:

        "KiTTY is a fork from version 0.69 of PuTTY, the best telnet / SSH client in the world."
        http://www.9bis.net/kitty/

        Netusim co tam je ine, ale nasi networkaci preferuju Kitty. Ked som to prvy raz videl, tak som na to tiez cumel ako puk.

        Co sa tyka linux putty. Ked nezmenili GUI kniznicu, tak je to cisty des. Vobec to nezapada do klasicke prostredia KDE / Gnome / Unity / etc...

        ... co sa tyka samotneho pripajanania, tak mne plne postacuje Konsole (KDE) / Gnome terminal / Terminal (Unity) a potom klasicke ssh. Nejak nemam potrebu si tunely a podobne veci vyklikavat v GUI (+ putty ma jeden taky neduh, ze clovek si to vyklika, spravi preklep v hostname a skoncil. Putty zahlasi, ze sa neda pripojit a uz neni moznost sa vratit a opravit to. V konzole dam len sipku hore a doladim co nepasuje).

        Dirkovi doporucujem pozriet "man ssh", popripade https://linux.die.net/man/1/ssh (obcas tam byvaju strasie manualove stranky)

        • RE: spojenie SSH 08.10.2017 | 21:31
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Keď som pred veľa rokmi videl otázku "a kde stiahnem putty pre linux", tak som to považoval za vtip. Putty vzniklo len kvôli tomu, že Windows bol a stále je holý operačný systém bez aplikácií, a nemal v sebe ani plnohodnotný terminál a ani ssl. Neskôr ten putty naportovali aj na linux len preto že mal v sebe možnosť uchovávať a jednoducho naklikať si profily pripojení a to sa ľuďom páčilo. Kramlou.

          Ale tým preklepom som myslel niečo iné. Chalan sa dopočul že sa v IT dajú ľahko zarobiť peniaze, a tak si prenajal virtuálny stroj na ktorý sa mu ťažko pripája. Ten preklep má v slove ľahko.

          No, ja som zas počul že zlatníci dokážu zarobiť veľa peňazí. Nevie niekto ako zmotám rubínový náhrdelník? Predtým som robil drotára, takže to nemôže byť ťažké.



          PS: Pevne verím že si ten chalan robí srandu.

          • RE: spojenie SSH 08.10.2017 | 22:01
            Avatar PleSaTy   Návštevník

            ja zas verim ze dlhe vlasy kratky rozum

          • RE: spojenie SSH 12.10.2017 | 10:59
            Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ

            Pre mna je putty jednotkou aj na linuxe a macu kvoli potrebe nastavovat tunely za behu. To sa z konzoloveho ssh myslim nikdy nedalo a pred rokmi som nenasiel ziadneho ineho klienta (je mi jedno ci konzolovy alebo gui), ktory by to dokazal. Pre mna je to ale nutna funkcionalita. Neviem, aky je stav teraz, nemal som potrebu skumat. Ale rad si necham nieco pekne odporucit, ktory toto dokaze.

            Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
            • RE: spojenie SSH 12.10.2017 | 17:18
              Avatar samalama.   Návštevník

              nastavovat tunely za behu

              ehm ako...?

              • RE: spojenie SSH 12.10.2017 | 19:19
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                To nepoznáš. To je keď utekáš, len sa nesmieš potknúť. Inak by si si ublížil, a mal by si škrkanček na nošteku.

              • RE: spojenie SSH 13.10.2017 | 06:47
                Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ

                Kratka odpoved: Co najjednoduchsie.

                Dlha odpoved: Po pripojeni sa rozhodnem, ze potrebujem presmerovat TCP port X na vzdialenu masinu Y port Z. Tak to pocas otvoreneho pripojenia nastavim. Potom sa rozhodnem, ze chcem presmerovat dalsi port W. A neskor chcem zrusit presmerovanie portu X, lebo ten port chcem presmerovat na inom otvorenom ssh pripojeni. Bez moznosti nastavovat tunely na otvorenych ssh pripojeniach je pre mna klient nepouzitelny na pracu.

                Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
                • RE: spojenie SSH 20.10.2017 | 16:40
                  Avatar samalama.   Návštevník

                  viem, co je presmerovanie. ja sa pytam, ako to nastavis v putty po prihlaseni sa na server.

                  • RE: spojenie SSH 23.10.2017 | 12:56
                    Avatar snuff   Návštevník

                    uplne jednoducho. kliknes pravym na oknom putty -> change settings -> connections -SSH -> tunnels

                    • RE: spojenie SSH 30.10.2017 | 20:04
                      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ

                      Hmm, da sa to aj v OpenSSH pomocou escape sekvencie. Ale stale mi to pride pohodlnejsie v putty. Kazdopadne je dobre vediet, ze to ide aj v inych klientoch.

                      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
        • RE: spojenie SSH 08.10.2017 | 22:45
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          S týmto sa nedá nesúhlasiť.

          Teda pokiaľ chce predsa nejaké GUI, tak to Putty určite nebude o nič horšie ako Kitty, len tam viac nakydali na pôvodný softvér, čo je dnes móda.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: spojenie SSH 09.10.2017 | 11:08
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Navyše to má hlavne autologin cez heslo, a možnosť spustiť skript. Tá prvá vlastnosť je dosť cenná pre mallware typu data miner, ale neviem si predstaviť ako ju využije človek pri jednom servri. A tá druhá je už dávno v Putty.