bateria, iny adapter

Sekcia: Hardware a Drivery 04.08.2018 | 09:46
Avatar bateria   Návštevník

Ahojte.

Mam dostupny notebook. Ale problem, ze adapter na nabijanie ("predlzovacka") odisla. Ale rad by som sa nan dostal. Je mozne pouzit aspon iny adatapter na nabijanie (spusti sa potom z baterie), ktory ma rovnake vystupne napetie, len mensi vystupny prud (ale vecsi ako 50% percent z povodneho). Je to bezpecne spravit to, alebo radsej to ani neskusat.

Dakujem.

    • RE: bateria, iny adapter 04.08.2018 | 10:30
      Avatar redhawk75   Používateľ

      1 ake hodnoty ma povodny adapter?

      2. ake hodnoty ma dostupny adapter?

       

    • RE: bateria, iny adapter 04.08.2018 | 11:30
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Ak ten adaptér nepreráža, tak ťa to nezabije. Zasyčať a zadymiť to môže, a tiež to môže ten stroj udržať bez baterky. Nový rezervný zdroj na notabuk sa dá kúpiť od 10 alebo 15€. Možno sa to oplatí, a možno nie.

    • RE: bateria, iny adapter 04.08.2018 | 11:39
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

      cca 2 roky používam na rôznych notebookoch toto, bezproblémovo to funguje http://yenkee.sk/prislusenstvo-k-notebookom/napajanie/yau-90081

    • RE: bateria, iny adapter 04.08.2018 | 11:49
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      Úplne bezpečné to nie je, pretože nevieme, či je prúdové obmedzenie pri nabíjaní nastavené na adaptéri či na elektronike notebooku. Pokiaľ by bolo na adaptéri, potom by si adaptér mohol na nabitie tej baterky použiť pri vypnutom notebooku. Po jej nabití by si notebook používal na tu batériu. Ak je to však nastavené na elektronike notebooku a ten prúd je vyšší, ako znesie adaptér, potom sa adaptér nabíjaním zničí. Ak to chceš riskovať, pripoj pri vypnutom notebooku adaptér a nabíjaj, pričom kontroluj, či sa adaptér príliš neprehrieva. Ak áno, okamžite nabíjanie preruš.

      • RE: bateria, iny adapter 06.08.2018 | 11:32
        Avatar adapter   Návštevník

        Hm, na nete som nasiel, ze pre celu seriu tych notebook dodavaju aj 60Wh atapter. Original je 100Wh, lebo herny notebook. Takze asi by by bolo ok, co sa nabijania. Vystupne napetie bolo zhodne.

        Tema je vyriesene :D: Skusil som zapojit alebo maju roznu koncovku ...

        • RE: bateria, iny adapter 06.08.2018 | 11:53
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Alebo je koncovka dobrá, len ten 60W zdroj už vymekol a toľko nedá.

          • RE: bateria, iny adapter 06.08.2018 | 11:56
            Avatar debian   Návštevník

            Ale aj mechanicky tam bola nejaka vola.

            • RE: bateria, iny adapter 06.08.2018 | 12:41
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

              ja v tomto smere mám zatiaľ len dobré skúsenosti s použitím rôznych zdrojov na rôzne kancelárske NTB a aj s rozdielnymi parametrami som nezbadal žiadne problémy (možno len šťastie)

              určite by som však nepoužil adaptér s diametrálne iným výstupom,

              pár percent hore dole akceptujem - zatiaľ bez ujmy

              nevravím že je to dobré alebo vhodné, len moja skúsenosť

              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: bateria, iny adapter 19.08.2018 | 11:14
      Avatar novingate   Používateľ
      • Príspevok bol vymazaný.