Zelený pásik pri video

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.05.2018 | 19:09
Avatar Timo   Návštevník

Zdravím pouivam xubuntu 16.04 mám prehrávač parole a vidíte tú tenućku zelenú čiarku na ľavej strane a pod videom ? :D Link Neviete náhodou ako to odstránim ? :D

    • RE: Zelený pásik pri video 20.05.2018 | 19:55
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Vidím zelenú čiarku na pravej strane, a rovnako ako aj nejaký doplnkový dátový tok maskovaný na spodku obrazu kde sa kedysi schovával teletext. Na ľavej strane vidím čiernu lištičku. Robí ti to len na jednom videu alebo na všetkých (z iného zdroja)?

      Ja len či niekto pri digitalizácii záznamu nezabudol dať orezať obraz, alebo či je to chybyčkou vo výbere videovýstupu.

    • RE: Zelený pásik pri video 20.05.2018 | 23:19
      Avatar Timo   Návštevník

      Mám to pri každom Videu

      • RE: Zelený pásik pri video 21.05.2018 | 07:45
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Skús teda v prehrávači vybrať iný video výstup.

        PS: Ale podľa obrázku mi to naozaj pripadá ako zle orezané video nahraté z telky. Tie boky sa zvyknú orezávať, a na konci obrazu ide doplnková textová stopa. Presne tak to bolo vidno už v minulom tisícročí.

    • RE: Zelený pásik pri video 21.05.2018 | 00:24
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Mne to príde ako nejaký bug v prehrávači, kedy o pár bajtov rozšíri obraz, skúšal si iný prehrávač?

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Zelený pásik pri video 21.05.2018 | 08:07
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Ešte podstatná otázka, sú to Sopranovci?

    • RE: Zelený pásik pri video 21.05.2018 | 09:27
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      1. skúsil by som iné prehrávače (VLC, smplayer,...) 2. v nastavení prehrávača by som skúsil meniť nastavenia video výstupu/zobrazenia (štýlom pokus omyl)

      otázka ešte je či keď si toto isté video prehráš niekde inde, na inom pc, inom prehrávači tak či tam ten pásik je alebo nie - lebo to môže byť aj chybou v zdroji videa - a ak sťahuješ všetky videá z rovnakého zdroja môžu všetky mať rovnakú "chybu"

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment