Ešte dva problémy MX Linux

Sekcia: Ostatné 27.09.2019 | 14:49
Avatar laco2 cinamon  Používateľ

Dobrý deň veľa zdravia želá Laco mrkvička!Jeden problém je že nemôžem si dať na plochu fotku z Tapiet-predtým som klikol pravým tl.myši a vybral z ponuky nastaviť na pracovnú plochu,ale teraz tam tu ponuku nemám! Druhý problém-pri každom prihlásení chcem byť napojený na svoje Wi-Fi,ale teraz ma odkáže vždy na 8 WiFín v okolí a musím sa sám prihlásiť-nedá sa to z automatizovať že po zapnutí budem automaticky zapojený? a Tretí problém mám s programami po spustení-Automaticky by som chcel Mozilu a rádio-ale tá kolonka kde sa to pridáva má asi iné pomenovanie-a keď sa má pýta na "cestu"tak neviem čo napísať/To bolo u Linux mintu 17-tky.

    • RE: Ešte dva problémy MX Linux 27.09.2019 | 17:09
      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

      Ahoj Laci

      predtým som klikol pravým tl.myši a vybral z ponuky nastaviť na pracovnú plochu,ale teraz tam tu ponuku nemám

      Klikneš pravým myšítkom a zobrazí sa "Set as wallpaper" - potvrdíš a máš to na ploche.

      musím sa sám prihlásiť-nedá sa to z automatizovať

      Pri prihlasovaní je treba zakliknúť voľbu "Prihlasovať automaticky" alebo nejako podobne.

      keď sa má pýta na "cestu"tak neviem čo napísať

      Zadaj do terminálu

      whereis mozilla

      a vyhodí niečo ako "/usr/lib/mozilla" a to napíšeš ako cestu

      To bolo u Linux mintu 17-tky

      Čo bolo, bolo. Terazky si MX Laco2

      • RE: Ešte dva problémy MX Linux 29.09.2019 | 07:10
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        " "Set as wallpaper" - potvrdíš a máš to na ploche. !tak som to robil v Minte-u MX taký riadok není!!

        • RE: Ešte dva problémy MX Linux 29.09.2019 | 10:52
          Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ
          u MX taký riadok není!!

          Môžem ťa ubezpečiť, že u MX taký riadok je páč ho mám nainštalovaný!!!!!! Obrázok je v prílohe!!!!!!

          • RE: Ešte dva problémy MX Linux 30.09.2019 | 09:59
            Avatar laco2 cinamon  Používateľ

            Máš pravdu ja som klikol mimo obrázok tak mi ten príkaz chýbal-díky.

    • RE: Ešte dva problémy MX Linux 27.09.2019 | 20:45
      Avatar Pavel   Návštevník

      Pisem z tabletu lebo dovolenkujem a nemam komp po ruke, takze tie programy spustane pri starte si musis pridat, tusim je to v Sedenia (nie som si isty presnym nazvom). Prikazy na jednotlive programy si vies zistit aj cez menu editor.

      • RE: Ešte dva problémy MX Linux 29.09.2019 | 07:21
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        V sedení je to zaškrtnuté-ale nespúšťa to-nie všetko čo je novšie je fajn-v starom linuxe som označil prehliadač a automaticky po štarte naskočil..ja viem je to prkotina-kliknem a načíta ho..

        • RE: Ešte dva problémy MX Linux 29.09.2019 | 09:07
          Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

          V tom máš pravdu, že novšie nemusí byť lepšie, avšak tu ide skôr o to, že máš iný linux a tam je to urobené ináč. Žiadna tragédia, iba musíš objaviť, ako sa to v novom linuxe robí. Ja mám Manjaro linux s XFCE a nastavenie pozadia tiež viem urobiť tak, že otvorím obrázok, ktorý chcem použiť, kliknem pravým tlačidlom myši a vyberiem Set as Wallpaper. U teba to bude rovnaké, podmienkou, aby sa tam ta položka zjavila, je najskôr ten obrázok otvoriť.

          • RE: Ešte dva problémy MX Linux 29.09.2019 | 09:17
            Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

            Ten Firefox sa Ti nespúšťa, pretože v tom nastavení máš nejakú chybu. Keďže nemám MX Linux, neviem ti to pozrieť ako to má byť správne.

