Zakazat pristup eth0 pre python aplikaciu

Sekcia: Programovanie 01.02.2018 | 01:14
Avatar hihi   Návštevník

Ahoj,

je nejaka moznost ako zakat python web aplikacii robenej cez flask pristup na eth0 zariadenie.


Aplikaciu som nepisal, len ju chcem upravit a clovek co ju pisal je fuc. A pythonak zrovna niesom.


Zistil som ze server sa mi spusti na localhoste (127.0.0.1) ale komponenty ktore vyuziva (resp sa z nich sklada a niesu mnou napisane, css atd) sa snazia dostat von na net (resp. mozno sa to snazi nacitat firefox). Poprve to vobec nechcem koli bezpecnosti a podruhe aplikacia sa s tym hrozne spomali lebo net pripojenie je pomale. Ide to ako v lete na sankach. Pomohlo mi zatial natvrdo vypnut device, pripadne asi by slo napisat firewall pravidlo ale skor hladam nejaku option pre python ktora by mu urcila ze moze pristupovat len k loopback device a nie eth0.


Bolo by nieco take mozne? Alebo riesenie je len ten firewall?

    • RE: Zakazat pristup eth0 pre python aplikaciu 08.02.2018 | 20:57
      Avatar spyx   Návštevník

      Co tak otvorit development tools v tvojom prehliadaci a zistit co vsetko sa stahuje z internetu. Stiahnut si potrebne balicky prepisat cestu k nim.

      • RE: Zakazat pristup eth0 pre python aplikaciu 08.02.2018 | 23:08
        Avatar samalama.   Návštevník

        a povedzte mi kefaline, co vy si predstavujete pod takym pojmom "Stiahnut si potrebne balicky prepisat cestu k nim"?

        • RE: Zakazat pristup eth0 pre python aplikaciu 28.02.2018 | 17:20
          Avatar spyx   Návštevník

          tak podla neho sa css a dalsie komponenty stahuju z internetu tak preco tie subory nestiahnut a upravit cestu k nim.

    • RE: Zakazat pristup eth0 pre python aplikaciu 01.03.2018 | 11:37
      Avatar snuff1987   Návštevník

      pusti tu aplikaciu pod nejakym userom a pomocou iptables a -m owner --uid-owner {USERNAME} si napis pravidla ...