zmena administratora

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.07.2018 | 15:22
Avatar holub   Používateľ

Netusim ako sa toto mohlo stat, ale jednoducho som vcera vypol v noci kali, siel spat, a dnes rano som zistil ze nie som administratorom ale administrator ma nazov linuxconfig. mrzi ma ze pisem bez diakritiky lebo je tomu tazsie rozumiet, ale este som nenastavil klavesnicu. resp. nastavil som ju, ale ocividne nefunguje. Pravdou je, ze som vcera mal dlho problem s nastavenim mojej platenej VPN a proxychains, tak som sa zo zufalstva rozhodol pouzit WICD, namiesto network-manager. takze podmienkou bolo odinstalovat network -manager, co som zistil ze je hlupost hned ako som to spravil, takze som ho aj hned nainstaloval naspat. nerobil som ziadne ine velke zasahy do OS, iba toto. A dnes rano ma privitala prazdna plocha(na ktorej malo byt aspon 15 priecinkov defaultny lavy panel so vsetkymi toolmi ako BeeF, metasploit, armitage, a podobne. tieto veci som odtial vyhodil, teda okrem metasploitu, a customizoval som si to podla svojho. Nema niekto z Vas predstavu o tom, co sa asi tak sakra mohlo stat s mojim kali linuxom len tak?

Dakujem Vsetkym za odpovede

    • RE: zmena administratora 30.07.2018 | 15:36
      Avatar debian   Návštevník

      Pozri historiu prikazov pre roota. Pozri si logy. Pozri si lst.

      A spravit to nie je tazke. Napisat ti skript?

      • RE: zmena administratora 30.07.2018 | 15:37
        Avatar debian   Návštevník

        Prikaz last.

        • RE: zmena administratora 30.07.2018 | 16:41
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          neviem síce čo robí príkaz last ale predošlé príkazy sa dajú pozrieť cez príkaz history

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • RE: zmena administratora 30.07.2018 | 17:43
            Avatar debian   Návštevník

            last - "show a listing of last logged in users" a vypise kedy bol vypnuty a zapnute pc

      • RE: zmena administratora 30.07.2018 | 16:14
        Avatar samalama.   Návštevník

        DPC aky skript?! Na co?! O com zase tocis?!

    • RE: zmena administratora 30.07.2018 | 16:22
      Avatar samalama.   Návštevník

      tak teraz neviem, ci sa smiat, ci plakat. sice si nevies nastavit ani len siet a netusis, co sa ti deje s kompom, ale hlavne ze pouzivas msf. proste taky ten tazky heker...

    • RE: zmena administratora 30.07.2018 | 17:09
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Copy paste návody zo správnej stránky :)

      Hraj sa len vo virtuálke, alebo si vyčleň ďalší diskový oddiel na ďalšie distro, kde sa budeš hrať.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: zmena administratora 30.07.2018 | 17:47
        Avatar debian   Návštevník

        Copy - paste si neuskodi, ak pouziva doveryhodne stranky a ked sme testovali UTF injection, tak zalezi od prehladavaca. Nasiel som jeden, kde bolo UTF injection neucinne a v dalsom sice ucinne, ale pri bubline prikazov, to bolo uz aj user-friendly odhalitelne.

        Aj tak, ak dlhsie spravujes svoje distro, tak uz mas par stranok, kt. poznas ze su dobre.

        • RE: zmena administratora 30.07.2018 | 17:48
          Avatar debian   Návštevník

          ... ked som testoval ...

      • RE: zmena administratora 30.07.2018 | 17:49
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Vo virtuálke bude ťažšie pristupovať na WiFi kartičku. A mohol to mať kvôli začiatočníckemu heslu, a verejnej IP adrese. Známe to návody že ako sa prihlasovať do grafiky bez zbytočne ďatlovaného hesla a použitie sudo taktiež bez hesla mali obvykle podobný koniec.

        Ale na druhú stranu: Kto si ešte nevyhekoval vlastný stroj, ten nie je heker.