Linux Mint Cinnamon - chyby vizuálu po aktualizácii

Sekcia: Ostatné 19.01.2020 | 17:28
Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

Ahojte, neviem či to niekto postrehol ale po poslednej aktualizácii Linuxu Mint - desktop Cinnamon, nevie vykresľovať systray korektne ikony. Postrehol som to napr. na ikone ClipIt a Caprine. Plus je rozhádzaná grafika napr. pri nápovede Nema. vyzerá to na nejaký bug v Cinnamone a kus ma to rozčuľuje. Skúšal som meniť Motívy či to náhodou nie je rozhádzaná téma ale robí stále to isté. Akurát som si všimol že to robí aj v menu programu Pinta,,,

    • RE: Linux Mint Cinnamon - chyby vizuálu po aktualizácii 19.01.2020 | 18:46
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Vytiahol som zálohu systému cez Timeshift a pozeral, čo som následne aktualizoval. Mám podozrenie na mesa alebo xorg,,,

      • RE: Linux Mint Cinnamon - chyby vizuálu po aktualizácii 19.01.2020 | 20:25
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Býva dobrým zvykom uchovávať logy vo /var/log, asi budú ešte hlbšie v apt/. Tam sa dá pozrieť či to bolo 3D (mesa), ovládače okolo grafiky alebo niečo iné.

        Ale je dosť možné že sa jedná o drobnosť. Teda že nebol počítač reštartnutý po záplatách, alebo sa ti počítač chytil záplat uprostred zverejňovania celého balíka. Skús si vynútiť záplaty trochu neskôr. Alebo použi distro, ktoré používa viac ľudí. Tak budeš mať väčšiu pravdepodobnosť že dostatočný počet ľudí otestuje aj takú konfiguráciu, ako máš ty. A nebude to na tebe.

        • RE: Linux Mint Cinnamon - chyby vizuálu po aktualizácii 19.01.2020 | 23:29
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

          Nemyslím si žeby Linux Mint nepoužívalo dosť ľudí a komp už bol po aktualizáciách už xkrát vypnutý. Musí to byť nejaká blbosť ako píšeš, ale rozhasilo to kvalitne desktop. Zatiaľ som vytiahol zálohu spred aktualizácie, hodím až ďalšiu s mesa a xorg a uvidím,,,

          • RE: Linux Mint Cinnamon - chyby vizuálu po aktualizácii 20.01.2020 | 06:05
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Toto sa mi občas stáva aj na Ubuntu ktoré používa rádovo oveľa viac ľudí ako Mint. A vždy mi v tom pomohlo to, čo som ti spomínal. Nemáš zač.

    • RE: Linux Mint Cinnamon - chyby vizuálu po aktualizácii 19.01.2020 | 20:09
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Gnome/GTK3 je džungla, kde sa veci menia bez rozmyslu aj v stotinkových verziách.

      Trochu sa to utriaslo a "možno" to štvorka nejak vyrieši. Ja sa osobne od trojky držím bokom. Väčšinu aplikácií mám založenú na GTK2, FireFox je GTK3, ale Mozilla to nejak ohackovala, takže to funguje. Momentálne som v štádiu, že keď bude zle prejdem na KDE aplikácie, ale dúfam, že Gnomáci sa spamätajú a nejak začnú spolupracovať s komunitou.

      Proste dnešný stav GTK3 je taký, že môžeš používať jednu ich tému, čo sa vyvíja zároveň s GTK3 a všetko ostatné sa rozbíja.

      RedHat a celá ich politika je výsmech slobodnému softvéru.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Linux Mint Cinnamon - chyby vizuálu po aktualizácii 20.01.2020 | 09:04
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Noo ale toto ma slušne nasralo, keď máš v systéme poriadok a rozbije ti to aktualizácia,,,

        • RE: Linux Mint Cinnamon - chyby vizuálu po aktualizácii 20.01.2020 | 13:27
          Avatar ra100   Návštevník

          WLASATY ma pravdu.

          Je to poondene GTK.

          • RE: Linux Mint Cinnamon - chyby vizuálu po aktualizácii 20.01.2020 | 13:29
            Avatar ra100   Návštevník

            Sorry - Bedna mal pravdu.

            • RE: Linux Mint Cinnamon - chyby vizuálu po aktualizácii 20.01.2020 | 14:16
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

              je zaujimave, že týmito neduhami s GNOME 3 trpí hlavne ubuntu (a teda aj mint a všetky klony), kde by som čakal že to budu mať otestované pred uvolnením aktualizácii

              sam som to tiez zazival ked prislo gnome 3 a menil som prostredia presne pre nestabilitu a náhodné zmeny fungovani aj výzoru (vtedy ešte na ubuntu)

              po istom čase na xfce som na novy pc nainštaloval manjaro a povedal si že skúsim znovu to gnome 3 (shell či ako sa to vola/volalo) a odvtedy je to už pár rôčkov a žiadne problémy s gnome som nemal

              nechápem, má to arch/manjaro lepšie ošetrené ako buntu, očakával by som presný opak pri oveľa rýchlejšom preberaní nových verzií u rolling distra (manjaro) oproti ubuntu a oveľa väčšiemu zázemiu ktoré má ubuntu

              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • RE: Linux Mint Cinnamon - chyby vizuálu po aktualizácii 23.01.2020 | 21:24
                Avatar ra100   Návštevník

                ubontu ma tiez nastvalo.

                osobne som pemigroval na debian a KDE.

                je to stredne tazka vaha, no da sa to okresat, som velmi spokojny.

                mozno by ta mohlo zaujat LMDE 3 - https://www.linuxmint.com/download_lmde.php

                velmi dobra distribucia.

