Porovnanie obsahu *.jpg suborov

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.11.2017 | 16:42
Avatar Bibibo   Návštevník

Ahojte,

mam niekolko HDD kde mam zalohovane fotky. S velkou pravdepodobnostou su na tych HDD aj identicke fotky, ale maju iny nazov. Existuje nejaka aplikacia ako hromadne porovnat obsah fotiek ?

    • RE: Porovnanie obsahu *.jpg suborov 03.11.2017 | 16:49
      Avatar photo   Návštevník
    • RE: Porovnanie obsahu *.jpg suborov 03.11.2017 | 17:14
      Avatar Bibibo   Návštevník

      No to je parada. Dakujem velmi.

      • RE: Porovnanie obsahu *.jpg suborov 03.11.2017 | 19:09
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Otázkou je čo s duplikátmi chceš robiť, a akú cenu majú unikátne fotky. Možno bude jednoduchšie, r7chlej3ie a lacnej3ie zmigrovať sieťové úložisko na NAS s deduplikáciou a redundantným diskovým poľom.

        Inak, nevie niekto či tie programy na vyhľadávanie podobných obrázkov ešte stále žijú? ImgSeek v pythone na SF má posledné zmeny z roku 2006, na githube je to len dva roky staré ale užívateľom chýba main() . A Geeqie nemá commandline.

      • RE: Porovnanie obsahu *.jpg suborov 03.11.2017 | 19:17
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        V tom odkaze je aj fdupes, ten nájde duplikáty všetkých súborov.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Porovnanie obsahu *.jpg suborov 03.11.2017 | 19:57
          Avatar Jooky   Návštevník

          Tiez sa pripajam za fdupes. Ten pouzivam na uplne vsetko, kde sa potrebujem zbavit duplikatov. Jednoducho sa da nastavit ci ma duplikaty bohapusto mazat, alebo sa interaktivne pyta, ze ktory nechat (je moznost odpovedat vsetky).

        • RE: Porovnanie obsahu *.jpg suborov 03.11.2017 | 20:48
          Avatar jarvis   Používateľ

          som minule skúšal jdupes a je o niečo rýchlejší https://github.com/jbruchon/jdupes

          • RE: Porovnanie obsahu *.jpg suborov 03.11.2017 | 20:55
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            To by ma zaujímalo ako sa vysporiada jdupes alebo fdupes s obrázkami ktorým nejaký inteligentný OS zmenil EXIF tak ako to robil pri hudbe vo formáte MP3 :-)

            Tie duplikáty sa totižto zmapujú podľa veľkosti, a pre rovnako veľké súbory sa vyráta kontrolný súčet. Ten sa následne porovná, a označia sa duplikáty na [vypísanie, zmazanie, zlinkovanie, ...]. Obvykle to však stačí.

            • RE: Porovnanie obsahu *.jpg suborov 04.11.2017 | 08:52
              Avatar jarvis   Používateľ

              súbory sa porovnávajú ako dáta, nerobí sa analýza čo sú to za dáta

              fdupes is a program written by Adrián López to scan directories for duplicate files,[1] with options to list, delete or replace the files with hardlinks pointing to the duplicate. It first compares file sizes, partial MD5 signatures, full MD5 signatures, and then performs a byte-by-byte comparison for verification.

              jdupes je klon fdupes, predpokladám, že to bude porovnávať podobným spôsobom

              jdupes IS NOT a drop-in compatible replacement for fdupes! Do not blindly replace fdupes with jdupes in scripts and expect everything to work the same way.

              preto sa mi na hľadanie duplicitných fotiek viac páči DigiKam, keď nájde duplicitu tak ti ukáže všetky "rovnaké" fotky a aj s informáciami ako adresár v ktorom sú ...

              • RE: Porovnanie obsahu *.jpg suborov 04.11.2017 | 11:58
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Na to som narážal. Ak mu niečo zmenilo metadáta v súbore s fotkou, tak tam má rôzny obsah. Preto som aj ja poukazoval na hľadanie podobných fotiek. Alebo použitie deduplikácie v FS kde sa o to nemusí starať.

                PS tie grafické prehľadávatká prestanú človeka baviť po pár hodinách. A ja som si pri riešení rovnakej úlohy prikúpil disk. Nie kvôli technickému riešeniu, ale za tie desaťročia mám tisíce fotiek. A to aj navzdory tomu, že nefotím jak dnešní selfie maniaci.

    • RE: Porovnanie obsahu *.jpg suborov 03.11.2017 | 20:52
      Avatar jarvis   Používateľ

      DigiKam je dost dobrý soft na manažovanie fotiek.

      Vie hľadať duplicitné fotky a nielen ako presne tie isté subory ale vie hľadať aj podobné fotky, vieš si tam nastaviť úroveň podobnosti od - do