Konfiguracia Vlan na KVM a OS centos7

Sekcia: Konfigurácia 16.02.2018 | 11:05
Avatar cvaldo   Návštevník

Ahojte

chcel by som sa spytat ci mi viete poradit s nastavenim Vlan na KVM. Prerabam siet s vlanami a este sa mordujem ako nastavit KVM aby fungovalo v sieti s Vlanami.

Prestava je taka, ze niektore vm budu v sieti vlan1 a druhe budu vo vlan2. A eth0 bude tiez v jednes s nich

Podarilo sa mi rozbehat aby som pripojil virtualne masiny do vlany. Nato pouzivam riesenie s vytvaranim bridge. Ako br0 je vlan1 a br1 je vlan2. Problem s ktorym sa lamem je ten ze ak chcem pripojit eth0 fyzicky interface do vlan1 sucasne ako ho pouziva virtualna masina tak neviem ako nakonfigurovat eth0?

funguje mi to v tom pripade ak nastavim ze eth0 funguje pod br1 ale potom mi zase nefunguju vm lebo nemozu pouzivat br1.

poprosim o usmernenie. KVM bezi na Centos7

    • RE: Konfiguracia Vlan na KVM a OS centos7 16.02.2018 | 18:22
      Avatar samalama.   Návštevník

      vies vobec ako funguju vlany a bridge?

      • RE: Konfiguracia Vlan na KVM a OS centos7 16.02.2018 | 19:16
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Nastaví sa príznak, a premostí sa to. Tým sa ušetrí za 1U switch ktorý ajtak na jeden hypervízor nepotrebuje.

    • RE: Konfiguracia Vlan na KVM a OS centos7 08.05.2018 | 00:35
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor

      ahoj, nepochopil som uplne presne co chces docielit. predpokladajme ze po kabli ti idu netagovane packety + vlan200. takze eth0 mozes pridat do br0 a eth0.200 interface do br1. nasledne br0 bridgu pridelis ip adresu pc, aby si vedel pristupovat na siet. vysledok bude nasledovny: br0 (eth0, veth1, veth2...) 192.168.1.2/24 a br1(eth0.200, veth3, veth4...). pc v tomto pripade nebude mat pristup do vlan-y 200.

      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk