Premostenie adaptérov

Sekcia: Konfigurácia 09.05.2018 | 06:53
Avatar Debian_newbie   Návštevník

Zdravím,

existuje nejaký grafický soft alebo utilitka na premostenie VMware adaptérov v Debiane? Potreboval by som dať do bridgu 2 VMware adaptéry s 1 USB->LAN adaptérom

Ďakujem.

    • RE: Premostenie adaptérov 09.05.2018 | 06:59
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Áno, xterm.

    • RE: Premostenie adaptérov 13.05.2018 | 08:46
      Avatar Debian_newbie   Návštevník

      Tak xterm to nebude. Linux ani nepriradi IP4ku routru

    • RE: Premostenie adaptérov 13.05.2018 | 10:11
      Avatar hovori   Návštevník

      Hovori ti nieco staticke a dynamicke priradovanie?

    • RE: Premostenie adaptérov 13.05.2018 | 10:45
      Avatar Debian_newbie   Návštevník

      Iste a preto mi nie je jasne preco PC nepriradi IP routru v Linuxe ked vo Win hej.

      • RE: Premostenie adaptérov 13.05.2018 | 16:49
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        A keď chceš priraďovať dynamické adresy, beží ti služba dhcp?

        Mimochodom, priradenie dynamickej adresy routeru je základ dobre navrhnutej siete. Rád si pozriem ako zmeníš routovacie tabuľky po zmene adresy routera.

    • RE: Premostenie adaptérov 13.05.2018 | 17:06
      Avatar Debian_Newbie   Návštevník

      Ja furt nechápem o čom sa tu bavíme. Ano, viem ako sa configuruje DHCP na router cez CLI. Mňa zaujíma prečo to vo Win funguje ale v Linuxe nie. Až treba spraviť niečo iné ako vo Win tak o tom neviem pretože som začal s Debianom nedávno a to je dôvod prečo píšem sem.

      • RE: Premostenie adaptérov 13.05.2018 | 17:08
        Avatar Debian_newbie   Návštevník

        Ešte som zabudol dodať, že pokial nestačí v "networks" v Debiane zaškrtnúť DHCP a treba to zapnúť inak, napr. cez CLI, tak v tom prípde mi služba DHCP asi nebeží.

    • RE: Premostenie adaptérov 13.05.2018 | 17:32
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Ten tvoj návrh topológie je tak moderný. Nechceš to radšej nakresliť nech je vidno kde má hlavu a kde pätu?

    • RE: Premostenie adaptérov 13.05.2018 | 17:37
      Avatar Debian_newbie   Návštevník

      Nebudem kresliť pripojenie 1 routra a 1 PC :D Mám router, pripojený k PC, nakonfigurovaný na DHCP ale PC mu nepriradí IP a ke´d dám statickú tak ho aj tak nevidí aj keď by mal, minimálne cdp a lldp. Windows ho vidí, Linux nie. To je všetko, celý problém

      • RE: Premostenie adaptérov 13.05.2018 | 18:34
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Pretože keď si to nakreslíš, tak vznikne reálna šanca že pochopíš aká je blbosť aby PC pridelovalo adresu routeru. I keď bude dosť malá.

        A ohľadne autokonfigurácie siete, tá v Linuxe funguje bez problémov. Akurát sa nehodí na všetko.

    • RE: Premostenie adaptérov 13.05.2018 | 18:50
      Avatar Debian_newbie   Návštevník

      Skusal si to niekedy s VMware a realnym zariadenim? Je to celkom jednoduche. VMware adapter jeden aj druhy sa daju do bridge so sietovkou v PC, ked k tomu pripojim router a dam tam dhcp alebo staticku ip maju medzi sebou komunikovat co sa ale nedeje.

      • RE: Premostenie adaptérov 13.05.2018 | 20:32
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        Je chyba vo VMware alebo nejaka zasrana nekompatibilita s debianom. Ja ked nahodim do vmwarov debian tak mi to spravy tiez ale ked mu nastavim static tak ide.

        Problem nastava ak chcem pridat druhu sietovku a ta sice ide ale ak ju nakonfigurujem na static tak vypne aj prvu. Nezistil som preco to robi iba na debiane ale v podstate mi to je zatial fuk.

        Este jedna vec, mas v debiane nainstalovane vmware tools?

    • RE: Premostenie adaptérov 13.05.2018 | 19:18
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Z tych komentárov čo si písal nie som moc múdry.

      Na hosťovskom kompe ti internet ide?

      s 1 USB->LAN adaptérom

      A popravde nechápem ani čo kde chceš premostiť.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Premostenie adaptérov 13.05.2018 | 19:27
        Avatar Debian_newbie   Návštevník

        Napisem ako to fungovalo vo Win, oki?

        Mam GNS3 soft prepojeny s VMware aby mali virtualky v GNS3 pripojenie na net. Maju. Potrebujem k tomu pripojit moj router so switchom. Aby sa tie virtualky s mojimi r&s videli a komunikovali medzi sebou. Vo Win10 som to spravil a to tak, ze som premostil VMware adapter s USB-LAN adapterom, cez ktory mam prepojeny R/S s PC lebo nemam sietovku s 2 portami. Virtualnemu routru som dal staticku IP, pripojil to ku cloudu, ktory predstavoval ten bridge, mojmu R/S som dal staticku IP a bolo. Zariadenia sa videli a komunikovali.

        Teraz chcem spravit to iste len v Debiane ale problem je uz pri tom, ze pripojeny R/S nevidi ani len sietovku od PC a netusim preco. Okrem toho som si vsimol, ze sa mi ta usb-lan radoby sietovka furt vypina, aspon to tak vyzera.

        • RE: Premostenie adaptérov 13.05.2018 | 20:04
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Ruku hore ten, kto tomu porozumel, ja som asi blbý.

          Chceš pripojiť router, ale nemáš dve sieťovky, no router je virtuálny.

          Možno je chyba vo mne, ale nechápem tomu. Nechápem ani použitie GNS3 (ani nepoznám) virtuálky sa net dostanú aj bez ďalšej obézličky by default.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Premostenie adaptérov 13.05.2018 | 20:07
            Avatar Debian_newbie   Návštevník

            Nedostanú, nie bez bridgu. Ale ok, už to riešim s človekom čo mal rovnaký problém takže toto vlákno kludne zmaž, ja sa sem k tomu viac nevyjadrím. Ale dík za snahu :)

            • RE: Premostenie adaptérov 13.05.2018 | 20:11
              Avatar Debian_newbie   Návštevník

              Btw. vyriešil som to pomocou tap interface

              • RE: Premostenie adaptérov 13.05.2018 | 23:53
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                Ja som ťa ani nechcel nijak uraziť, len proste, mám pocit, že občas niekto nevie presne opísať problém, alebo je druhá možnosť, že mne to nedopne :)

                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Premostenie adaptérov 13.05.2018 | 20:31
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Ja som mu rozumel od začiatku, ale jeho otázky ako urobiť nezmysel ma nepresvedčili.

            VMware player tie adaptéry zvykol premostiť automaticky. Ale player nie je jediný virtualizačný produkt od VMware. Ak použil niečo licencované, tak tam potrebuje nastaviť virtuálnu kabeláž, a aj živiť VMku s rolou router.

            Ale z toho čo písal, z toho bol paf on sám. Mne to pripadá ako keby chcel nazdieľať jeden HW kľúč do viacerých inštancií serverov na nejakú ultrachránenú službu. A použil na to farmu ktorá bola nad jeho sily. Pre jednoduchých ľudí je virtualbox.