Tričká s Linux tématikou

Sekcia: Ostatné 13.10 | 00:06
Avatar Pavel MX Linux, Xubuntu  Používateľ

Ahojte, pozeral som si archív s fotkami a spomenul som si, že dakedy boli k mání tričká na LinuxOS.sk s Linux tématikou (tuším som mal Gnome, Ubuntu a Tuxa). Dá sa ešte dopátrať k týmto tričkám? Dal som do prílohy moju maličkosť spred 10 rokov, že také tričko chcem, optimál s Xfce logom :-)

• RE: Tričká s Linux tématikou 13.10 | 05:58
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

Hmm kedysi to riešil Tomáš Srnka, potom eMDi a odvtedy to nemá kto riešiť ak si dobre spomínam.

• RE: Tričká s Linux tématikou 13.10 | 14:53
      Avatar Livan Arch LXQT, Manjaro XFCE, Linux Mint  Používateľ

Tričká a iné predmety s linuxovou tématikou sa dajú kúpiť na https://www.linuxmarket.cz/ a myslím, že posielajú aj na Slovensko (nemám to overené), len je to dosť predražené a oplatí sa zorganizovať hromadný nákup.

• RE: Tričká s Linux tématikou 13.10 | 22:03

Pozeral som ich ponuku a nie je to ono :-)

• RE: Tričká s Linux tématikou 14.10 | 09:34

A čo presne myslíš tým, nie je to ono. Myslím, že majú identickú ponuku s tým, čo bolo predtým na linux os a sú tam viaceré varianty od ubuntu, cez debian, fedoru až po arch linux a aj to xfce tričko tam majú, dokonca aj mikiny či hrnčeky aj nálepky. Inde som lepší výber nevidel. Ten výber je k dispozícii až keď zvolíš tričko, tak tam je možnosť si vybrať logo aj veľkosť atď.

• RE: Tričká s Linux tématikou 14.10 | 12:17

Prešiel som ich komplet ponuku, áno viem že sa dajú meniť varianty. Toto s tričkami na linuxos nemá nič spoločné, mal som ich zopár ako som spomínal vyššie ale je to dosť dlho dozadu, aby sa mi ešte zachovali. Však o nič nejde, len som sa pýtal,,,

• RE: Tričká s Linux tématikou 14.10 | 12:44

To je v poriadku, tiež by som privítal zakúpiť takéto tričko alebo mikinu s logom napr. Manjaro, ktoré nie je v ponuke linuxmarket.cz. Existujú však firmy, ktoré ti na tričko alebo mikinu vytlačia akúkoľvek grafiku, ktorú si prinesieš na USB. Napríklad firma http://www.lacna-tlac.eu ale existujú aj iné firmy, určite ak pohľadáš vo svojom okolí, tak nájdeš. Jednu máme dokonca aj v Nitre, kde bývam. Do konca roka otestujem a dám vedieť,

• RE: Tričká s Linux tématikou 13.10 | 16:46

Ja som si objednaval cez ali, ceny okolo 10e aj s postou.

• RE: Tričká s Linux tématikou 14.10 | 13:55

Ja som si dal tlačiť v CopyCentre, na lejzrovke. V poslednom kroku to nevypekali na papier, ale na fóliu ktorú potom prežehlili. Bolo to v minulom tisícročí, neviem či sa to ešte tak stále robí.

• RE: Tričká s Linux tématikou 15.10 | 08:19
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

už som to tu niekde raz písal

najjednoduchšie je kúpiť si lacné jednofarebné bavlnené tričko (napríklad tescu) a potom si dať naň vytlačiť čo len chcem (napríklad vo faxcopy) trebars aj logo linuxos

príklad: https://www.faxcopy.sk/katalog/potlac-prineseneho-textilu/M1552

Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: Tričká s Linux tématikou 15.10 | 10:01

Ono to ešte stále tak robia? Ja som to posledne využil v roku 1995, akurát že vtedy to nebol faxcopy ale nejaká malá prevádzka vedľa bývalého kryštál baru na Mariánskej.

• RE: Tričká s Linux tématikou 15.10 | 11:12
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

ponuka to všelikto, faxcopy je ale také všadeprítomné

dajú sa dokonca kúpiť "papiere" na ktoré sa da atramentovou tlačiarňou vytlačiť čokoľvek a potom nažehliť (kolegyňa to robila dcére)

predtým sa spomínal aj shirtinator existujú online ponuky typu: belabel.sk alebo kreativator.sk (som iba vygoogloval, nemám skúsenosti)

Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • RE: Tričká s Linux tématikou 15.10 | 13:57
            Avatar redhawk75 mx17, galliumos, xubuntu, antiX xfce  Používateľ

ja mam dobre skusenosti so shirtinator, staci si stiahnut logo ktore tam clovek chce, vybrat tricko a kam logo umiestnit.

za kus je to drahe, odporucam ak tak 3-5ks a vyjde to lacnejsie ako na linuxmarkete