Ktory mobil by ste si kupili?

Sekcia: Ostatné 29.11.2018 | 12:57
Avatar Adam311   Návštevník

Zdravim, mam celkom nestandardnu a mozno trochu blbu otazku(podotykam ze to neni pokus o flame), ktory mobil by ste si v dnesnej dobe vybrali vy? Niekolko rokov som isiel len na droidoch (bolo tam aj par vlajkovych lodi od samsungu), pouzival som nejaku chvilu huawei, xiaomi (vsetko firemne mobily) a posledne cca dva roky mam iPhone 7 (nechal som sa zlakat na stabilitu systemu-co v istej miere aj je pravda). Avsak, v poslednu dobu prestavam byt spokojny, system sa sice neseka, vsetko slape, ale chyba mi tam ta otvorenost systemu (mozno to je tym ze som niekolko rokov do zadu mal droidy). Rozmyslam medzi Samsungu Note9, Pixel 3XL (tu ma odradza podpora, nakolko na koho sa obratim s rozbitym lcd? Neautorizovane to rozhodne riesit nechcem, a potom ako posledne iPhone XS Max (v iStyle som ho trocha obchytal, vyzera dobre, no bojim sa ze to dopadne ako s terajsou iP7). Dakujem za rozumne odpovede.Adam

Spytal som sa toto iste na abclinuxu, avsak chcel som pocuj niekoho osobny nazor na tieto dva mobilne tabory.Vdaka

    • RE: Ktory mobil by ste si kupili? 29.11.2018 | 21:42
      Avatar ra100   Návštevník

      urcite nieco od ASUS.

    • RE: Ktory mobil by ste si kupili? 29.11.2018 | 22:20
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Pixel 3XL (tu ma odradza podpora, nakolko na koho sa obratim s rozbitym lcd)

      Na Google.

      Pixel nevyzerá zle, ale dnes už keby som dával svoje prachy za nejaký chytrý telefón, tak jedine s Linux enviroment. Momentálne je na scéne len UBports a podporované mobily. To ostatné je proste buď z nejakej časti uzavreté, alebo nefunkčné, alebo zabilo linux enviroment. Na UBports fungujú už aj desktopové aplikácie, nie všetky, ale napreduje to.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Ktory mobil by ste si kupili? 30.11.2018 | 12:25
        Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
        Momentálne je na scéne len UBports a podporované mobily.

        Čo je škoda. Už dlhší čas sa vyvíja aj KDE Plasma pre mobily a nevyzerá to vôbec zle. Mňa osobne by veľmi potešilo, keby sa už dali bežne zohnať. Ak však budú tak zle marketingovo ponúkané ako mobily s Ubuntu, tak to nevidím veľmi ružovo.

        • RE: Ktory mobil by ste si kupili? 30.11.2018 | 13:02
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          To poznám a koľko rokov im bude trvať aby sa dostali aspoň na úroveň Ubports? Takže dnes nie je na výber a UBports je tiež postavené na QT aplikáciach, takže keby chceli, tak by to mohli ťahať spolu, mno treba vychádzať z toho čo je realita.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Ktory mobil by ste si kupili? 29.11.2018 | 23:03
      Avatar redhawk75   Používateľ

      Xiaomi A2 Lite

    • RE: Ktory mobil by ste si kupili? 30.11.2018 | 08:08
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      Urcite Xiaomi. Zalezi kolko ma prachov a od toho sa odvija model. Ja mam Mi Mix 2. Super model.

      • RE: Ktory mobil by ste si kupili? 30.11.2018 | 08:56
        Avatar redhawk75   Používateľ

        ja mam Xiaomi 4x ale pouzivam ho od Hongmi (redmi) od 2013 a spokojnost oproti Samsung S4 a novsie.

