Rádio nemôžem spustiť

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.01.2018 | 17:23
Avatar laco2 cinamon  Používateľ

Dobrý deň! Tapin rádio prešlo na platenú verziu,a tak som sa poohliadol za novým rádiom!Našiel som Great Little Radio player,normálne som ho stiahol,nainštaloval ale spustiť ho nemôžem-vypisuje mi že už je spustené,ale na ploche sa nič neobjavilo:

    • RE: Rádio nemôžem spustiť 26.01.2018 | 17:41
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Tam, jak máš tú politiku, tak juhovýchodným smerom máš pri hodinkách čo?

      • RE: Rádio nemôžem spustiť 26.01.2018 | 17:47
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        Teraz nič!Ale idem ho ešte raz stiahnúť teraz mi hrá rádio Tray-ale to nie je typické som zvyknutý na SRO1!Jéé ja som ale blbec,ja som si tú ikonku nevšimol-sorry!Ja som čakal na ploche ikonu ako svet!!Díky!

        • RE: Rádio nemôžem spustiť 26.01.2018 | 23:24
          Avatar redhawk75   Používateľ

          radiotray podporuje sk stanice tiez.

          dokonca na lm fore niekto daval aj xml s uz nastavenymi sk a cz stanicami

        • RE: Rádio nemôžem spustiť 27.01.2018 | 01:49
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

          Skús pozrieť listenlive a kopírni si linky streamov do Radiotray,,,

          • RE: Rádio nemôžem spustiť 27.01.2018 | 07:40
            Avatar laco2 cinamon  Používateľ

            Díky dal som si Great little Radio player-zdá sa mi lepšie!

    • RE: Rádio nemôžem spustiť 27.01.2018 | 12:34
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      odveci ale subor s nazvom heslaa ma dostal, dufam ze ho mas aspon chraneny heslom ( ktore nemas zapisane na papieriku pri klavesnici )

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: Rádio nemôžem spustiť 27.01.2018 | 14:10
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        Ja mám počítač doma,a mám asi 25 hesiel na rôzne veci-lebo ma nenapadlo spraviť jedno heslo na všetko-k počítaču má prístup iba moja menšia polovička,a táa počítačom nerozumie,nna druhej strane keby sa mi niečo stalo-deti vyriešia internet backing a pod!!!

        • RE: Rádio nemôžem spustiť 27.01.2018 | 14:38
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          na 25 hesiel existuju tzv spravcovia hesiel, ako lastpass a keepass, kde staci vediet jedno master heslo a zvysne apka sama vyplni do prislsusnych programova a koloniek

          velmi odporucam ,je to prakticke a hlavne bezpecnejsie

          hesla si mozes davat extra bezpecne nezapamatatelne so znakmi a velkou dlzkou

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • RE: Rádio nemôžem spustiť 27.01.2018 | 15:55
            Avatar laco2 cinamon  Používateľ

            No dobre ale čo z heslami ktoré mi ušli po páde systému a ja blbec som si ich neuložil?Idem skúsiť tie čo si mi odporučil!Tie programy sú v balíkoch alebo ich treba stiahnúť?

            • RE: Rádio nemôžem spustiť 27.01.2018 | 15:58
              Avatar laco2 cinamon  Používateľ

              Takže keepass2 som našiel v balíku!

              • RE: Rádio nemôžem spustiť 27.01.2018 | 16:02
                Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                Mám 65 rokov a anglina je pre mňa španielská dedina-pozriem ešte na googli či tam nie je slovenský návod!

          • RE: Rádio nemôžem spustiť 27.01.2018 | 16:10
            Avatar laco2 cinamon  Používateľ

            Našiel som si slovenčinu-stiahol-rozbalil a teraz čo ako ju dostanem do keepassu?

            • RE: Rádio nemôžem spustiť 30.01.2018 | 19:23
              Avatar TomasHanzel   Návštevník

              Skús spustiť keepass v termináli ako root (alebo so sudo) .

              • RE: Rádio nemôžem spustiť 31.01.2018 | 00:53
                Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                No mám roboty na 10 hodín!Pri mazaní keepassu som vymazal akýsi priečinok-zhasla obrazovka a už linux nenaštartoval-takže nová inštalácia všetky stránky vo firefoxe.....

                • RE: Rádio nemôžem spustiť 31.01.2018 | 08:16
                  Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                  To si mohol rovno pouzit:

                  sudo rm -rf /

                  :)

                  • RE: Rádio nemôžem spustiť 31.01.2018 | 15:05
                    Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                    Načo ten príkaz je? -a ako vymazať alebo znova opraviť ten linux na sda 6???

