Linux - odosielanie správ z localhostu

Sekcia: Konfigurácia 26.03.2020 | 20:13
Avatar p43ck_   Návštevník

Ahojte, chcel som sa opýtať. Mal som nainštalovaný LAMP server na Ubuntu 18.04, mal som tam kontaktné formuláre, po vyplnení údajov a kliknutí na submit sa normálne odoslali na mail s tým, že na mail prišiel odososielateľ ako uid<číslo>, teraz som preinštaloval celý Linux nanovo, takisto som tam dal LAMP s tým, že mi teraz nejdú odosielať maily a miesto odoslania mi dá echo errror, neviete kde môže byť chyba? Predtým som nenastavoval ani SMTP ani nič, proste to išlo. Prípadne je možné, že som niečo zabudol doinštalovať? Nejaký pack k PHP? Dík za odpoveď ;-)

    • RE: Linux - odosielanie správ z localhostu 26.03.2020 | 21:29
      Avatar xkucf03   Používateľ

      Jsi si jistý, že tam před tím žádný SMTP server neběžel? On se mohl nainstalovat i jako závislost nějakého jiného balíčku – nemusel jsi ho instalovat explicitně.

      Pokud nainstaluješ postfix, tak ti to pravděpodobně začne fungovat jako dřív (aspoň v Debianu je výchozí konfigurace celkem rozumná).

      V postfixu si pak případně můžeš nastavit, aby e-maily neposílal příjemcům sám, ale předával je přes jiný server. Nebo si ten jiný server můžeš nastavit v konfiguraci PHP.

    • RE: Linux - odosielanie správ z localhostu 27.03.2020 | 09:22
      Avatar WlaSaTy   Návštevník
      miesto odoslania mi dá echo errror, neviete kde môže byť chyba?

      Tá chyba bude opísaná v tom veľmitajnom errore ktorý ti to vypísalo buď priamo, alebo do štandardného logu z Apache.