otváranie .xzep na linuxe?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.07.2018 | 14:15
Avatar orwel01   Používateľ

Zdravim, kedze som len zaciatocnik s Linuxom (pouzivam Mint), chcem sa opytat, ci vie niekto poradit, ako nastavit otvaranie (ak to vobec ide) .xzep a .zep suborov (su to subory podpisane kvalif. elektr. podpisom v prostredi elektronickeho vykonu verejnej moci). Viem, ze to dokazem otvorit na webe zep.disig.sk, ale ide mi o to, ci to viem otvarat podonne ako vo Win, kde to obsluhuje aplikacia DViewer. Tu mam sice nainstalovanu aj na linuxe, ale tam otvarat subory akosi nejde...

    • RE: otváranie .xzep na linuxe? 04.07.2018 | 16:11
      Avatar pozriet_traba_stranku   Návštevník
      • RE: otváranie .xzep na linuxe? 06.07.2018 | 09:02
        Avatar orwel01   Používateľ

        Dik za reakciu, ale v mojom prispevku som pisal, ze o moznosti na zep.disig.sk viem, cize otvaranie cez web poznam. Ak ale potrebujes za sebou otvorit napr. 20 xzep suborov, tak je to trochu neprakticke. Wo WIN ti xzep subory otvara Dviewer (cize nepotrebujes webove rozhranie, kde musis subor uploadnut), zaujimalo ma, ci sa da nejako obdobne otvarat xzep na linuxe...

        • RE: otváranie .xzep na linuxe? 07.07.2018 | 18:54
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Skúšal si to rozbehať vo Wine?

          Skúšal si zatlačiť na autorov aby to bolo open source a multiplatformné?

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: otváranie .xzep na linuxe? 09.07.2018 | 09:12
            Avatar orwel01   Používateľ

            skusal som instalovat win D.Signer cez Wine, vyhodilo to ale pri instalacii nejaku chybovu hlasku, cize neprebehlo to...

            zatlacit na stat je trochu fantazijne, ale ano, uviedol som to kontaktnemu centru...stat ale neriesi individualne poziadavky a vzhladom na rozsirenost Linuxu asi vela takychto poziadaviek nebude, takze tam necakam velky uspech... preto som skusal tu, ci niekto nevie o nejakom sposobe...

            • RE: otváranie .xzep na linuxe? 09.07.2018 | 15:18
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Štát všetko platí z našich daní a každý musí požadovať kvalitné služby a open source softvér, nie uzavretú šmejďárnu s ktorou sa nič nedá robiť.

              Ja viem že sa to nezmení zajtra, ale proste raz to príde.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: otváranie .xzep na linuxe? 09.07.2018 | 20:24
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                V parlamente si s tým už bol? Máš na to, aby si bol hovorca.

    • RE: otváranie .xzep na linuxe? 09.07.2018 | 15:24
      Avatar pastnuty_link   Návštevník

      Lepsie si ich nastuduj stranky, su open source (nie ale free/edit)..... aspon viewer.. .. riesi sa to ako web apka do prehlavaca FF alebo chrome

      • RE: otváranie .xzep na linuxe? 09.07.2018 | 17:22
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Pozri si čo orwel01 rieši a to je apka pre MS Win.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: otváranie .xzep na linuxe? 09.07.2018 | 18:25
          Avatar lin   Návštevník

          Ano,

          ale werzia pre lin je web abka ...

          A ano, je divne aplku sirit ako web aplikacia, tak mozno vo win to zabalili pre webkit. Ale skor webovu verziu stranky upravili ako apku a dali linuxakom (podpisanie uz asi riesia cez tretu stranu - v apke ako, tak co sa dalo lahko preniest, tak dali linuxakom)

          A ano, kukal aj som cital.

          Otazka znela, ze ci sa to da otvorit vo lin. Ano, da ... Nechce podpisovane, iba viewer a ten je ako apka.

    • RE: otváranie .xzep na linuxe? 17.07.2018 | 12:03
      Avatar fir   Návštevník

      unzip -c %F *.eml | munpack %F je vybaraný súbor

      Takýto skript mi vyextrahuje pdf zo .zep súboru. Bohužiaľ s xzep a zepx som to zatiaľ nerozchodil. Ak používaš Linux Mint, tak pravdepodobne aj nemo. Hľadaj, ako si to pridať ako nemo script a používať cez kliknutie pravým tlačidlom myši na súbor.

      • RE: otváranie .xzep na linuxe? 17.07.2018 | 13:48
        Avatar debian   Návštevník

        Na xzep/zepx treba napisat parser. Popis formatu xzep v slovencine, v anglictine. Slovenska verzia je nadriadena anglickej.

        file XXXXXXXXXXXXXXXXX.xzep
        XXXXXXXXXXXXXXXXX.xzep: UTF-8 Unicode (with BOM) text, with very long lines, with no line terminators
        
        • RE: otváranie .xzep na linuxe? 17.07.2018 | 14:02
          Avatar debian   Návštevník

          V tych linkoch je sucastne popis aj formatu zep. Strana 29 SK preklad.

    • RE: otváranie .xzep na linuxe? 17.07.2018 | 14:05
      Avatar debian   Návštevník

      To, co som tvrdil, vid posledny prispevok. Ze na linuxe sa to da otvarat: https://zep.disig.sk/Portal/sk/Info/News