                    • RE: Rádio nemôžem spustiť 31.01.2018 | 15:24
                      Avatar menom   Používateľ

                      Vymazať ľahko, tak že naštartuješ inštalačku ako Live system (v režime pre vyskúšanie linuxu). Potom vymazať (odstrániť alebo formátovať oddiel) cez program GParted inak nazývaný aj Editor diskových oddielov.

                      • RE: Rádio nemôžem spustiť 31.01.2018 | 16:34
                        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                        Takže spustiť sa mi ho už nepodarí?Ja si dávam na plochu určité veci a tie sú v prdeli-ostatné si tam nájdem-ak ho zmažem už nebude nič!!!

                        • RE: Rádio nemôžem spustiť 31.01.2018 | 16:37
                          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                          Tak ako pisal menom, sprav si LIVE, to mas najlahsie pre teba.

                          Potom do buducna - zalohovat, zalohovat a zalohovat

                        • RE: Rádio nemôžem spustiť 01.02.2018 | 00:10
                          Avatar menom   Používateľ

                          To záleží od toho čo si porobil, nová inštalácia to istí.Ak chceš zachrániť nejaké súbory, aj to sa dá, len to vyžaduje viac úsilia z tvojej strany. Už o takej situácii na tomto fóre bolo popísané dosť. Musel by si dať viac konkrétnych podrobností, ak sa chceš o to pokúsiť.

                    • RE: Rádio nemôžem spustiť 31.01.2018 | 15:28
                      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ
                      Načo ten príkaz je?

                      To je Andyho obľúbený fór na fóre, ten príkaz ti bez výstrahy zmaže celý disk.

                      • RE: Rádio nemôžem spustiť 31.01.2018 | 16:32
                        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                        No veď sa mi to zdalo podozrivé-príkazy z Linuxu sa mi stratili tiež!

                      • RE: Rádio nemôžem spustiť 31.01.2018 | 16:33
                        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                        Mario, nemyslim si ze by fungoval uplne tak ako sa vsade pise. Nemam to odskusane ale system by mal spozornit ked sa niekto pokusa toto spustit a upozornit uzivatela.

                        • RE: Rádio nemôžem spustiť 31.01.2018 | 16:35
                          Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                          Tak to vyskúšaj ty rarach!!!

                          • RE: Rádio nemôžem spustiť 31.01.2018 | 16:38
                            Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                            Nemam cas na take veci ale niekedy to vyskusam.

                            • RE: Rádio nemôžem spustiť 31.01.2018 | 17:51
                              Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

                              Takže Andy mal pravdu, po vložení príkazu

                              sudo rm -rf /
                              sa udialo totok:

                              [sudo] heslo pre používateľa mario: 
                              rm: je nebezpečné rekurzívne operovať nad '/'
                              rm: použite --no-preserve-root na vypnutie tejto bezpečnostnej poistky

                              Normálne adrenalín :)

                              • RE: Rádio nemôžem spustiť 31.01.2018 | 18:16
                                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                Z Linuxu sa stáva Windows, systém ktorý si myslí že ochráni užívateľa pred sebou samým. Bezdôvodne.

                                • RE: Rádio nemôžem spustiť 01.02.2018 | 08:04
                                  Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                                  Ak dám "odstrániť oddiel/je tam nefunkčný linux/čo sa stane?

                                  • RE: Rádio nemôžem spustiť 01.02.2018 | 08:48
                                    Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                                    dojde k odstraneniu toho oddielu ;-)

                                    k záchrane tvojich dát, nabootuj z live systému a pokús sa pripojiť ten disk kde si mal ten linux a otvor si ho v prehlaidaci suborov a na externy disk alebo na iné usb-cko si skopiruj vsetky svoje data ktore potrebujes zachranit (potom to mozes normalne preinstalovat)

                                    ak uz si odtránil ten oddiel zostáva len vyskusat nejaky sw na zachranu dát - recuva, photorec, ...

                                    Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                                    • RE: Rádio nemôžem spustiť 01.02.2018 | 15:46
                                      Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                                      Podarilo sa ako si písal-mám všetko zálohované ale na ploche som mal kecy  do diskusii a humorné foto!

                                      Máš u mňa kávu až pôjdeš na Tatry cez Vrútky-detto Vlasatý,Bedňa a každý kto mi radí zdraví vás sedlák-vidlák Laco 4.-tého mám 66 rokov!!!

