prepnutie save mod do performance mod

Sekcia: Hardware a Drivery 18.08.2018 | 09:50
Avatar faqp   Návštevník

neide mi to urobiť ručne skúšal som aj zmeniť driver na grafikách a tak to prehodiť stále nič použil som prikaz

sudo pm-powersave false

Nepomohlo netušim ani kde je problem skušal som to prehodiť pri : nvidia-390 nvidia-391 a nvidia-384 a interna grafika intel HD 5005 ma len 2 možnosti verzia 3.2018... ubuntu alebo do not the update the CPU a nič

Stale som to prehadzoval grafickom rozhraní možno ak mi date niejake príkazy čo napíšem do terminála tak to pôjde

    • RE: prepnutie save mod do performance mod 18.08.2018 | 09:59
      Avatar faqp   Návštevník

      mam linux mint 18.3

      • RE: prepnutie save mod do performance mod 18.08.2018 | 11:13
        Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

        Nvidia-settings, powermizer, preferred mode, "preferred maximum performaced" nepomaha? https://ctrlv.sk/pFwh

        • RE: prepnutie save mod do performance mod 18.08.2018 | 11:15
          Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
          Stale som to prehadzoval grafickom rozhraní

          Prepac, neskoro som si vsimol.

    • RE: prepnutie save mod do performance mod 19.08.2018 | 09:45
      Avatar faqp   Návštevník

      Skúsil som nainštalovať a pre inštalovať par grafických balíkov a už nemám možno grafickeho rozhrania kde sa menia grafické drivery a už neotvorím ani nvidia settings

    • RE: prepnutie save mod do performance mod 19.08.2018 | 10:03
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Ja byť nerozumieť reči tvojho kmeťa. Čo ty predstaviť ako "prepnutie save mod do performance mod"?

      Časovač sa dá nastaviť pre CPU alebo aj pre Disky. Píšeš že máš dve grafiky. Nechceš namiesto nejakého časovača skôr prepínať medzi slabou Inteláckou a silnejšou Nvidiáckou cez nejaký, myslím že sa to nastavovalo pred vyše štyrmi rokmi ako bumblebee a dnes to normálne distrá zvyknú aktivovať samé podľa potreby?

      • RE: prepnutie save mod do performance mod 19.08.2018 | 12:08
        Avatar faqp   Návštevník

        bumblebee do teraz officialne nefunguje na linux mint ale možno že funguje a áno prepnutie slabej intel grafiky na nvidiu ale neide to a predtým to šlo pred aktualizáciou 18 -> 18.3 .

        • RE: prepnutie save mod do performance mod 19.08.2018 | 12:11
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Bumblebee oficiálne funguje v Ubuntu už veľa rokov, a Mint čerpá veľa vecí práve aj z Ubuntu. Je naozaj zlé že to z Mintu odstránili. Ale ak na Minte trváš, ...

          • RE: prepnutie save mod do performance mod 19.08.2018 | 16:19
            Avatar faqp   Návštevník

            ponúkni riešenie

            • RE: prepnutie save mod do performance mod 19.08.2018 | 17:24
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Uveď to do pôvodného stavu.

            • RE: prepnutie save mod do performance mod 20.08.2018 | 08:27
              Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

              Prejdi na normalne distro. Mint byval dobry vo verzi 13 a potom zakapaval a zakapaval az sa dostal tam kde je.

              • RE: prepnutie save mod do performance mod 20.08.2018 | 14:58
                Avatar faqp   Návštevník

                Keď mám rozdelené na samostatne particie /home /linux tak stači naformatovať /linux a dať tam iný a musim to robiť ručne alebo pri inštalacii napr. Debianu by som rovno vymazal linux mint a /home by bol v pohode ?

                • RE: prepnutie save mod do performance mod 20.08.2018 | 15:13
                  Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                  ak pri instalacii zvolíš že /home má byť predtým vytvorená partícia a zvolíš možnosť, že danú partíciu nechceš naformátovať (myslím na /home) tak ti všetky dáta na tejto partícii zostanú zachované

                  aj tak ale treba zálohovať (najmä ked si si nie istý)

                  pre začiatočníka je jednoduchšie si dáta z /home (respektíve všetky cenné) odložiť na externý disk a naformátovať všetko (potom samozrejme potrebné veci vrátiť)

                  pokúšať sa prenášať konfigurácie programov a prostredia z jednej distribúcie do druhej je časovaná bomba (každe distro má malinké obmeny a odlišnosti) pre neskúseného užívateľa

                  na obnovenie nastavení jednotlivých programov je lepšie použiť ich vlastné nástroje (export nastavení - napr. blender, cloud synchronizácia - napr. google chrome)

                  Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                • RE: prepnutie save mod do performance mod 20.08.2018 | 15:20
                  Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                  ešte som chcel že debian by som na desktop nepoužíval

                  už teraz nie je najaktuálnejší (myslím na stable verziu) a bude sa to len zhoršovať

                  volil by som napr. MX Linux

                  alebo niečo kvázi pokročilejšie - založené na archu - Manjaro

                  prípadne stará známe mená ako Ubuntu, Fedora či SUSE

                  alebo graficky prepracované distrá ako Zorin, Elementary či Pinguy alebo Deepin

                  Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment