Shakal Issue?

Sekcia: Ostatné 23.12.2018 | 17:52
Avatar mirek biňas Fedora 35  Administrátor

ahojte

tento prispevok je pre mira ;)

po nejakom case som konecne vypublikoval clanok, co mi tu v pocitaci stal vyse roka. Kedze som prispevok vytvoril 12.1.2017, tak prva ryza, ktoru je vidiet na stranke, je v strednom stlpci v casti clanky a blogy - moj clanok je posledny v zozname a aj ked datum publikovania je dnesny, zobrazuje sa datum vytvorenia prispevku. zrejme zle :-/

druha vec - v strednom stlpci v bloku clanky sa ako prvy nachadza nie clanok, ale blog. to je dobre? hlavne ked nie je ani posledny pridany. v admin casti som sa k tomu nevedel doklikat, aby mi bolo aspon na pohlad jasnejsie, ze preco je to tak.

aaa bolo by mozno vhodne objasnit vyznam "hodnotnych clankov", pretoze si myslim, ze sa ten checkbox pouziva nespravne. ano - kazdy clanok, ktory tu pribudne, je vlastne hodnotny, ale predpokladam, ze zamer hodnotnych prispevkov je uplne iny (napr. oznam o bliziacej sa akcii, aby bola stale na vrchu zoznamu nehladiac na to, co je publikovane neskor).

a samozrejme - stastne a vesele ;)

mirek

    • RE: Shakal Issue? 23.12.2018 | 19:40
      Avatar mirek biňas Fedora 35  Administrátor

      Predsa len este jedna ryza tykajuca sa casu - ked som nastavil cas publikovania prispevku na 1730, na stranke sa zobrazuje 1630. Nevidel som v profile nastavenie casovej zony, takze niekde bude zrada :-/

      • RE: Shakal Issue? 23.12.2018 | 20:06
        Avatar debian+   Návštevník

        zrejme sa pouziva cas UTC, nakolko ked si otvoris linuxos.sk medzi polnocou a 1 hodinou, pise: naposledny komentovane - dnes o 12:33, ale nakolko uz je novy den, tak by malo byt vcera o 12:33

        • RE: Shakal Issue? 23.12.2018 | 20:10
          Avatar mirek biňas Fedora 35  Administrátor

          Ved dajme tomu. Len v jednej casti systemu je cas jeden a v druhej casti je iny.

          • RE: Shakal Issue? 23.12.2018 | 23:28
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            A ty si nikdy hodinu nemeškal? Mohol si s tým počkať po sviatkoch, keď bude mať Mirec opravené počítadlo.

            PS tak tam nemajú všetky časové funkcie obalené do localtime, je tam toho. Porovnaj to s autobusármi, a uvidíš že tu je to aspoň presnejšie.

        • RE: Shakal Issue? 24.12.2018 | 20:09
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

          Ok, hádam som to opravil.

      • RE: Shakal Issue? 24.12.2018 | 20:08
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

        OK, hádam som všade nastavil lokálny čas.

    • RE: Shakal Issue? 24.12.2018 | 20:07
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      12.1.2017, tak prva ryza, ktoru je vidiet na stranke, je v strednom stlpci v casti clanky a blogy - moj clanok je posledny v zozname a aj ked datum publikovania je dnesny, zobrazuje sa datum vytvorenia prispevku. zrejme zle :-/

      OK, zmenil som zoradenie podľa času publikácie.

      Hodnotný článok je ten, ktorý je zobrazený medzi článkami v takom rámčeku. Momentálne túto funkciu nepoužívame.

      • RE: Shakal Issue? 25.12.2018 | 11:37
        Avatar mirek biňas Fedora 35  Administrátor

        Ja viem. Ramcek sice nie je, ale je stale navrchu, takze "pripnuty".

        Kazdopadne - good job ;-)

        • RE: Shakal Issue? 25.12.2018 | 11:38
          Avatar mirek biňas Fedora 35  Administrátor

          A vlastne - preco je ako prvy prispevok v clankoch blog, ktory je tam pripnuty tiez?

          • RE: Shakal Issue? 25.12.2018 | 11:47
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Zaujímavé blogy majú štatút článkov.

            • RE: Shakal Issue? 25.12.2018 | 12:43
              Avatar mirek biňas Fedora 35  Administrátor

              Aha. Takze je tiez pripnuty a v case sa nepominie.

              Hmm... Neda mi nesprtnut pri tejto prilezitosti do niecoho, do coho som sprtol davnejsie, ze sa na titulke porusuje DRY pincip :-)) ak teda vezmem pripad zaujimaveho blogu, zobrazi sa na titulke styrikrat:

              1. Najnovsie clanky a blogy (pretoze log bol prave napisany)
              2. Najnovsie blogy (pretoze je to prave napisany blog)
              3. Clanky (pretoze je to zaujimavy blog)
              4. Blogy (pretoze je to v prvom rade blog)

              Uistili ste ma vtedy, ze je to v poriadku. Takze som len podpichol.

              • RE: Shakal Issue? 25.12.2018 | 13:01
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Takže by ti stačilo pridať článok medzi maličký zoznam s malým písmom ktorý je teraz označený ako Najnovšie blogy (a stráca sa medzi diskusiami) aby to bolo rovnoprávne? To povýšenie blogov medzi články nebolo preto aby blogy vytesnili články. Ale bolo aby sa ľudia potešili aspoň blogu, a našli ho na stránke. Aj z technického hľadiska bolo jednoduchšie ako prepísať blog do článku, ak si to zaslúžil.

                PS: Pominie sa, keď ho vytesní niečo iné. Nový článok, alebo blog s kvalitou článku.