Mali ste pravdu-disk odchádza!

Sekcia: Ostatné 06.05.2018 | 19:04
Avatar laco2 cinamon  Používateľ

Už ho štartujem na 4-krát-potrebujem poradiť! a,ak napojím nový disk-ako ho celý aj s Linuxom a Firefoxom prekopírujem tuším že sa to volá klonovanie disku/home mám na externom disku!/ b,trvá mi cca 10 hodín kým tam nainštalujem rádio,Firefox stránky-tých mi je najviac ľúto,a či pri tom klonovaní si neprekopírujem aj chyby zo starého disku?

    • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 06.05.2018 | 20:25
      Avatar menom   Používateľ

      Možno keby si spustil ten dlhší test zdravia harddisku, tak by sa ukázalo viac informácii.

      • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 07.05.2018 | 06:47
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        Ja som leda tak "odborník" na pestovanie šalátu,už som rozdal cca 25 hlávok zo sklenníka zn.BIO!

        • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 07.05.2018 | 18:11
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Smútivky mi oslabili plantu, nevieš niečo čo funguje? Čaj z tabaku moc nezaberá, a tie žlté lepítka sú len na ozdobu (nevykántria to všetko).

          • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 08.05.2018 | 10:35
            Avatar laco2 cinamon  Používateľ

            Jednoznačne chémia-tie babské rady-žíhľava a pod-nezaberajú!

            • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 08.05.2018 | 19:24
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Ale jaká? Že parazitické hlístice v obchode nemajú, ale môžu mi ponúknuť hnojivo pre fialky čo vonia ako pomaranč.

              • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 08.05.2018 | 21:06
                Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

                U nás v práci je terazky hitom použitá káva z kávomatu. Vyskúšam na voškách, čo mi furt lezú na ríbezle.

                • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 09.05.2018 | 07:04
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  A majú aj hipsterský hit, elektrický kompostér do paneláku na balkón? Keď som o tom pred rokom čítal, tak som si myslel že je to trolling. A ono to existuje.

                • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 09.05.2018 | 07:58
                  Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                  Pri voškách/v sklenníku/si najprv zlikviduj mravce-tie si ich pestujú doja,potom insekcitíd,je ich viac druhov a dobré...

    • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 06.05.2018 | 21:06
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Ako vidím situáciu ja, bez nekompletných údajov.

      Systémový (root) disk ti odchádza v počítači a ten externý je asi OK.

      Takže musíš vymeniť disk v počítači, a znovu nainštalovať Linux Mint, počítam, že doinštalovanie obľúbených programov ti už nerobí problém. Klonovať poškodený disk nie je moc ľahká vec, takže tak.

      Home partícia je pravdepodobne zdravá no o tom by viac povedal SMART ak by si na ňu pustil. Nikdy nezabúdaj si domovský priečinok niekam zálohovať. Teda hlavne dôležité veci.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 06.05.2018 | 23:56
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Dôležitá vec, pri inštalácií nového Mintu si vyberieš pre home ten externý disk a nesmieš ho dať formátovať, ale použiť ako je.

        Bacha na to kámo.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 07.05.2018 | 06:50
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        Problém nainštalovať Mint nemám-už som to robil cca 5x,ale serie ma Firefox než si nastavím zasa svoje nastavenia a všetky stránky cca 50ks-to je práca na hodiny!Skúšal som aj synchro-ale nepodarilo sa!

        • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 07.05.2018 | 08:34
          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

          Ja mam firefox sync na 5rich zariadeniach. Staci sa len prihlasit a vybrat v nastaveniach co chces synchronizovat.

        • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 07.05.2018 | 18:12
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          FireFox si ukladá dáta do domovského priečinka, takže po reinštale tam budeš mať všetko ako si mal.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 08.05.2018 | 15:44
          Avatar laco2 cinamon  Používateľ

          Teraz mi napísalo:Kernel off set:disabled panic not syncing VFS unable to mount root F on unknov block /0,0 po preklade:-Sada jadra vypnutá: disabled panic bez synchronizácie VFS nemôže pripojiť koreň F na unknov blok / 0,0

          • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 09.05.2018 | 00:11
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Laci, disk je v ťahu, tak len nový systémový disk a reinštal.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 09.05.2018 | 06:53
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Ten disk ale nemal moc nabehané. Aby to nebolo podpetím v sieti.

    • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 07.05.2018 | 08:25
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Exportuj si stránky do html,,,

      • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 07.05.2018 | 16:30
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Kde sú tie časy, keď záložky v prehliadači boli v HTML alebo im aspon fungoval export/import z/do HTML.

        • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 08.05.2018 | 12:00
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

          Prečo by export/import do/z html nefungoval? Stále si tak ukladám záložky vo Firefoxe keď ich potrebujem obnoviť,,,

          • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 08.05.2018 | 19:26
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Ja to tam už roky nevidím. Kde to tam je?

            • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 09.05.2018 | 08:22
              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

              Teraz som v robote a nemám po ruke Firefox tak nebudem až tak presný, musíš cez menu Firefoxu prispôsobiť lištu a dať na ňu správcu záložiek (možno sa to volá inak). Keď dáš potom zobraziť všetky Záložky, je tam možnosť export/import.

              • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 09.05.2018 | 10:13
                Avatar server   Návštevník

                Štandartne táto možnosť tam nieje, asi treba mať vytvorený účet na Firefoxe, čo laco nebude mať.

                • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 09.05.2018 | 15:10
                  Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                  Export záložiek na disk (bookmarks.html) ako aj následný import nemá nič spoločné s účtom, samozrejme že táto možnosť je vo Firefoxe už roky, aj v najnovšej verzii,,,

                  • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 09.05.2018 | 17:42
                    Avatar server   Návštevník

                    Už som to našiel, ďakujem

                    • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 09.05.2018 | 19:45
                      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                      oooooooo :-)

                • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 10.05.2018 | 20:40
                  Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                  Si predstav že mám!

            • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 09.05.2018 | 21:00
              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

              Menu / Prispôsobiť / Ponuka záložiek / Zobraziť všetky záložky

              • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 09.05.2018 | 21:43
                Avatar server   Návštevník

                Dúfam, že to pochopí aj laco a nabudúce si urobí zálohu. Za ochotu vďaka

                • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 10.05.2018 | 18:29
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Možno to po tých rokoch pochopím aj ja. Keď boli záložky priamo v html, tak mi to vyhovovalo najviac. Mal som ich ako domovskú stránku namiesto terajších dlaždíc.

                  Ľahko sa to zálohovalo, a aj prenášalo. Neskôr to prehodili do sqlite DB, a teraz sa pre zmenu vytvárajú automatické zálohy záložiek ako packed php array. Stále všetko obvykle v ~/.mozilla/firefox/ .

                  • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 13.05.2018 | 13:48
                    Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                    Problém je vyriešený!Zapojil som druhý disk 80Gb a ten 320 GB zistil "konkurenciu" a štartuje ako divý-niekedy mám geniálne nápady až sa sám sebe čudujem!!!

                    • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 13.05.2018 | 14:27
                      Avatar menom   Používateľ

                      Keby sa všetko dalo takto ľahko opraviť, to by bola paráda.Obávam sa že to neni definitívne riešenie. :-D

                      • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 13.05.2018 | 21:17
                        Avatar WlaSaTy   Návštevník

                        Možno že je to podobné riešenie ako už aplikoval v jednej tretine životnosti toho disku. Znova poriadne zasunul konektor disku.

                        • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 14.05.2018 | 07:05
                          Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                          I vy srandisti!Netvrdím že to vydrží,možno pomáha aj cd-čko s Linuxom v mechanike-skrátka nejako to šlape!!Ja som minimalista-opravy s minimálnymi nákladami-zálohy Robím!!!

                          • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 14.05.2018 | 09:56
                            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                            som si takmer istý, že pripojenie iného disku ani cd s linuxom v mechanike nemajú žiadny vplyv na ten zomierajúci disk, ale hlavne že to funguje

                            tešíme sa opäť o mesiac ked zase prestane ;-)

                            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                            • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 14.05.2018 | 13:16
                              Avatar WlaSaTy   Návštevník

                              Keby to boli zariadenia PATA, a boli by nastavené ako cable select a nie ako master/slave, tak sa to chová podobne. Ale môže to byť aj zoxidovaný alebo zle dotlačený kábel. Presnejšie povedané, môže to byť hocičo. Laco nikdy nedá potrebné informácie, ale len povie je to pokazené.

