Antix + IceWM - kurzor myši ide nadol (sám od seba ;) )

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.12.2018 | 10:30
Avatar Richard Antix  Používateľ

Ahojte,

potreboval by som poradiť s takouto vecou:

V náhodných intervaloch (niekedy raz za týždeň, niekedy raz hodinu) začne kurzor myši ísť dole, až zastane na spodnom okraji obrazovky. Pohybom myši nahor je možné s kurzorom pohnúť, ale on opätovne ide nadol.

Skúšal som reštartovať rôzne služby, či nastavovať myš pomocou xset, ale nič nepomáha. Ani výmena myši za inú (ešteže ich máme v rodine niekoľko).

Pomáhajú dve veci: 1. skok to iného tty (Ctrl+Alt+F1) a potom naspäť do grafického tty (Ctrl+Alt+F7) 2. reštart IceWM (napr. zabitím procesu IceWM).

Iný WM nemám, mohol by som doinštalovať a skúsiť, ale radšej by som zostal pri IceWM.

uname -a: Linux antix-tower 4.9.126-antix.1-amd64-smp #1 SMP PREEMPT Mon Sep 10 15:16:15 BST 2018 x86_64 GNU/Linux

OS: Antix 17.2

Nemá niekto nejaký nápad, čo s tým?

    • RE: Antix + IceWM - kurzor myši ide nadol (sám od seba ;) ) 28.12.2018 | 10:43
      Avatar Richard Antix  Používateľ

      EDIT: Skúšal som aj JWM wm, a robí to aj tam, takže to asi nebude spôsobovať WM....

    • RE: Antix + IceWM - kurzor myši ide nadol (sám od seba ;) ) 28.12.2018 | 10:56
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      USB port iný si skúšal.

    • RE: Antix + IceWM - kurzor myši ide nadol (sám od seba ;) ) 28.12.2018 | 11:00
      Avatar Richard Antix  Používateľ

      Skúšal... Teraz som ešte doinštaloval xinput a všimol som si, že je tam pripojený ešte volant Logitech... Skúsim ho zakázať v xinput alebo odpojiť, čo sa bude diať...

      • RE: Antix + IceWM - kurzor myši ide nadol (sám od seba ;) ) 28.12.2018 | 11:27
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        No, volant by mal byť HID class Joystick, a Joystick sa nepoužíva ako kurzor myši cez tri päťčoťnice.

        Prefúkni si špinu na snímači, a polož myšku na papier. Mne takto utekali optické myši ktorým sa zachytil vlas do snímača, alebo ktoré nemali rady lesklú podložku, vrátane lakovaného stola.

        • RE: Antix + IceWM - kurzor myši ide nadol (sám od seba ;) ) 28.12.2018 | 11:53
          Avatar PleSaTy   Návštevník

          boze bicykel a uz aj ten pocitac ti to hovoril a aj tak sa nedas ostrihat ze ? kedy to pochopis ?

        • RE: Antix + IceWM - kurzor myši ide nadol (sám od seba ;) ) 28.12.2018 | 14:25
          Avatar samalama.   Návštevník

          - No, volant by mal byť HID class Joystick, a Joystick sa nepoužíva ako kurzor myši cez tri päťčoťnice.
          - OK, tak to predsa bolo v tom Logitechu...


          este stale si nepripadas ako kokot...?

          • RE: Antix + IceWM - kurzor myši ide nadol (sám od seba ;) ) 28.12.2018 | 15:11
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Nie, nepripadám. Ale prezraď, aký je to pocit si tak pripadať?

            • RE: Antix + IceWM - kurzor myši ide nadol (sám od seba ;) ) 28.12.2018 | 16:36
              Avatar PleSaTy   Návštevník

              kratke vlasy dlhy rozum

              • RE: Antix + IceWM - kurzor myši ide nadol (sám od seba ;) ) 28.12.2018 | 18:00
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Hlavne sa nikomu nechváť koľko cenťákov má ten tvoj rozum, a ani neposielaj selfíčko s tým tvojím vytiahnutým rozumom.

                • RE: Antix + IceWM - kurzor myši ide nadol (sám od seba ;) ) 28.12.2018 | 21:17
                  Avatar PleSaTy   Návštevník

                  perverzak

    • RE: Antix + IceWM - kurzor myši ide nadol (sám od seba ;) ) 28.12.2018 | 13:08
      Avatar Richard Antix  Používateľ

      OK, tak to predsa bolo v tom Logitechu - totižto tlačidlá na ňom a D-Pad sa tvárili ako ďalšie zariadenia a ten D-Pad sa nejako montoval do myši... Nuž čo, aspoň som sa niečo naučil.... ;)

      • RE: Antix + IceWM - kurzor myši ide nadol (sám od seba ;) ) 28.12.2018 | 17:21
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        no gamepady mne bezne funguju na ovladanie mysky, aj vo windowse aj linuxe aj android tv

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: Antix + IceWM - kurzor myši ide nadol (sám od seba ;) ) 28.12.2018 | 17:59
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Akože volant alebo joystick ti hýbu myšou podľa toho jak nakláňaš kormáň alebo paličku?

          Nemyslím tým to 3D diaľkové ktoré v reále funguje ako myš. Myslím s tým polohovadlo reálneho joysticku, a nemyslím tým ani doplnkové programovateľné tlačidiá. Pretože ovládač pre joystick vyhodili z X Windows už pekne dávno.

          • RE: Antix + IceWM - kurzor myši ide nadol (sám od seba ;) ) 28.12.2018 | 18:37
            Avatar Richard Antix  Používateľ

            Volant alebo joystick nerobia nič. Funguje iba D-Pad, ktorý je súčasťou volantu....

            • RE: Antix + IceWM - kurzor myši ide nadol (sám od seba ;) ) 28.12.2018 | 21:28
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

              mne zvacsa funguje jeden z dvoch všesmerových joystickov ako ovladanie mysky (teda nie ten 4smerový - šípkový)

              zväčša je tam dosť problém s citlivosťou a triafaním ale funguje to

              dokonca to funguje aj cez steam link

              momentálne mam iba xiaomi bluetooth gamepad alebo robili to aj iné čo som predtým mal (vždy na jednom z tých šesmerových joystickov)

              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • RE: Antix + IceWM - kurzor myši ide nadol (sám od seba ;) ) 28.12.2018 | 21:29
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                *alebo=ale

                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: Antix + IceWM - kurzor myši ide nadol (sám od seba ;) ) 28.12.2018 | 20:41
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Zdravím ďalšieho IceWMáka, svetu mier a IceWM do každej rodiny :)

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Antix + IceWM - kurzor myši ide nadol (sám od seba ;) ) 01.01.2019 | 09:39
      Avatar ra100   Návštevník

      mne kurzor chodil vdaka Ligitech klavesnici.

      problem boli slabe baterky a pomohlo aj prepojenie do ineho portu.

    • RE: Antix + IceWM - kurzor myši ide nadol (sám od seba ;) ) 03.01.2019 | 11:36
      Avatar debian+   Návštevník

      Skus pozivat JWM a napis ci robi aj pri pouzivani toho.