Nemožnost se přihlásit na svůj uživatelský účet

Sekcia: Konfigurácia 16.02.2019 | 10:06
Avatar Šimon Hart Linux Mint  Používateľ

Zdravím, nemohu se přihlásit na svůj uživatelský účet v MX Linuxu 17.1 Xfce. Po zadání hesla problikne obrazovka a naskočí znova přihlašovací okno pro zadání hesla. Při výběru jiného účtu, zvolil jsem ROOT, přihlášení a načtení účtu ROOT proběhne bez problémů.

Dnes ráno jsem se přihlásil do svého uživatelského účtu bez problému. Otevřel jsem Thunar a zadal v jeho menu otevřít jako root. Zdálo se mi, že načítaní nového okna s Thunarem s právy roota probíhá dlouho, tak jsem se pokusil vypnou thunar a okno bylo neaktivní. Tak mě nenapadlo nic lepšího než provést odhlášení. Jsem blbej, měl jsem killnout Thunar. Po odhlášení a naskočení okna přihlášení nešlo se znova přihlásit.

Děkuji předem za jakoukoliv radu

MX Linux 17.1 Xfce nainstalován na notebook TOSHIBA Satellite L450-16N. Nainstalovaný dualboot windows7 a Mx Linux.

HP EliteDesk 800 G1, 32 GB, 1TB, nVIDIA GeForce GTX 1650
    • RE: Nemožnost se přihlásit na svůj uživatelský účet 16.02.2019 | 12:26
      Avatar debian+   Návštevník

      Vyzera ze chyba je v a la "gui-sudo".

      Sprav to este raz, ale File manager otvor v konzole. Ci nevypise nejake chybove hlasky.

    • RE: Nemožnost se přihlásit na svůj uživatelský účet 16.02.2019 | 12:26
      Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

      Neprepisali sa ti prava k suborom v /home/meno_uzivatela ?

      Zkontroluj ci ma na subory Xauthority a ICEauthority prava ten uzivatel v ktorom home su.

      • RE: Nemožnost se přihlásit na svůj uživatelský účet 16.02.2019 | 12:57
        Avatar debian+   Návštevník

        To by ho zrejme prihlasilo. A potom by sa X server restartol.

        • RE: Nemožnost se přihlásit na svůj uživatelský účet 16.02.2019 | 15:26
          Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

          Restartlo by ho do prihlasenia, ide o to ci to vyhodnotil ako nejde sa prihlasit alebo restartlo xserver. Za kontrolu nic neda.

    • RE: Nemožnost se přihlásit na svůj uživatelský účet 16.02.2019 | 13:30
      Avatar Šimon Hart Linux Mint  Používateľ

      Zdravím, když se přihlásím do účtu ROOT, tak soubory Xauthority a ICEauthority v /home/jmeno_uzivatele mají majitele a oprávnění root.

      HP EliteDesk 800 G1, 32 GB, 1TB, nVIDIA GeForce GTX 1650
      • RE: Nemožnost se přihlásit na svůj uživatelský účet 16.02.2019 | 15:24
        Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

        Ked sa prihlasis ako root tak pozeras do root, musis pozriet do /home/meno_uzivatela_ktori_sa_nemoze_prihlasit.

        • RE: Nemožnost se přihlásit na svůj uživatelský účet 16.02.2019 | 15:29
          Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

          Jaj blbo citam. :D

          Zmen im prava pre toho uzivatela a skus sa prihlasit.

          Daj im prava vlastnik citanie/zapis, skupina ziadne.

    • RE: Nemožnost se přihlásit na svůj uživatelský účet 16.02.2019 | 16:28
      Avatar Šimon Hart Linux Mint  Používateľ

      Zdravím, prosím o radu jak provést změnu vlastníka u těch souborů. Nejsem v to zběhlý. Díval jsem na několik návodů na internetu, ale nejsem si jak jak to provést.

      HP EliteDesk 800 G1, 32 GB, 1TB, nVIDIA GeForce GTX 1650
      • RE: Nemožnost se přihlásit na svůj uživatelský účet 16.02.2019 | 16:46
        Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

        Pokial sa prihlasis do grafiky tak otvor spravcu suborov, klikni pravym na subor, vlastnosti, opravnenia a tam nastavis co potrebujes.

    • RE: Nemožnost se přihlásit na svůj uživatelský účet 16.02.2019 | 19:10
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Skús si vytvoriť nového užívateľa, či v tom starom nie sú len nejaké problémy na ktorých to padá.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Nemožnost se přihlásit na svůj uživatelský účet 16.02.2019 | 19:58
      Avatar Šimon Hart Linux Mint  Používateľ

      Zdravím,

      - u souborů Xauthority a ICEauthority jsem provedl změnu vlastníka. Po restartu když zadám heslu, tak cca deset sekund se nic neděje, pak obrazovka problikne a znova naskočí přihlašovací okno.

      - vytvořil jsem další účet a vypadá to, že v novém účtu je vše OK.

      -ještě mě napadlo jestli by nepomohlo, když budu přihlášen v účtu ROOT, jestli by pak nestačilo ve "Správa uživatelů" u svého učtu (ke kterému se zatím nemohu přihlásit) provést "Změna uživatelského hesla".

      HP EliteDesk 800 G1, 32 GB, 1TB, nVIDIA GeForce GTX 1650
      • RE: Nemožnost se přihlásit na svůj uživatelský účet 16.02.2019 | 20:43
        Avatar debian+   Návštevník

        zmena uzivatela root prihlas sa v konzole (skus Alt+F1, Alt+F2 atd.) a prihlas sa ako root a daj prikaz

        passwd MENO_UZIVATELA
    • RE: Nemožnost se přihlásit na svůj uživatelský účet 16.02.2019 | 22:38
      Avatar Šimon Hart Linux Mint  Používateľ

      Zdravím,

      - tak jsem změnil heslo k účtu (ke kterému jsem se nemohl přihlásit). Ale pokus o přihlášení do to účtu selhal jako předtím.

      - a vzdal jsem hledání nápravy a vyzkoušel jsem v účtu ROOT v "Správa uživatelů" provést "Kopírování". Provedl jsem kopírování veškerého obsahu Home ze starého účtu do nového účtu. Zatím vypadá v novém účtu vše v pořádku. Veškerá nastavení a úpravy, tak i veškeré doinstalované programy OK.

      - ještě provedu smazání toho starého účtu. Provedu to v účtu ROOT v "Správa uživatelů".

      - Děkuji všem co se mi snažili poct. Hodně si toho vážím.

      HP EliteDesk 800 G1, 32 GB, 1TB, nVIDIA GeForce GTX 1650