                              Možno o mesiac, možno o rok. A možno zajtra.

                              • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 15.05.2018 | 13:58
                                Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                                Čo chcete od deda "záhradkára-cyklistu"??Príjemný deň vám prajem!

                                • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 15.05.2018 | 14:13
                                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                  My? Nič.

                                  • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 15.05.2018 | 14:17
                                    Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                                    ja by som zobral nejaké bio špargle, cukety, prípadne aj paradajky uhorky a jahody ;-)

                                    Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                                    • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 15.05.2018 | 18:57
                                      Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                      Podľa jeho vyjadrení to strieka chémiou. Môže to BIO tak ostať?

                                      • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 16.05.2018 | 11:39
                                        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                                        Rozdiel medzi bio potravou a nebio je taký že bio záhradkár strieka v noci a nebio cez deň!Broskyňa má hrdzu-ako ináč sa jej zbavím?Plody sa už nestriekajú iba z jara za kvetu a to nemôže škodiť,skrátka škodí to menej ako cigaretka!Cukety,Hokaidó a iné sa nestrieka-čiže bio?

                                        • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 16.05.2018 | 14:54
                                          Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                          To s tým striekaním je aj ako vtip slabé. Podobne ako registrovaná obchodná značka ECO ktorá neznamená ekologickú produkciu ale ekonomickú.

                                          BIO má zakázané väčšinu chemických postrekov, ale na druhú stranu má povolené oveľa vyššie koncentrácie napríklad modrej skalice ktorá je vo vyšších koncentráciách jedovatá. Ale to je aj chlorid sodný.

                                          PS: Poznám aj pestovateľov bez chémie. Hobby záhradky pre hipisákov ktorí sa zabávajú oberaním chrobače, ktorej je na váhy viac ako plodov.

                                          • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 17.05.2018 | 06:35
                                            Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                                            Všimol si si niekedy čo predávajú trhovníci pod tabuľkou domáce plodiny?Nakupujú ich vo veľkoskladoch a pridávajú iba ak na cene,dobre to vidno na reďkevke bielej balenej do trojíc gumkou,akú dostaneš aj v Kauflande,Lídli,detto paradajky,papriku! Určite sú aj poctivci,ale viac je podvodníkov na "romantických" zákazníkov,o Poľských potravinách ani nehovorím! Ešte jedna poznámka:kedy ten farmár obrába svoje polia keď každý deň cestuje po Slovensku a predáva "svoje plodiny"?

                                            • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 17.05.2018 | 08:17
                                              Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                              Ten fenomén profesionálnych trhovcov poznám cez 20 rokov. Pred skoro desiatimi rokmi som s nimi urobil posledný pokus, a opýtal sa na planty čo predávali. Odpoveď bola rovnaká ako u predavača v kamennom obchode oblečenom vo firemnom tričku, vystrihnutá z katalógu. Nezapadla do bežnej mluvy použitej v tom istom dialógu.

                                              Občas tam ovšem príde nejaká babka predať prebytky, ale to spoznáš podľa stupňa zrelosti.

                                              Čo dodať. Keď ti príde nejaký blbec z paneláku núkať peniaze, tak máš dve možnosti. Tá druhá je vymeniť ich za niečo, a uistiť ho že je to presne ono a že vie kedy má prísť keďže akurát prišiel v najlepšom. Ajtak nespozná rozdiel.

                                              • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 19.05.2018 | 07:20
                                                Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                                                Tak,tak...

                                    • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 16.05.2018 | 11:39
                                      Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                                      -paradajky uhorky a jahody-nestriekam žiadne plody!!!

    • RE: Mali ste pravdu-disk odchádza! 07.05.2018 | 09:07
      Avatar konfiguracia   Návštevník

      Ved si skopiruj konfiguraciu z domovskeho priecinku (priecinky s bodkou a .cache nekopiruj). Zoznam nainstalovanych balikov sa da vypisat, najdi si v google pre svoje distro). Notebook? Externy disk? Zmen hardisk v pc, ten je lacny.