                • RE: Linux Mint Cinnamon - chyby vizuálu po aktualizácii 24.01.2020 | 08:13
                  Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                  LMDE som chvíľu používal ešte vo verzii 2 ale neprišlo mi to tak zásadne rozdielne od debianu aby som pri tom zostal (a nemal som istotu dokedy to budú chlapci z mintu podporovať, lebo predsa len to je vedlajší projekt) - keď už touto cestou tak potom priamo debian

                  ale momentálne som najspokojnejsi s kombináciou manjaro na desktope (notebooku) a debian na serveri (čo je honosný názov pre jeden starý ntb a jeden starý desktop) + raspbian na maline (ale to je tiež vlastne debian)

                  Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • RE: Linux Mint Cinnamon - chyby vizuálu po aktualizácii 20.01.2020 | 19:00
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              To je proste tutovka vždy :)

              Je to proste smutné, mno treba počkať na štvorku, alebo to celé zahodiť a skúsiť KDE. Sám neviem k čomu sa prikloním ja v budúcnosti. Gnome/GTK3 to ale určite nebude.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: Linux Mint Cinnamon - chyby vizuálu po aktualizácii 20.01.2020 | 21:13
                Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

                Podstatné je rozoštávať komunitu. Kto je Gnome/GTK3 je určite debil.

                • RE: Linux Mint Cinnamon - chyby vizuálu po aktualizácii 21.01.2020 | 07:23
                  Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                  Ja tiež používam len GTK aplikácie až na pár výnimiek,,,

                  • RE: Linux Mint Cinnamon - chyby vizuálu po aktualizácii 21.01.2020 | 08:03
                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                    Zásadne nepoužívam Gnome/KDE a ani iné moderné klikátka. Mám rád jediné grafické rozhranie Xaw a nenávidím systemd lebo vznikol až po tom, ako som si sadol za počítač. Kto so mnou nesúhlasí, ten sa modlí ku Steve Jobsovi.
                    Ako už tu bolo veľa krát pivované.

                    • RE: Linux Mint Cinnamon - chyby vizuálu po aktualizácii 21.01.2020 | 08:22
                      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                      Umriem z teba :-D

                      • RE: Linux Mint Cinnamon - chyby vizuálu po aktualizácii 21.01.2020 | 13:51
                        Avatar WlaSaTy   Návštevník

                        Skôr by ma zaujímalo, kto všetko sa v tom spivná.

                      • RE: Linux Mint Cinnamon - chyby vizuálu po aktualizácii 21.01.2020 | 16:54
                        Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

                        Neumieraj, škoda Minťáka :)

                • RE: Linux Mint Cinnamon - chyby vizuálu po aktualizácii 21.01.2020 | 10:16
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                  To si vyčítal kde?

                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • RE: Linux Mint Cinnamon - chyby vizuálu po aktualizácii 21.01.2020 | 19:49
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                  Tak ešte raz.

                  Nechce sa mi tu rozvádzať kto je Miguel de Icaza, ale keď konečne odišiel k Microsoftu tak v Gnome komunite nastali roky pokoja a svornosti.

                  To semienko, že sa to raz možno zas zvrhne, tam proste už zasadené bolo. Mno a vzniklo Gnome/GTK3, väčšina komunity bola proti navrhovaným zmenám, všetko bolo ignorované a silou si presidili, to čo chceli. Vtedy som si hovoril starý zlatý Miguel, toto je už proste úplne cez čiaru slobodného softvéru.

                  Hádam si niekto spomenie na toto.

                  Nečítaj medzi riadkami, ale čítaj to čo píšem.

                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                  • RE: Linux Mint Cinnamon - chyby vizuálu po aktualizácii 22.01.2020 | 00:03
                    Avatar redhawk75   Používateľ

                    vyzivne citanie na tom iguru

      • RE: Linux Mint Cinnamon - chyby vizuálu po aktualizácii 20.01.2020 | 18:59
        Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

        Fachčím na Minte už tri roky. Vyhodíte ma ?

      • RE: Linux Mint Cinnamon - chyby vizuálu po aktualizácii 25.01.2020 | 16:40
        Avatar radoKE   Návštevník

        zamiesam sa do diskusie, nejaky cas pozorujem nahodne pady a restarty Firefoxu v ubuntu, moze to byt sposobene tym gtk3 ?

        • RE: Linux Mint Cinnamon - chyby vizuálu po aktualizácii 25.01.2020 | 16:55
          Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

          Tak o tom dosť pochybujem, pretože aj ja používam Firefox pod GTK3 (XFCE v Manjaru) a žiadne pády nepozorujem. Bude to súvisieť s niečim iným súvisiacim s Ubuntu.

        • RE: Linux Mint Cinnamon - chyby vizuálu po aktualizácii 25.01.2020 | 18:12
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Náhodné pády a reštarty v Ubuntu nepozorujem. Ale odporúčam skontrolovať HW. Napríklad memtest na RAM (plný beh), kontrola disku cez SMART (zas plný beh), a tak ..

          • RE: Linux Mint Cinnamon - chyby vizuálu po aktualizácii 25.01.2020 | 18:21
            Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ
            odporúčam skontrolovať HW. Napríklad memtest na RAM

            A je to ešte HW ?

    • RE: Linux Mint Cinnamon - chyby vizuálu po aktualizácii 02.02.2020 | 20:12
      Avatar cibulak   Návštevník

      Mamm nainstalovany lnux mint a praelne som naistaloval lubuntu.pri nastartovani pc mi nastartuje len mint. Vie mi niekto poradit ako mozem otvorit aj lubuntu system?