nastavenie vypnutia počítača

Sekcia: Konfigurácia 08.06.2019 | 17:08
Avatar Lenka   Návštevník

Mám Linux Mint 19.1 Cinnamon a chcela by som si nastaviť vypnutie počítača po určitej dobe nečinnosti. V nastaveniach mám len možnosť uspať.

    • RE: nastavenie vypnutia počítača 08.06.2019 | 21:43
      Avatar debian+   Návštevník

      Spravit sa to da, ale je to dost specificka vec a nie trocha nie najbezpecnejsia, takze zrejme nie je realizovana. Asi by ste museli za to zaplatit.

      • RE: nastavenie vypnutia počítača 08.06.2019 | 22:19
        Avatar samalama.   Návštevník

        zaplatit, predpokladam, ze treba tebe.

        prosim ta uz fakt prestan pisat tie chujoviny vsade. to uz je na nervy...

      • RE: nastavenie vypnutia počítača 08.06.2019 | 22:37
        Avatar PleSaTy   Návštevník

        ty zebrak jeden chod sa zamestnat niekam minule sa tu niekto pytal jak by mohol upravit zadavanie hesla a hned si sa tu zjavil jak daky konsky prd a uz si tu pisal svoj cennik za to ze mu pomozes trapak jeden skorumpovany smejdacky chod zebrat na namestie tancuj tam spievaj alebo hraj na gitaru furt lepsie jak byt deges nizkourovnovy zapr(e)dany

        • RE: nastavenie vypnutia počítača 09.06.2019 | 02:01
          Avatar debian+   Návštevník

          Budte vecny k teme.

          A ked mate take velke reci, nakodte si aby moje prispevky skryvalo.

    • RE: nastavenie vypnutia počítača 09.06.2019 | 02:19
      Avatar debian+   Návštevník

      Lenka:
      Ja som pochopil, ze tu (vid prilohu) chcete mat este polozku, ze Vypnut.

      samalama.PleSaTy
      Ste horlivy, tak sa „tesim” na skutky, ze upravite jej system, tak aby to mala tak ako chce. Ja som na google riesenie nenasiel, o inom neviem. Jedine ze jej to niekto upravy (tj. naprogramuje) alebo inak vyriesi tento problem. Ja sa nehodlam. Ani bezplatne ani za peniaze (Vy dvaja, citajte s porozumenim. Nie, co chcete. A mozno tu Ta osoba je posledny krat, tak ak jej nik nenapise, tak som aspon ja napisal, ze nech vie preco.). A pochybujem ze niekto jej to urobi.

      P.S.: Velke reci anonymne. „Tesim sa na vdacnu jej fotku z navstevy, ako jej to nastavujete.”

      • RE: nastavenie vypnutia počítača 09.06.2019 | 10:11
        Avatar samalama.   Návštevník

        kristepane, vzhladom na tvoje vedomosti a sposob vyjadrovania, ktore vsade prezentujes, by som ta ani k miesacke nepostavil, ty "programator"...

      • RE: nastavenie vypnutia počítača 09.06.2019 | 12:02
        Avatar PleSaTy   Návštevník

        na webe je riesenie s dconf editorom tulpas a tie tvoje keci ktore ta naucili na skoleni smrdia viac nez 100rocne olomoucke syrecky este jedno slovo a viac krat sem uz ani nevlezem varujem ta urobim to to este len budes kukat ty samoobchodny slizky had nezahravaj si

      • RE: nastavenie vypnutia počítača 18.06.2019 | 09:11
        Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ

        Pocul si o cmd shutdown a at a ich prepinacoch, asi nie ;). Klikatko si mozes urobit aj v zenity, abo whiptail a to nepotrebujes byt programator ;), len pouzit sedliacky rozum.

        Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
    • RE: nastavenie vypnutia počítača 09.06.2019 | 02:21
      Avatar debian+   Návštevník

      Lenka: pridavam tu prilohu. Screen davam zo svojho grafickeho prostredia, ktore pouzivam. Ale mali by Vam to byt jasne.

      • RE: nastavenie vypnutia počítača 09.06.2019 | 08:58
        Avatar Lenka   Návštevník

        Áno, chýba mi tam možnosť vypnúť, ale očividne to nie je možné. Ďakujem vám za vysvetlenie a pomoc.

        • RE: nastavenie vypnutia počítača 09.06.2019 | 10:12
          Avatar samalama.   Návštevník

          https://askubuntu.com/questions/442795/how-to-shutdown-ubuntu-after-2-hours-of-idle

          • RE: nastavenie vypnutia počítača 09.06.2019 | 12:37
            Avatar debian+   Návštevník

            A. Vidim, ze to aj ide. Len si najprv musel stukat a az potom sa cinit.

        • RE: nastavenie vypnutia počítača 09.06.2019 | 11:31
          Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

          Doinstaluj si dconf-editor

           

          sudo apt-get install dconf-editor

          Tam sa preklikaj na nastavenie org.cinnamon.settings-daemon.plugins.power a tam zmen hodnotu "sleep-inactive-battery-type" a "sleep-inactive-ac-type" na shutdown. Pripadne si najdi ten spravny parameter

          Vid obrazok