Help nemôžem sformátovať USB

Sekcia: Ostatné 17.11.2017 | 18:29
Avatar laco2 cinamon  Používateľ

USB kľúč nemôžem naformátovať nie je na vine že som ho formátoval na FAT32 vo Windowse?Dám formátovanie USB Flash disku-prázdne neučinné políčka:-Formát vedľa je FAT 32-to prepínanie funguje,dole-USB- flash potom políčko formátovanie-neučinné! Nedá sa cez terminál-alebo nejaký programík na formátovanie? Díky vopred už som tu rok nesmradil!

    • RE: Help nemôžem sformátovať USB 17.11.2017 | 19:41
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      To, že si to predtým formátoval vo windows by nemalo vadiť. Ako si sa teraz pokúšal to sformátovat? Ak to nepôjde inak, skús použiť gparted, odstráň všetky oddiely, potom vytvor nový a daj znova formátovať. Takto to robím ja, ak mám nejaký problém s USB. Len buď opatrný, aby si vybral správny disk pri práci s gparted. Minule, keď som mal takýto problém, musel som dať formátovať najskôr na NTFS a až potom mi to dovolilo preformátovať na Fat32.

      • RE: Help nemôžem sformátovať USB 18.11.2017 | 06:40
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        -tento počítač-klik na usb8GB-hlási :súbor sa nedá pripojiť -gparted-píše nevyhradený,info o zariadení-tabuľka oddielov nerozpoznaná,hlavy 255,sektory/ stopa-63,cylindre-972,celkom sektory-15630336,veľkosť sektora 512

        čo sa dá z toho zistiť???

        • RE: Help nemôžem sformátovať USB 18.11.2017 | 12:23
          Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

          Pravdepodobne je ten USB poškodený, skús najskôr v gparted zrušiť tabulku oddielov a vytvoriť ju nanovo (msdos) a potom vytvor nový oddiel a naformátuj na Fat32.

    • RE: Help nemôžem sformátovať USB 17.11.2017 | 21:24
      Avatar usb   Návštevník

      Ja som mal take pravidlo, ze ak budem pouzivat USB kluc aj na Linuxe, prve co po kupe spravim pri prace s nim, tak preformatujem pod Linuxom.

      Napr. https://askubuntu.com/questions/22381/how-to-format-a-usb-flash-drive

      • RE: Help nemôžem sformátovať USB 18.11.2017 | 06:40
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        Tento postup nejde!

    • RE: Help nemôžem sformátovať USB 17.11.2017 | 21:49
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      http://bfy.tw/F6BX

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: Help nemôžem sformátovať USB 18.11.2017 | 06:42
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        Nemôžem použi-hláška-súbor sa nedá pripojiť!

    • RE: Help nemôžem sformátovať USB 18.11.2017 | 09:17
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Keď ti to niekto s tým windowsom pokazil, nech ti to aj s tým windowsom opraví.

      Odhadujem že ten disk stačí prepísať nulami, nechať oddýchnuť (synchronizovať), vytiahnúť, nechať vychladnúť, vložiť, vytvoriť jednu logickú oblasť typu c "W95 FAT32 (LBA)" a v nej vytvoriť vfat FS.

      PS: Ak ten disk o sebe dokáže povedať veľkosť, tak je to dobrý znak. Znak toho, že sa to ešte dá opraviť a že to nezomrelo. Ako mne pár dní TF karta vo vodotesnom GPS, pod štrnástimi šróbikmi.

      • RE: Help nemôžem sformátovať USB 18.11.2017 | 13:04
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        Díky za rady!Ale: zobral som ho na záhradku na Nootebuk s Windovsom,zasunul,vyšla hláška:Disk nie je naformátovaný-naformátovať?-klikol som áno,sformátoval dvakrát a už je ouvej!!"Kde udělali soudruzi z Linuxu chybu"?

        • RE: Help nemôžem sformátovať USB 18.11.2017 | 13:07
          Avatar laco2 cinamon  Používateľ

          Aj preto je dobré mať aj Windovs na druhom počítači aj keď Win XP!

          • RE: Help nemôžem sformátovať USB 18.11.2017 | 15:17
            Avatar menom   Používateľ
            "Kde udělali soudruzi z Linuxu chybu"?

            Keď tam písalo, že nepozná tabuľku rozdelenia tak si mohol vytvoriť novú ako písal Livan.

        • RE: Help nemôžem sformátovať USB 18.11.2017 | 16:50
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Ak zomrie viacej pam.buniek v Flash Disku,SSD alebo pam.karte, tak mu nesedí veľkosť a následne sa zablokuje.Proste je menší ako bol vtedy.