    • RE: Ešte dva problémy MX Linux 02.10.2019 | 15:18
      Avatar Tomas-7 Linux Mint 19.2 Tina 64b (Ubuntu 18.04 LTS)  Používateľ

      laco2: Podľa toho, čo tu čítam by bol pre teba lepší predsa len Linux Mint 19.2 MATE. Ja ho používam iba z pohodlnosti, ale pre bežnejšieho užívateľa je predsa len lepší Mint.

      MX Linux je predsa len pre skúsenejšieho používateľa.

      • RE: Ešte dva problémy MX Linux 02.10.2019 | 16:04
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        Dík za radu ale už sa nechcem vraciať-je to predsa cca 20hod štelovania od Firefoxu cez Libbre Office..heslá,prihlásenia,rádio...záložky...

        • RE: Ešte dva problémy MX Linux 02.10.2019 | 18:26
          Avatar Tomas-7 Linux Mint 19.2 Tina 64b (Ubuntu 18.04 LTS)  Používateľ

          Áno chápem.

          V Minte stačí pri inšt. zvoliť slovenčinu a už ju máš všade ... vlastne aj MX by to malo byť tak, čo si si to nainštaloval v angličtine ? Thunderbirda používaš ?

          XFCE je tiež predsa len iná filozofia ovládania. MATE alias. pokračovanie GNOME2 sa viac podobá na windows ovladánie.

        • RE: Ešte dva problémy MX Linux 03.10.2019 | 08:15
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

          Záložky si si mohol z Firefoxu exportovať, ja tak mám jeden bookmarks.html ktorý používam všade.

          • RE: Ešte dva problémy MX Linux 03.10.2019 | 08:19
            Avatar laco2 cinamon  Používateľ

            Pozrel som na ten thunderbird-je to pre mňa zbytočne a komplikované,mám 67rokov PC používam len na diskusiu-písanie-tabulky..

            • RE: Ešte dva problémy MX Linux 03.10.2019 | 21:05
              Avatar Tomas-7 Linux Mint 19.2 Tina 64b (Ubuntu 18.04 LTS)  Používateľ

              Thunderbirt je email klient, poštu máš potom uloženú lokálne na PC, keby si ho používal, tam treba tiež doinštalovať slovenčinu.
              67 rokov ? Pekné, tiež už nemám dvadsať.

              • RE: Ešte dva problémy MX Linux 04.10.2019 | 08:22
                Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                Tých pár emailov mi za tu námahu nestojí-mne by to trvalo dve hodiny práce..minule som bol prekvapený že Windovsácky časopis tuším PC revue odporúčal nainštalovať si na kľúč Linux" Minie"??-pekné od konkurencie.

    • RE: Ešte dva problémy MX Linux 02.10.2019 | 16:08
      Avatar laco2 cinamon  Používateľ

      Som "nesmelý ale učím sa"!Napríklad-v MX som v Calku nemal riadok s ležatým W-na sčítanie v tabuľke 5-10 čísle spolu,ani riadok čo vypisuješ do bunky-nedalo sa opravovať-riešenie-zapol som si starý počítač so 17tkou a podľa neho som nastavil aj svoj Libre Office Calk..tak sa borím s problémami-ja sa naučím len to dlho trvá...

      • RE: Ešte dva problémy MX Linux 02.10.2019 | 17:29
        Avatar debian+   Návštevník

        Mozes si kopirovat nastavenia (uzivatela) z povodneho systemu do noveho. V linuxe sa to da lahko.

      • RE: Ešte dva problémy MX Linux 02.10.2019 | 18:04
        Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

        Ta ikona súčtu tam je (ležaté W). iba na inom mieste. Ja to mám na štvrtom riadku zhora naľavo od príkazového riadku medzi ikonami "fx" a "=". To vôbec nesúvisí s MX linuxom, pretože to je program Libreoffice Calc.

        • RE: Ešte dva problémy MX Linux 03.10.2019 | 08:13
          Avatar laco2 cinamon  Používateľ

          No a práve ten 4-tý riadok mi tam chýbal-mám ho takisto ako ty,ja robím iba jednoduché úkony,písanie,tabuľky takže v Officce tápem.

          • RE: Ešte dva problémy MX Linux 03.10.2019 | 08:16
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

            Lenže toto nie je ovplyvnené distribúciu si myslím, skôr verziou Libreoffice,,,

      • RE: Ešte dva problémy MX Linux 02.10.2019 | 18:28
        Avatar Tomas-7 Linux Mint 19.2 Tina 64b (Ubuntu 18.04 LTS)  Používateľ

        Hmm pozerám, že to tu je (Mint MATE).