Problemy pri nefunkcnom sietovom pripojeni

Sekcia: Konfigurácia 24.07.2018 | 20:43
Avatar Rado   Návštevník

Mam taky problem, pouzivam PCLinuxOS XFCE, internet mam cez wifi, nic lepsie si zaviest zatial nemozem - planovana rekonstrukcia.... Problem sa prejavuje tak, ze ked hapruje wifi, tak system dlho caka na "odozvu zo siete", cca 1 minutu, pritom po kliknuti napr. na terminal system stoji, ako by ho nechcel spustit kym nie je odpoved zo siete, to iste je aj ked kliknem na inu aplikaciu, napr. spustenie videa... Pozorujem to uz dlhsie, aj pri znamych, ktory su pripojeny na siet cez wifi (v inej obci od ineho poskytovatela), no maju nainstalovany PCLinuxOS odomna. Neda sa nejak znizit cas cakania na odpoved zo siete ? Ked wifi funguje, nie je problem, vsetko ide svizne.

    • RE: Problemy pri nefunkcnom sietovom pripojeni 24.07.2018 | 21:02
      Avatar debian   Návštevník

      Zmenit system nefunguje?

      • RE: Problemy pri nefunkcnom sietovom pripojeni 24.07.2018 | 23:42
        Avatar samalama.   Návštevník

        kristepane, dalsi chytrolin, co vcera objavil linux a dnes je z neho guru. a tak aj vyzeraju jeho odpovede...

    • RE: Problemy pri nefunkcnom sietovom pripojeni 24.07.2018 | 21:31
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Takúto chybu som nevidel už vyše 5 rokov, ale odporučil by som skontrolovať ako ti to resolvuje meno toho počítača na ňom. Tým myslím niečo z /etc/hostname a poprípade to dať na IPku z loopback segmentu do /etc/hosts nech to neleze cez DNS server.

    • RE: Problemy pri nefunkcnom sietovom pripojeni 25.07.2018 | 15:45
      Avatar Rado   Návštevník

      Zatial som to vyriesil tak, ze som zadal, aby hned po spusteni bezal prikaz ping -i1.5 1.1.1.1 Vyzera to tak, ze ked nie su pravidelne spojenia s WIFI AP, tak sa "rozpadne spojenie, alebo na neho zabudne.... Neviem...

      • RE: Problemy pri nefunkcnom sietovom pripojeni 25.07.2018 | 16:37
        Avatar debian   Návštevník

        Aky silny mas signal?

      • RE: Problemy pri nefunkcnom sietovom pripojeni 25.07.2018 | 18:25
        Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

        Ak to takto funguje nemohlo by to byt nieco s setrenim energie. Neuspava sa sietovka?

        • RE: Problemy pri nefunkcnom sietovom pripojeni 25.07.2018 | 20:07
          Avatar Uspavanie   Návštevník

          Ako by som to mohol overit, ci sa moja sietovka neuspava ? Nejaky prikaz alebo udaj z nastavenia (config) ?

          • RE: Problemy pri nefunkcnom sietovom pripojeni 25.07.2018 | 21:20
            Avatar linux   Návštevník

            Co sa tak pozriet na prolbem inac. Co tak nastavit, aby sa nikdy nevypinal?

            • RE: Problemy pri nefunkcnom sietovom pripojeni 25.07.2018 | 21:41
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              To je najlepšie riešenie na baterke.

    • RE: Problemy pri nefunkcnom sietovom pripojeni 26.07.2018 | 09:32
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      V prvom rade skús nabootovať nejaké iné distro, napríklad Ubuntu, či budeš mať rovnaké problémy.

      PCLinuxOS u mňa patrí medzi top 5 najhorších distribúcií.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Problemy pri nefunkcnom sietovom pripojeni 26.07.2018 | 11:26
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Nebude :-)

        Inak by bolo Ubuntu roznesené na kopytách užívateľmi notebookov. Ak totižto zaklapneš dekel na NB, tak ťa odpojí z WiFi. A to by si vypenil keby to potom tak čakalo na odozvu ako na tom PCLOS. Teda neviem ako ty, ale ja určite. Preto vravím že som to nevidel už vyše 5 rokov, možno aj vyše 10.

        • RE: Problemy pri nefunkcnom sietovom pripojeni 26.07.2018 | 11:30
          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

          Mne sa toto dialo presne 5 rokov dozadu na probooku 5250s tusim. Ale tam bol najskor na hovno driver a potom preistotu zakapal WiFi modulos :)

    • RE: Problemy pri nefunkcnom sietovom pripojeni 26.07.2018 | 15:01
      Avatar Rado   Návštevník

      Odkedy som zadal ping -i1.5 192.168.1.254 uz sa to nedeje, takze to asi ozaj bolo v tom uspavani mojej sietovej alebo AP.