        A2 je sice drahsia ale ma Android One,

        Po skusenostiach s iPhone (mam 5s a 7), Huawei a Pixel 5" (povodny) by som nebral ani jeden

      • RE: Ktory mobil by ste si kupili? 30.11.2018 | 12:22
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Tiež som za Xiaomi, pomer cena/výkon v poho, mám síce starší 4X ale zatiaľ nesklamal a to mám v ňom nabitých dosť vecí do terénu,,,

    • RE: Ktory mobil by ste si kupili? 30.11.2018 | 08:38
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Znova by som si kúpil dumbphone, tak ako veľa krát pred tým. Tento krát už ovšem niečo vode odolné a s dobrou baterkou. Tá N105 2017 ma sklamala s tou jej slabučkou výdržou, len dva týždne.

      • RE: Ktory mobil by ste si kupili? 30.11.2018 | 09:09
        Avatar redhawk75   Používateľ

        nejaky tip na spolahlivy odolny tlacitkovy?

        tiez som uvazoval. hlavne kvoli vydrzi. mal som v 2014-15 firemny CAT B100 a spokojnost. v Egypte za 3 tyzdne ale 2x nabijany....

        Chcelo by to aspon 30 hodin hovoru 

         

        • RE: Ktory mobil by ste si kupili? 30.11.2018 | 10:51
          Avatar redhawk75   Používateľ

          ehm aspon 10 hodin hovoru. netrafil som

          • RE: Ktory mobil by ste si kupili? 30.11.2018 | 11:47
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Už mám vodotesného číňana s 3AH baterkou. Má trochu muchy v SW, ale za necelých 22€ sa mi oplatil.

            • RE: Ktory mobil by ste si kupili? 30.11.2018 | 14:14
              Avatar PleSaTy   Návštevník

              a to je ake svetlo prosim ta 3AH z tej baterky? dake trojdimenzionalne ci co? alebo svieti na zeleno? bateriu 3Ah to ale musi mat celkom slusnu ked si za to dal 220€ nez by si tu chcel radit ostatnym mohol by si sa naucit slovensky aspon trochu nech ti rozumeju zacni baterkou a bateriou nemas zac

              • RE: Ktory mobil by ste si kupili? 30.11.2018 | 14:37
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Batéria môže byť:

                • RE: Ktory mobil by ste si kupili? 30.11.2018 | 15:29
                  Avatar PleSaTy   Návštevník

                  preco si nepokracoval definicou baterky? ked tu ides akoze vysvetlovat jednu vec preco nevysvetlis aj tu druhu lebo by sa ukazalo ze si napisal pekny nezmysel? vraj 3Ah baterka v mobile ziadna 3Ah baterka v mobile neexistuje ledaze tak 3Ah bateria dobre rano

                  • RE: Ktory mobil by ste si kupili? 30.11.2018 | 15:36
                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                    Jáj, tak ty nerozumieš energii tri ampér hodiny, ale možno porozumieš 3000mAh, teda tri tisíc mili ampér hodín. To je naozaj na zamyslenie. Choď si vypýtať rybací tuk, je plný omega trio mastných kyselín ktoré sú dobré na hlavičku.

                    • RE: Ktory mobil by ste si kupili? 30.11.2018 | 15:53
                      Avatar PleSaTy   Návštevník

                      bateriu by som nasla trebars v mobile ale zasvietit do tvojej bukvicky by sme ti mohli jedine s baterkou no nenasli by sme tam zhola nic

                    • RE: Ktory mobil by ste si kupili? 30.11.2018 | 18:31
                      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                      Prosím ťa, vykašli sa na to.

                      Nemyslíš si hádam, že to povedie k nejakej konštruktívnej diskusií.

                      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                      • RE: Ktory mobil by ste si kupili? 02.12.2018 | 08:33
                        Avatar WlaSaTy   Návštevník

                        Škoda, boubele bola v tom klobúčiku tak milá. Ale už sa už podľa ikonky preoperovala na hipstera čo vyzerá ako drevorubač, ktorý nevie v lete založiť oheň aby si opiekol bezlepkovú pizzu.