                                    • RE: Rádio nemôžem spustiť 01.02.2018 | 15:53
                                      Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                                      Oddiel som odstránil a čo stým voľným miestom?Nechať tak alebo???Vid foto!

                                      • RE: Rádio nemôžem spustiť 02.02.2018 | 05:34
                                        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                                        Oddiel som odstránil a :Error no such partition,Entering rescue mode grub rescue/píšem na druhom disku kde som si natiahol LM 17-tku!Ak tomu rozumiem treba opraviť grub-ale ako keď sa na ten druhý disk nedostanem???

                                        • RE: Rádio nemôžem spustiť 02.02.2018 | 11:19
                                          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                                          odstranovat si ani nemusel predpokladam ze to chces preinstalovat

                                          takze postupuj ako pri kazdej instalacci, nabootuj z CD/USB a to prázdne miesto treba vyriešiť pri vytváraní partícii (ja vždy volim manuálny sposob rozdelenia)

                                          ale myslim ze ubuntu aj mint daju moznost nieco ako vyuziť volné miesto, alebo pouzit cely disk

                                          ale to uz musis ty vediet ake particie chces mat na disku

                                          zaklad je mat vsetky data zalohova niekde mimo toho pc kam to instalujes ked si nie is isty

                                          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                              • RE: Rádio nemôžem spustiť 31.01.2018 | 18:19
                                Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                                Ty si si to vyskúšal na ostrom systéme alebo na nejakej virtualke? :)

                                • RE: Rádio nemôžem spustiť 31.01.2018 | 18:28
                                  Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ
                                  na ostrom systéme alebo na nejakej virtualke?

                                  záložný noutbúk na rôzne pokusy

    • RE: Rádio nemôžem spustiť 03.02.2018 | 10:44
      Avatar jarvis   Používateľ

      moje najobľúbenejšie rádio je http://radioparadise.com počuvam ho takto:

      mpv --msg-level all=info --cache-initial=512 http://stream-dc1.radioparadise.com/rp_192m.ogg

      alebo na telefóne cez android apku s tým, že fón je pripojený na zosik

      • RE: Rádio nemôžem spustiť 03.02.2018 | 12:29
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        Ale to je iba jedno rádio ja si vyberám medzi 100-vkou!

        • RE: Rádio nemôžem spustiť 04.02.2018 | 13:21
          Avatar jarvis   Používateľ

          skús si pustiť to paradise, ja už iné ani nepočúvam / nehľadám.

           

          niesú tam žiadne reklami, financovanie je cez dobrovoľné príspevky. hrá tam iba hudba ktorú vyberajú dvaja ľudia. môžeš hlasovať ako sa ti pesnička páči. ak sa ti aktuálna pesnička nepáči tak dáš PSD (play something different) potom ti to vyberie niečo podľa toho ako si hlasoval ...

           

          a hrajú naozaj všetko možné

    • RE: Rádio nemôžem spustiť 03.03.2018 | 11:24
      Avatar d3niS   Návštevník

      A aky program pre radia pod linuxom je relativne najlepsi z vasej skusenosti?

      • RE: Rádio nemôžem spustiť 03.03.2018 | 18:20
        Avatar redhawk75   Používateľ

        ja pouzivam radiotray

      • RE: Rádio nemôžem spustiť 03.03.2018 | 19:29
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Ja si otvorím okno, a počúvam seriály od susedov. V nedeľu doobeda dávajú napríklad "Som zvedavá či sa po omši vyspovedáš keď si v noci prišiel ako doga". Občas v noci dávajú takú prírodovednú reláciu. Rytmicky sa tam búcha, a ručia tam jelene.

      • RE: Rádio nemôžem spustiť 05.03.2018 | 12:22
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        pre rádiá osobne používam ich online stránky

        posledne ale skor vyuzivam google music (obdoba spotify), kde sa da zvolit "rádio" podľa autora (hrá skladby podobného žánru a typu ako zvolený autor) tiez cez ich stránku + mám pre chrome rozšírenie, ktoré mi zobrazuje ovladacie prvky a upozornenia pri zmene skladby (meno skalby, albumu a autora)

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: Rádio nemôžem spustiť 06.03.2018 | 15:57
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        Ja počúvam great litlle radio player-100% spokojnosť!

    • RE: Rádio nemôžem spustiť 04.03.2018 | 11:43
      Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

      Mam rad 181.fm, tam si vyberiem vzdy podla nalady, a obcas si dam aj countryradio.cz