Zakázanie USB portu

Sekcia: Konfigurácia 15.01.2020 | 11:27
Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

Ahojte, mám takú čisto teoretickú otázku. Na komp mám pripojenú externú wifinu s ktorou nemám v Linuxe problém. Chcem ale kvôli Windowsu a WoT pripojiť aj druhú (výkonnejšiu), ale potreboval by som aby ju Linux nevidel. Taktiež by bola pripojená v USBčku. Dá sa to nejako obísť? Ďakujem za rady.

    • RE: Zakázanie USB portu 15.01.2020 | 11:42
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Najjednoduchšie bude zakázať ovládač cez konfigurák v /etc/modules-load.d, ukážka tamtiež (súbory s názvom blacklist).

    • RE: Zakázanie USB portu 15.01.2020 | 19:07
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Neviem čím sa pripájaš k sieti, ale každý sieťový manažér má nejaké klikátko, kde si napríklad zaškrtneš, nikdy nepripájať.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Zakázanie USB portu 15.01.2020 | 20:00
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Cez network manager Cinnamonu,,,

      • RE: Zakázanie USB portu 15.01.2020 | 20:06
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Ty poznáš nejaký sieťový manažér, v ktorom si klikneš "cez túto kartu nikdy nepripájať"? Povedz nejaký. Zatiaľ poznám len také, ktorým môžem nastaviť "Túto sieť cez túto kartu, alebo cez všetky karty".

        PS: Dúfam že zdrojomotázky alebo nákupu druhej karty nebol starý známy problém BT LE ktorý ruší WiFi 2G4Hz ak je slabší signál alebo zašumenejšie pásmo.

      • RE: Zakázanie USB portu 15.01.2020 | 20:28
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        A veru máš pravdu, po tom ako som hodil TP-Link na kábel, Mint ho spoznal a mohol som si vybrať, s ktorou wifinou sa mám pripojiť. Len nechápem že práve na tej lepšej wifine mám slabší signál ak network manager ukazuje silu signálu správne,,,

        • RE: Zakázanie USB portu 15.01.2020 | 21:04
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Ak je viacero Wi-Fi/Bluetoth zariadení v blízkosti, tak sa môžu rušiť a aj to "výkonnejšie" zariadenie môže fungovať horšie (občas vôbec nefunguje). Dajú sa skúsiť zakázať/povoliť frekvencie na každej Wi-Fi iné, alebo ich dať viac od seba.

          NetworkManager ukazuje to, čo mu pošle HW, väčšinou by to mal byť korektný údaj.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org