                        Mimochodom, zaujímalo by ma koľko tá 3Ah baterka vydrží v tom zapnutom dumbphone nabitá.

                  • RE: Ktory mobil by ste si kupili? 08.12.2018 | 17:40
                    Avatar oooooo   Používateľ

                    existuje!: 3AH=3000mAH

                    • RE: Ktory mobil by ste si kupili? 09.12.2018 | 22:56
                      Avatar PleSaTy   Návštevník

                      to uz ani ty nevies aky je rozdiel medzi baterkou a bateriou ?

                      • RE: Ktory mobil by ste si kupili? 10.12.2018 | 08:15
                        Avatar WlaSaTy   Návštevník

                        Baterka je zdrobnenina od batérie.

                        • RE: Ktory mobil by ste si kupili? 12.12.2018 | 23:20
                          Avatar PleSaTy   Návštevník

                          dlhe vlasy kratky rozum ne neni to zdrobnenina je to slang a uz prestan obhajovat tvoje zlyhanie uz to prestava byt smiesne

            • RE: Ktory mobil by ste si kupili? 01.12.2018 | 11:38
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

              zaujímavá cena

              • RE: Ktory mobil by ste si kupili? 03.12.2018 | 15:20
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Ani nie. Za cca dvacku sú k dispozícii tie maličké dumbfóny od Nokie, ktoré nechcel MS keď ich kupoval. Ale v kombinácii s 3AH baterkou a vodotesnosťou to už vyznie inak.

          • RE: Ktory mobil by ste si kupili? 08.12.2018 | 18:20
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Ehm. 10 hodín hovoru nemám ako otestovať, ale predbežne mi z baterky ubudli dve percentá pri piatich minútach hovoru a vyše týždni na príjme. Ako príjemný bonus to má, že zobrazuje silu signálu na používanom kanáli, a nie najsilnejší signál v danom pásme u iného operátora. Holt, VKworld.

    • RE: Ktory mobil by ste si kupili? 30.11.2018 | 23:15
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

      osobne mám Nubia N1. Telefón s výbavou mobilov za 400€ stojí 200€. treba viac dodať?

      • RE: Ktory mobil by ste si kupili? 30.11.2018 | 23:47
        Avatar samalama.   Návštevník

        nieco ako kupit dacium vo full vybave miesto audi? pro socki topri...

      • RE: Ktory mobil by ste si kupili? 03.12.2018 | 08:52
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        NUBIA podľa fony.sk neobsahuje/nepodporuje: IrDA (infraport), zvýšená odolnosť voči vode, stereo repro, rýchle nabíjanie, bezdrôtové nabíjanie, NFC,

        toto je bežná výbava 400€ telefónov tak neviem neviem

        ja som nedavno vyberal telefony a jediny, ktorý splnil moje poziadavky (čo najmenšia velkosť, vodotesnosť, quickcharge a bezdrotove nabijanie) bol samsung S8 (stál niečo vyše 400€), zatiaľ som spokojný

        iphony som nikdy nemal dlhšie ako pár hodín - ten system mi nevyhovuje (rozne obmedzenia a namiesto jednoducheho widgetu na všetko aplikácia, ktoru treba spustiť)

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: Ktory mobil by ste si kupili? 09.12.2018 | 17:09
      Avatar minimoom   Návštevník

      ja ak by som mal teraz na to prachy co nemem tak by som skusil Gemini phone

      https://store.planetcom.co.uk/products/gemini-pda-1

      skor ako nejake xiomi a podobne super znacky / aktualne mam iPhone SE , asi rok a pol , snim to este nejak doklepem chvilku

      • RE: Ktory mobil by ste si kupili? 10.12.2018 | 12:38
        Avatar menom   Používateľ

        Keď sa pozrieš na ten projekt na indigogo, sú tam staré informácie. To zrovna nevzbudzuje dôveru.