Klávesnice ZALMAN ZM-K200M

Sekcia: Hardware a Drivery 28.03.2020 | 18:16
Avatar Šimon Hart Linux Mint  Používateľ

Zdravím, dostal jsem zánovní klávesnici od známého: ZALMAN ZM-K200M. Zjistil jsem, že existuje ovladač jen pro windows. Klávesnice funguje v pohodě až ty malá postranní tlačítka a nejde podsvícení kláves. Ne že bych byl nadšenec pro svítící klávesnici, ale vzhledem k tomu, že potisk kláves je poněkud slabý, tak večer s tím mám trochu problém. Prosím o radu jak možno plně využívat tuto klávesnici. Předem děkuji za jakoukoliv radu

HP EliteDesk 800 G1, 32 GB, 1TB, nVIDIA GeForce GTX 1650
    • RE: Klávesnice ZALMAN ZM-K200M 28.03.2020 | 19:22
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      k tomu podsvieteniu netusim

      ale tie bocne klevesy (alebo multimediálne) sa zväčša dajú manuálne nastaviť v správcovi klávesových skratiek

      ako nastaviť klávesové skratky záleží od tvojho distra a najme DE

      vo všeobecnosti by to malo byť niekde pri nastaveniach klavesnice - tam sa to zväčša dá naklikať

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: Klávesnice ZALMAN ZM-K200M 28.03.2020 | 20:18
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Toto je pravý čas ako poraziť Google, MS Bing, DuckDuckGo a ďalšie vyhľadávače. Lezú z nich úplné hovná.

      Nechcete niekto do toho ísť?

      Dnes to funguje tak, že nemám čo vrátiť, tak vrátim odpad. To mohlo platiť na užívateľov pred rokmi a nie dnes.

      Aj Searx vracia odpad ako by si niekto myslel, že som naň zabudol.

      Nie je lepšie vrátiť nič? Alebo fakt ako tak relevantné odpovede?

      Ideálna by bola odpoveď, nekupuj šmejďárny čo nepodporujú tvoj systém. Najprv sa pozri komu pcháš do kapsy svoje prachy.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Klávesnice ZALMAN ZM-K200M 28.03.2020 | 20:30
        Avatar Šimon Hart Linux Mint  Používateľ

        Zdravím, jak jsem psal, nekoupil jsem, dostal jsem ji. Tedy zadarmo

        HP EliteDesk 800 G1, 32 GB, 1TB, nVIDIA GeForce GTX 1650
        • RE: Klávesnice ZALMAN ZM-K200M 28.03.2020 | 20:38
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Bohužiaľ som nikdy nemal klávesnicu s podsvietením, tak som použil vyhladávače, či ti nejak neporadím, mám s hardvérom dosť skúsenosti, mno tu ani ťuk.

          Zrejme tam stačí poslať nejaké bity, ktoré by stačilo odchytiť na Win, mno nemám to ako testovať a Win ani nemám.

          Mno už nejaký čas ma štve snaha vyhľadávačov vrátiť výsledky za každú cenu aj keď dáš hladanú frázu do uvodzoviek, tak vrátia úplne ptákoviny.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Klávesnice ZALMAN ZM-K200M 28.03.2020 | 21:24
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Klávesnica radu 700 to mala ževraj nastaviteľné bez SW. Nebude to podobne aj pri 200ke?

    • RE: Klávesnice ZALMAN ZM-K200M 29.03.2020 | 01:00
      Avatar samalama   Návštevník

      kde v specifikacii vidis podsvietenie klaves...?

    • RE: Klávesnice ZALMAN ZM-K200M 29.03.2020 | 10:24
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

      Nepises ake DE pouzivas, takze predpokladam, ze cinammon. Na nastavenie klavesovych skratiek postupuj podla tohto navodu. Bolo by vhodne si overit, ci ti klavesy funguju cez xev. V ostatnych DE je nastavenie skratiek obdobne. Klavesnica, ktoru si nalinkoval podsvietenie nema.

      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • RE: Klávesnice ZALMAN ZM-K200M 29.03.2020 | 18:27
      Avatar Šimon Hart Linux Mint  Používateľ

      Zdravím, mám popis uveden v podpisu: "TOSHIBA Satellite L450-16N - MX Linux 17.1 Xfce". Až na distro, které je MX Linux 18.0

      HP EliteDesk 800 G1, 32 GB, 1TB, nVIDIA GeForce GTX 1650