RadioMaximus

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.12.2018 | 17:53
Avatar radioman   Návštevník

ahoj, pojde mi tento program v linuxe, pripadne co poradite

    • RE: RadioMaximus 19.12.2018 | 18:24
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Máš viacero možností, napr. zo stránky listenlive.eu kopnúť linky na streamy do hociktorého prehrávača alebo napr. do Radio Tray prípadne počúvanie cez web Radia.sk. Obľúbený je aj Great Little Radio Player.

    • RE: RadioMaximus 19.12.2018 | 18:27
      Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

      Cez wine som ho spustil ale nenachadza mi ziadne radia. Cize bud to nejde alebo s tym neviem robit. :D

      • RE: RadioMaximus 19.12.2018 | 18:40
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Nemáš tam možnosť niečo ako načítať databázu rádií?

        • RE: RadioMaximus 19.12.2018 | 18:44
          Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

          Je tam vyhladat radia, ale nic nenachadza. Winw mam kratko tak ani neviem ci ma pristup k netu.

          • RE: RadioMaximus 19.12.2018 | 18:53
            Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

            Skusil som teraz internet explorer a ten sa na net dostal, v tom radiu som nasiel polozku web sites a pri google stale svieti loading a nic viac. :(

            • RE: RadioMaximus 19.12.2018 | 18:58
              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

              Ak máš Linux využívaj Wine len na špecifické softy (môj subjektívny názor), ako som písal v prvom komente máš x iných možností, aj v Linuxe je kopec kvalitných aplikácií aj na streamy rádií.

              • RE: RadioMaximus 19.12.2018 | 19:17
                Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

                Ano viem, skusal som len tento konkretny.

    • RE: RadioMaximus 19.12.2018 | 21:38
      Avatar zeleno110   Návštevník

      Dá sa to nainštalovať cez Wine alebo PlayOnLinux, ale radšej použi možnosti, čo uviedol Pavel. obrázok obrázok2 Demo verzia ide asi len 14 dní.

    • RE: RadioMaximus 22.12.2018 | 11:34
      Avatar radioman   Návštevník

      cez prehliadace je to ok ale nie je to take pohodlne ako cez Radio Maximus. Nainstaloval som ho ale nehra.

    • RE: RadioMaximus 22.12.2018 | 11:34
      Avatar radioman   Návštevník

      cez prehliadace je to ok ale nie je to take pohodlne ako cez Radio Maximus. Nainstaloval som ho ale nehra.

      • RE: RadioMaximus 22.12.2018 | 11:50
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        a ten Radio Tray prípadne Great Little Radio Player si skúsil ?

        to su natívne aplikácie, ktoré zaručene funguju

        spúšťať windows aplikáciu cez wine je zväčša škrabanie sa pravou rukou na ľavom uchu a nie vždy to funguje na 100%

        a myslím že aj napr clementine podporuje online radia

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: RadioMaximus 22.12.2018 | 14:43
          Avatar radioman   Návštevník

          skusal funguju ale som zviknuty na RadioMaximus a rad by som ho tam mal. Ako je mozne ze niekomu to ide a inym nie

          • RE: RadioMaximus 22.12.2018 | 14:56
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

            pre wine sa daju vložiť rôzne windowsové knižnice a meniť jeho nastavenia a výsledok bude vždy otázny

            pomáhajú nástroje ako playonlinux, winetricks a podobne kde su rozne prednastavené správania a zjednodušené nastavovanie (je to ale skor pokus omyl ak sa nejedna o prednastavenu aplikáciu)

            zároveň rôzne distribúcie majú rozne verzie wine

            tiez predpokladam ze su rozne verzie radiomaximus (skus pouzit novsiu alebo aj beta verziu alebo prípadne starsiu verziu)

            ale kedze sa nejedna o svetovo pouzivanú aplikáciu typu MS Office, ktorá ma množstvo plnohodnotnych alternatív tak navodov na rozchodenie bude málo (lebo použiť natívnu aplikáciu je vždy lepšie)

            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • RE: RadioMaximus 22.12.2018 | 15:00
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Možné je to aj kvôli tomu, že odkazuješ na stiahnutie z neoficiálnej stránky z verziou z minulej päťročnice (Dátum vydania: 22.03.2012). Ten program má ale poslednú verziu z tohoto mesiaca. Nezaručujem že pôjde, a ani to nebudem skúšať na rôznych verziách wine alebo Play on Linux. Len konštatujem Že za posledných 6 rokov sa mohlo v tom programe niečo zmeniť k lepšiemu.

            PS:Pripomína mi to nejaké Tapin Rádio aj s rovnakou požiadavkou od Ladislava Záhradkárskeho. Ale dať 20 až 30 USD za niečo také, no rádio mám na mobile aj s nahrávaním. Ale nič v ňom nedávajú.

            • RE: RadioMaximus 22.12.2018 | 15:09
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

              ja som teraz pre tu srandu skusil aj ten najnovsi aj ten odkaz co dal pýtajúci sa a oba sa mi spustia ale nenajde mi zaidnu stanicu (tu vidim skor chybu v tom programe ako vo wine) ale neviem ako ten program funguje mozno som len ja blby a neviem spustit scan stanic alebo daco

              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • RE: RadioMaximus 22.12.2018 | 15:22
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Za tie peniaze čo stojí ten program by mu mohol autor toho programu pomôcť. Predsa len, 29USD je dosť. A verím že to nepoužíva ako warez.

                PS: Nejaké info by malo byť vo výstupe z wine, jak píše tú záplavu do terminálu. Určite tam bude niečo ako fixme.

    • RE: RadioMaximus 23.12.2018 | 13:46
      Avatar radioman   Návštevník

      Uz mi to hra, cez Ubuntu cz som sa nakontaktoval na toho pana ktoremu program isiel a ten mi poradil

      • RE: RadioMaximus 23.12.2018 | 13:48
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        bolo by milé od teba pre budúce generácie aj zverejniť čo pomohlo ;-)

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: RadioMaximus 23.12.2018 | 16:21
      Avatar radioman   Návštevník

      doinstalovať wine mono wine gecko vcrun2013 msxml3 msxml4 ak nepoje pouzit wine 4.0 rc1 najlepsie v playonlinuxe

    • RE: RadioMaximus 23.12.2018 | 16:21
      Avatar radioman   Návštevník

      doinstalovať wine mono wine gecko vcrun2013 msxml3 msxml4 ak nepoje pouzit wine 4.0 rc1 najlepsie v playonlinuxe