Polarr

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.09.2018 | 20:12
Avatar Michal.K MX 19  Používateľ

Vedel by mi niekto poradit ako nainatalujem na MX 17, 64 bit, foto editor Polarr ?

    • RE: Polarr 11.09.2018 | 20:48
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      Malo by to ísť v príkazovom riadku

      sudo snap install polarr

      ale predtým treba nainštalovať podporu pre snap, ak ju nemáš nainštalovanú.

      • RE: Polarr 11.09.2018 | 20:53
        Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ
        sudo apt update
        sudo apt install snapd
        • RE: Polarr 12.09.2018 | 20:08
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Snap je závislý na systemd, takže vyriešenie problému nebude na dva riadky. Njn ďalšia neprenosná šmejďárna.

          Vyriešiť by to možno šlo, len či to stojí za námahu.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Polarr 13.09.2018 | 07:32
            Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

            Nechápem, prečo v situácii, keď existujú distribúcie aj bez systemd, niekto urobil balíčkovací systém závislý na systemd. Mám pocit, že linuxácký systém závislostí začíná byť niekedy dosť na škodu. Preto v vidím budúcnosť vo flatpakoch.

            • RE: Polarr 13.09.2018 | 09:06
              Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

              A dočerta flatpak je tiež závislý na systemd. Zdá sa, že tomu systemd sa nedá v budúcnosti vyhnúť.

              • RE: Polarr 13.09.2018 | 10:00
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Ak nechceš systemd, tak použi *.src.tar.gz a skompiluj si to sám s relatívnymi cestami k staticky linkovanej binárke v ktorej ostanú bugy prilinkovaných knižníc. Ak budeš mať zdrojáky.

                Nové technológie vznikajú, staré zanikajú. Tak ako ľudia. To je život, s tým nič neurobíš.

                Not across, down a street.

              • RE: Polarr 13.09.2018 | 23:09
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                Tak mi to nedalo a pred pár hodinami, teda doslovne som si podal žiadosť na IRC freenode#snappy žiadosť o začlenenie systemd free distier.

                Odpoveď bola, že som bol druhý v poradí s takou žiadosťou. Že aké distro používam a či to nie je to isté, čo tam už padlo. Mno antiX nepoznali, tak som aspoň vytiahol MX Linux a štatistiky z DistroWatch, čo moc nepresvedčilo.

                Takže liek je rovnaký ako všade inde, treba si sťažovať aby videli, že tu stále existujú užívatelia ktorí nestratili zdravý rozum.

                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • RE: Polarr 14.09.2018 | 07:57
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Čím menej ľudí používa dané distro, tým má menšiu váhu žiadosť o jeho začlenenie do podpory balíčkovania nejakého programu. Ale, máš zdrojáky, a môžeš si to urobiť predsa sám. Ak to bude mať význam, tak ti s tým niekto pomôže.

                  Ale klopať ka okienko s tám, že "ja chcem byť individuálna osonosť čo používa veci ktoré nik iný nepozná, pomôžte mi s tým" sa mi zdá byť krajne infantilné.

                  • RE: Polarr 14.09.2018 | 10:48
                    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                    A ako to riešia v Gentoo? Jako vyhrabem si to, ale keď už ťa mám na dráte.

                    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                    • RE: Polarr 14.09.2018 | 11:21
                      Avatar WlaSaTy   Návštevník

                      Skús byť konkrétnejší. Gentoo, tak ako aj iné distribúcie, má možnosť pracovať nielen s primárnymi repozitármi, ale aj s užívateľskými overlaymi.

                      A že si v Gentoo urobíš ten ebuild veľmi jednoducho je dané len tým, že s ebuildmi robí priamo inštalátor balíkov. Obkukáš to aj bez čítania dizertačky, a inštalátor ti buildne binárky. A tie ebuildy niesú schované pred užívateľmi ako napríklad SPEC súbory pre RPM.

                      Ak to niekoho zaujme, tak pretlačíš ten balík do upstreamu danej distribúcie. V tom sa Gentoo naozaj nelíši od ničoho iného. A ak chceš aby sa ti niekto staral o tebou požadovaný balík lebo tebe sa s tým nechce zaoberať, tak môžeš využiť komerčnú podporu. Tým rovno finančne prispeješ správcom Gentoo.

            • RE: Polarr 13.09.2018 | 20:41
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Nie všetky projekty našťastie idú smerom systemd only. Budúcnosť ukáže či sa Snap ujme a ak áno, tak sa to tam dopíše, je to open source, hoci mno ...

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: Polarr 14.09.2018 | 08:36
                Avatar redhawk75   Používateľ

                noooo to pozor snapd mi nefunguje na galliumOS (v podstate xubuntu 16.04)

                pri instalacii mi vyhodi par nezmyslov, ked to opravim, a otvorim snapcraft, nepozna instalacku,

                restart pozna nainstaluje funguje,

                po update systemd zase nefunguje oprava a zase funguje

                proste sama radost a zabava :D

                Na mx som to radsej neskusal aj ked nejake casti systemd pouziva, nie je to primarne ako init

    • RE: Polarr 11.09.2018 | 21:01
      Avatar debian+   Návštevník

      Takto som to nainstaloval v debiane.

      Pre instalaciu programu je potrebne mat 64-bitovy Linux (v 32 nie je dostupny).

      # aktualizacia systemu
      apt-get update
      apt-get dist-upgrade
      
      # instalovanie snap
      apt-get install snapd
      
      #instalovanie programu polar
      apt-get install polarr
      
      • RE: Polarr 12.09.2018 | 12:25
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        načo si inštaloval snap, ked potom si ten program instaloval z repozitarov cez apt-get install ??

        či debian inštaluje snap baliky aj cez apt-get install ??

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: Polarr 12.09.2018 | 13:09
          Avatar debian+   Návštevník

          Lebo debian nema balicek polar, vid.

      • RE: Polarr 12.09.2018 | 13:11
        Avatar debian+   Návštevník

        grr, tak som si dal zalez na dizajne, ze som si nevsimol chybu

        Takto som to nainstaloval v debiane.

        Pre instalaciu programu je potrebne mat 64-bitovy Linux (v 32 nie je dostupny).

        # aktualizacia systemu
        apt-get update
        apt-get dist-upgrade
        
        # instalovanie snap
        apt-get install snapd
        
        #instalovanie programu polar
        snap install polarr
        
      • RE: Polarr 12.09.2018 | 20:33
        Avatar redhawk75   Používateľ

        no rozdiel medzi debianom a MX je v tom ze MX snapd nenainstaluje.  je totiz without systemd. samozrejme kvoli niektorym veciam casti obsahuje ale na to aby bol default init treba par zmien

        MX=Antix + mempis 

        • RE: Polarr 12.09.2018 | 20:54
          Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

          No to sú tie nevýhody nonsystemd distribúcií, kedy sa výhody stanú nevýhodami.

          • RE: Polarr 13.09.2018 | 05:10
            Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

            Nepripada mi ze by bol snap nejaka vyhoda - zatial.

            Vydrzal som bez neho a hadam aj vydrzim a ak si ma urobit vo svete iinuxu miesto tak ho uvolnia aj na distra bez systemd.

            • RE: Polarr 13.09.2018 | 08:27
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              (noflame) Snap je výhodou pre dodávateľa SW keďže uľahčuje tvorbu inštalačných balíčkov. Resp, obchádza roztrieštenosť rôznych balíčkovacích systémov, a nekonzistenciu medzi rôznymi distribúciami a ich verziami.

              A ak ťa neoslovil SW distribuovaný pomocou snap, tak je pochopiteľné že ťa neoslovil ani snap. Ani mňa snap neoslovil. A preto je to z môjho pohľadu len jedna z mnoha technológií ktoré sa ma netýkajú i keď majú perspektívu.

              • RE: Polarr 13.09.2018 | 10:09
                Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                Pekne povedane +1

                • RE: Polarr 13.09.2018 | 14:29
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Tie isté slová používam aj keby z môjho pohľadu nemala nejaká technológia perspektívu. Ak sa ma to netýka, tak to ide mimo mňa. A trápiť sa kvôli tomu nebudem.

                  Na trápenie mám iné dôvody.

    • RE: Polarr 12.09.2018 | 13:38
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      trošku odveci otázka ale stojí ten polarr za to ??

      je lepsi ako GIMP ??

      oplati sami ho skúšať ??

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: Polarr 14.09.2018 | 08:42
        Avatar redhawk75   Používateľ

        no treba odskusat je online.

        a nie nie je lepsi ako gimp, nejdu do neho importovat filtre, stetce a pluginy z Photoshopu, ale ja to beriem s tej stranky ako to pouzivam.

        inak ked uz, lepsi ako polarr je BeFunky na rozdiel od Polarru nekonvertuje raw do jpg pred upravou

        vid https://www.linux-mint-czech.cz/2018/08/online-editory-fotografii/