Tričká s Linux tématikou

Sekcia: Ostatné 13.10.2018 | 00:06
Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

Ahojte, pozeral som si archív s fotkami a spomenul som si, že dakedy boli k mání tričká na LinuxOS.sk s Linux tématikou (tuším som mal Gnome, Ubuntu a Tuxa). Dá sa ešte dopátrať k týmto tričkám? Dal som do prílohy moju maličkosť spred 10 rokov, že také tričko chcem, optimál s Xfce logom :-)

    • RE: Tričká s Linux tématikou 13.10.2018 | 05:58
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

      Hmm kedysi to riešil Tomáš Srnka, potom eMDi a odvtedy to nemá kto riešiť ak si dobre spomínam.

    • RE: Tričká s Linux tématikou 13.10.2018 | 14:53
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      Tričká a iné predmety s linuxovou tématikou sa dajú kúpiť na https://www.linuxmarket.cz/ a myslím, že posielajú aj na Slovensko (nemám to overené), len je to dosť predražené a oplatí sa zorganizovať hromadný nákup.

      • RE: Tričká s Linux tématikou 13.10.2018 | 22:03
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Pozeral som ich ponuku a nie je to ono :-)

        • RE: Tričká s Linux tématikou 14.10.2018 | 09:34
          Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

          A čo presne myslíš tým, nie je to ono. Myslím, že majú identickú ponuku s tým, čo bolo predtým na linux os a sú tam viaceré varianty od ubuntu, cez debian, fedoru až po arch linux a aj to xfce tričko tam majú, dokonca aj mikiny či hrnčeky aj nálepky. Inde som lepší výber nevidel. Ten výber je k dispozícii až keď zvolíš tričko, tak tam je možnosť si vybrať logo aj veľkosť atď.

          • RE: Tričká s Linux tématikou 14.10.2018 | 12:17
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

            Prešiel som ich komplet ponuku, áno viem že sa dajú meniť varianty. Toto s tričkami na linuxos nemá nič spoločné, mal som ich zopár ako som spomínal vyššie ale je to dosť dlho dozadu, aby sa mi ešte zachovali. Však o nič nejde, len som sa pýtal,,,

            • RE: Tričká s Linux tématikou 14.10.2018 | 12:44
              Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

              To je v poriadku, tiež by som privítal zakúpiť takéto tričko alebo mikinu s logom napr. Manjaro, ktoré nie je v ponuke linuxmarket.cz. Existujú však firmy, ktoré ti na tričko alebo mikinu vytlačia akúkoľvek grafiku, ktorú si prinesieš na USB. Napríklad firma http://www.lacna-tlac.eu ale existujú aj iné firmy, určite ak pohľadáš vo svojom okolí, tak nájdeš. Jednu máme dokonca aj v Nitre, kde bývam. Do konca roka otestujem a dám vedieť,

    • RE: Tričká s Linux tématikou 13.10.2018 | 16:46
      Avatar Huvik   Návštevník

      Ja som si objednaval cez ali, ceny okolo 10e aj s postou.

      • RE: Tričká s Linux tématikou 14.10.2018 | 13:55
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Ja som si dal tlačiť v CopyCentre, na lejzrovke. V poslednom kroku to nevypekali na papier, ale na fóliu ktorú potom prežehlili. Bolo to v minulom tisícročí, neviem či sa to ešte tak stále robí.

    • RE: Tričká s Linux tématikou 15.10.2018 | 08:19
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      už som to tu niekde raz písal

      najjednoduchšie je kúpiť si lacné jednofarebné bavlnené tričko (napríklad tescu) a potom si dať naň vytlačiť čo len chcem (napríklad vo faxcopy) trebars aj logo linuxos

      príklad: https://www.faxcopy.sk/katalog/potlac-prineseneho-textilu/M1552

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: Tričká s Linux tématikou 15.10.2018 | 10:01
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Ono to ešte stále tak robia? Ja som to posledne využil v roku 1995, akurát že vtedy to nebol faxcopy ale nejaká malá prevádzka vedľa bývalého kryštál baru na Mariánskej.

        • RE: Tričká s Linux tématikou 15.10.2018 | 11:12
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          ponuka to všelikto, faxcopy je ale také všadeprítomné

          dajú sa dokonca kúpiť "papiere" na ktoré sa da atramentovou tlačiarňou vytlačiť čokoľvek a potom nažehliť (kolegyňa to robila dcére)

          predtým sa spomínal aj shirtinator existujú online ponuky typu: belabel.sk alebo kreativator.sk (som iba vygoogloval, nemám skúsenosti)

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • RE: Tričká s Linux tématikou 15.10.2018 | 13:57
            Avatar redhawk75   Používateľ

            ja mam dobre skusenosti so shirtinator, staci si stiahnut logo ktore tam clovek chce, vybrat tricko a kam logo umiestnit.

            za kus je to drahe, odporucam ak tak 3-5ks a vyjde to lacnejsie ako na linuxmarkete

    • RE: Tričká s Linux tématikou 23.10.2018 | 16:35
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      • RE: Tričká s Linux tématikou 23.10.2018 | 23:05
        Avatar redhawk75   Používateľ

        jo nieco podobne, ale napr ja by som rad mx alebo xfce

      • RE: Tričká s Linux tématikou 25.10.2018 | 23:04
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Toto je celkom pekné,,,

      • RE: Tričká s Linux tématikou 28.10.2018 | 14:54
        Avatar Petr Hněvsa Fedora 32 XFCE, Gnome  Používateľ

        Jo, tak to s KDE se mi líbí, pro mně by byl možná praktičtější negativ, ale pěkné.

    • RE: Tričká s Linux tématikou 23.10.2018 | 18:18
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

      ešte mi napadlo... čo by to stálo v ktorejkoľvek firmičke, čo sa tomuto venuje, keby sa objednal len jeden typ trička, napríklad 30ks? myslím, že by to mohla byť rozumná cena. už si len vybrať aké. plus, XL asi nebude ideál pre každého :)

      • RE: Tričká s Linux tématikou 23.10.2018 | 20:06
        Avatar redhawk75   Používateľ

        no xl nie ja potrebujem xxxl :D ale urcite ano. vzdy sa mnozstevne oplati, casto aj ked sa donesu tricka, a v Kik textilien mavaju obycajne po 2-3 €

        • RE: Tričká s Linux tématikou 23.10.2018 | 20:10
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Fuuu, To by som mal skontrolovať, moje cyklistické tričká už majú reliéfne mapy s dierkovými vzormi na ramenách. Sú aj zelené/hnedé?

          • RE: Tričká s Linux tématikou 23.10.2018 | 21:46
            Avatar laama   Návštevník

            reliefne mapy >> nebudu to uz huby narastene

            treba to obcas aj hodit do pracky

            • RE: Tričká s Linux tématikou 24.10.2018 | 08:26
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Huby to niesú, mykózami netrpím. Sú len vyťahané a zodraté od ruksaku.