          Aby sa to napravilo, tak je treba povedať Flash Disku aby sa kompletne nainicializoval.To sa deje buď špeciálnym príkazom pri formátovaní,alebo kompletným prepísaním disku nulami.Windows má ten príkaz pri formátovaní implementovaný,ale Linux nie.V Linuxe sa to robí tým prepisom nulami.Samotné vytvorenie nového rozdelenia toho disku obvykle nestačí.A v tomto prípade to prerozdelenie logických oblastí toho flash disku ani nestačilo keďže si si klikal v tom gpartede a kade tade inde, bez úspechu.

          • RE: Help nemôžem sformátovať USB 18.11.2017 | 17:41
            Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

            Už som mal tu česť s dvoma USB diskami, ktoré sa zablokovali a linux ich nerozoznal. Avšak nanovo vytvoriť tabuľku rozdelenia išlo, tak isto vytvoriť nový oddiel akurát formátovať sa mu nechcelo. Keď som však zvolil NTFS, tak to formátovanie prebehlo a potom to už išlo preformátovať aj na Fat32.

            • RE: Help nemôžem sformátovať USB 18.11.2017 | 18:51
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Doma mám jednu čítačku kariet ktorá odmietala čítanie a zápis na kartu ak na nej nebol FAT FS. Môže byť rada, že odpočíva na dne šuflíka a nie v kremíkovom nebi. Omylom som považoval tie karty za mŕtve, a išli do elektroodpadu aj keď si to nezaslúžili.

              Táto moja skúsenosť, rovnako ako tá tvoja tiež to nesúvisí s týmto Lacovým problémom. Ten bol o inom. V jeho prípade bolo jednoduchšie a rýchlejšie použiť Windows ako učiť sa s diskami na bokovej úrovni.

          • RE: Help nemôžem sformátovať USB 18.11.2017 | 18:44
            Avatar laco2 cinamon  Používateľ

            Asi mám problém z Gparted-nejde mi naskočiť-ako urobiť obnovu???

            • RE: Help nemôžem sformátovať USB 18.11.2017 | 19:00
              Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

              Najlepšie ak skúsiš ten gparted odinštalovať a znova nainštalovať alebo predtým skús počítač reštartnúť, možno sa to spamätá aj bez reinštalácie.

              • RE: Help nemôžem sformátovať USB 19.11.2017 | 06:49
                Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                Stalo sa tak ako hovoríš -po novom naštartovaní pracuje je to OK!Díky za všetky rady všetkým!

            • RE: Help nemôžem sformátovať USB 18.11.2017 | 19:02
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Pokiaľ si v tom gparted-e prepisoval niečo na /dev/sda a nie na tom USB disku, tak si obnovu urobíš zo zálohy. A to asi až po preinštalovaní. Ak tú zálohu ovšem máš.

              • RE: Help nemôžem sformátovať USB 21.11.2017 | 13:39
                Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                Gparted som si vymazal a znova nainštaloval-ani jeden kľúč mi nechce formátovať-asi som iný???Tie políčka na "formátovanie USB" sú neaktívne-formátovanie a detto v Gparted!!!

                • RE: Help nemôžem sformátovať USB 21.11.2017 | 13:43
                  Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                  nezabudni ze ten usb kluc (ako aj akykolvek iny disk) musi byt odpojeny (nie fyzicky - ale odmountnuty - umout) aby sa dal formatovat v gparted by mala byť možnosť odpojiť a potom možeš robiť s oddielmi čo chceš

                  Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                  • RE: Help nemôžem sformátovať USB 23.11.2017 | 16:05
                    Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                    No v tom bolo jadro pudla-ide to!!!Ja som taký záhradkár a nie počítačový expert!Díky!!!

          • RE: Help nemôžem sformátovať USB 23.11.2017 | 20:21
            Avatar gdo   Návštevník

            dlhe vlasy mas ale nenapises mu ako ma spravit tie nuly

            • RE: Help nemôžem sformátovať USB 23.11.2017 | 21:09
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Teba? Nefandi si.

              • RE: Help nemôžem sformátovať USB 24.11.2017 | 08:04
                Avatar gdo   Návštevník

                Nosis umele vlasy! Nenamyslaj si.

                • RE: Help nemôžem sformátovať USB 24.11.2017 | 08:24
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Keď chceš, tak mám aj pod pazuchami a inde. A teraz zalez, nemáš prestávku.

                  • RE: Help nemôžem sformátovať USB 24.11.2017 | 08:37
                    Avatar gdo   Návštevník

                    Definuj "a inde".

                    • RE: Help nemôžem sformátovať USB 24.11.2017 | 13:15
                      Avatar samalama.   Návštevník

                      normalne... na kunde mu rastu...

    • RE: Help nemôžem sformátovať USB 27.11.2017 | 19:53
      Avatar Pepe_Cheb   Návštevník

      Nainstaluj gparted a v něm vytvoř tabulku oddílů ms-dos a potom vytvoř nový primární oddíl fat32 a naformátuj a proveď. Popřípadě zjistíš chybu a tu sděl.

      • RE: Help nemôžem sformátovať USB 04.12.2017 | 14:56
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        Díky ale už som si poradil!!