POE Switch

Sekcia: Hardware a Drivery 09.03.2018 | 21:26
Avatar Linuxak   Návštevník

Zdravím

Mám otázku ohľadom POE Switchu. Mám POE Switchom napájanú IP kameru, potreboval by som do toho switchu pripojiť aj stolový PC aj Raspberry Pi 3 (router je už plný). Ten PC a Raspberry samozrejme nechcem napájať cez POE.
Môžem ich tam pripojiť bez toho aby sa niečo poškodilo na sieťovej karte? Alebo si musím vyrobiť sieťový kábel kde cvaknem koncovku iba na 2 páry?

Ďakujem

    • RE: POE Switch 09.03.2018 | 21:40
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Všeobecne platí, že každé zariadenie spĺňajúce POE štandard sa môže pripojiť do POE svišťa. RPi som mal tak krátko, že ani neviem či ho spĺňa, ešte to bude záležať od konkrétnej verzie.

      Akú presnú verziu Rpi 3 máš?

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: POE Switch 10.03.2018 | 10:51
        Avatar redhawk75   Používateľ

        RPI splna normu od RPI1.

        dokonca sa cez poe da napajat

        k povodnej otazke: nemal by to byt problem

      • RE: POE Switch 10.03.2018 | 10:57
        Avatar Linuxak   Návštevník

        Nerozumieme sa. Nejde mi o napájanie cez POE. Mám Rpi 3 Model B a ten sa dá napájať cez POE iba pomocou pridaného modulu...

        Ide mi o to, či môžem pripojiť do napájaného POE Switchu aj zariadenia (RPI, PC) ktoré nemajú podporu POE.

        • RE: POE Switch 10.03.2018 | 11:24
          Avatar samalama.   Návštevník

          ano (pokial pse nie je nejaky smejd)...

        • RE: POE Switch 10.03.2018 | 21:38
          Avatar redhawk75   Používateľ

          ano moze sa pripojit. ja som reagoval na bednu

          rpi som mal v switchi poe bez problemu

    • RE: POE Switch 10.03.2018 | 21:34
      Avatar Linuxak   Návštevník

      Tak už som to našiel. Ak zariadenie ktoré nepodporuje POE (PC atď..) pripojím na pasívny zdroj POE, možem ho poškodiť. Ak ale to zariadenia pripojím ku aktívnemu POE tak sa nepoškodí, lebo si nevyžiada napájanie cez POE.

      • RE: POE Switch 10.03.2018 | 22:14
        Avatar samalama.   Návštevník

        passive poe pouziva mod b, takze pd je napajane cez 4. a 5. a 7. a 8. zilu, takze ich staci na jednej strane stiknut...

    • RE: POE Switch 08.05.2018 | 00:20
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor

      ak mas switch, ktory napaja zriadenia cez aktivne poe, netreba odpajat ziadne zily. zariadenia si napajanie jednoducho nevyziadaju... pozri info k switchu. (preistotu zacni s pripojenim rpi - mensia skoda :D )

      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk