VLC vypadava.

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.04.2020 | 07:42
Avatar Michal.K MX 19  Používateľ

Stalo sa niekomu ze zaone jeden film, druhy a treti uz ani nevyskoci okno VLC playera ? Skusam dalsi a dalsi filmuz, nic. Dal restart MX19. Potom sa problem opakuje dokola. Par filmou spusti a potom uz ani VLC neuvidim na ploche. Ma s tam niekto skusenost ?

    • RE: VLC vypadava. 04.04.2020 | 09:16
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Ja s takým niečim nemám skúsenosť, nepoužívam MX. A máám na to dobrý dôvod. Ale odporučil by som skontrolovať grafiku či nemá problémy s akcelerovaným výstupom (napríklad va-api), resp. s jeho opakovanou inicializáciou.

    • RE: VLC vypadava. 04.04.2020 | 10:01
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      V prvom rade sa pozri či ti VLC neostáva visieť v pamäti.

      ps aux | grep vlc

      Ak tam ostáva visieť, skus spustiť upgrade systému, či nemáš nejakú bugnutú verziu.

      Osobne používam na prehrávanie mpv, alebo mplayer, VLC je zbytočne overkill.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: VLC vypadava. 04.04.2020 | 16:56
        Avatar Michal.K MX 19  Používateľ

        Pred spustenim som zadal tvoj prikaz, vypisalo toto. :

        michal 3646 0.0 0.0 72960 828 pts/0 S+ 16:49 0:00 grep vlc

        Po spusteni troch filmou uz to neslo. Opat zadal tvoj prikaz a vyopisalo tentokrat toto.:

        michal 4230 4.1 2.0 2521716 153484 ? Sl 16:51 0:01 /usr/bin/vlc --started-from-file /home/michal/Video/Básníci 2016 Jak Básníci Čekají Na Zázrak - CZ, film, Komedie.avi michal 4303 0.0 0.0 72960 832 pts/0 S+ 16:52 0:00 grep vlc

        Velmi tomu nerozumiem z popisu. Niesom tal zlietany. No VLC mam i repozitara po instalacii MX19. (....mozno i padlo upgrade. Snad ked mi to zahlasilo nove aktualizacie)

        • RE: VLC vypadava. 04.04.2020 | 17:46
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Takže ti ostáva visieť v pamäti.

          Ako prvé by som skúsil update.

          sudo apt update

          a potom

          sudo apt dist-upgrade
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: VLC vypadava. 04.04.2020 | 17:53
            Avatar Michal.K MX 19  Používateľ

            Nic. VLC nadalej nereaguje.

            • RE: VLC vypadava. 04.04.2020 | 17:56
              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

              Ako som písal skús zmeniť v nastaveniach VLC video výstup na XVideo, za pokus nič nedáš,,,

              • RE: VLC vypadava. 04.04.2020 | 18:43
                Avatar Michal.K MX 19  Používateľ

                Vdaka. Funguje to uz O.K. ,-)

      • RE: VLC vypadava. 04.04.2020 | 17:48
        Avatar Michal.K MX 19  Používateľ

        Skusil MPlayer v depozitari, Synaptic. Naslo ho. Naistaloval no v menu ponuke nieje. Synaptic vypisuje ze je nainstalovany ( ?? ) Tak skusil MPV To iste len z rozdielom ze v menu je a ide to i spustit. .......ale zaujimavu vec mi to vypisalo az dokoncilo instalaciu

        W: Target Packages (main/binary-amd64/Packages) is configured multiple times in /etc/apt/sources.list:2 and /etc/apt/sources.list:3
        W: Target Packages (main/binary-i386/Packages) is configured multiple times in /etc/apt/sources.list:2 and /etc/apt/sources.list:3
        W: Target Packages (main/binary-all/Packages) is configured multiple times in /etc/apt/sources.list:2 and /etc/apt/sources.list:3
        W: Target Translations (main/i18n/Translation-sk_SK) is configured multiple times in /etc/apt/sources.list:2 and /etc/apt/sources.list:3
        W: Target Translations (main/i18n/Translation-sk) is configured multiple times in /etc/apt/sources.list:2 and /etc/apt/sources.list:3
        W: Target Translations (main/i18n/Translation-en) is configured multiple times in /etc/apt/sources.list:2 and /etc/apt/sources.list:3

        Co to je ?? :-O :-O

        • RE: VLC vypadava. 04.04.2020 | 20:00
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Jako to sú len varningy, že tam máš niečo viac krát. Môžeš si pozrieť zdroje softvéru a prehľadať, čo sa ti tam opakuje. Ale ako ťa poznám, za mesiac to budeš mať zas rozhasené, páč rady z netu copy -> paste :-D

          Čo sa týka toho VLC, vyzerá, že máš nejakú biednu grafickú kartu, čo nepodporuje HW akceleráciu a VLC s takými kartami asi v defaulte už moc neráta. Prípadne nemáš správny ovládač.

          Čo ti vypíše lspci?

          Inak to čo písal Pali, je schodná cesta hlavne na slabšom HW.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: VLC vypadava. 04.04.2020 | 20:26
            Avatar Michal.K MX 19  Používateľ

            lspci

            • RE: VLC vypadava. 04.04.2020 | 20:50
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Njn AMD APU s lowendovou grafikou, buď rád že ti vôbec film spustí :) Ale inak by to cez XCB malo ísť spoľahlivo.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: VLC vypadava. 04.04.2020 | 20:59
                Avatar Michal.K MX 19  Používateľ

                Ano cez XCB to uz ide v pohode. Z tou grafikou to moze byt celkom dost mozne, nakolko pc ma asi 2-3 roky. Nakolko som uvazoval ze hry na tom nehram, tak naco preplacat grafiku. Necakal ze az tak v zakladackych veciach sa mi moze tak skoro ta grafika vypomstit. :-((

              • RE: VLC vypadava. 04.04.2020 | 21:02
                Avatar Michal.K MX 19  Používateľ

                Asi ma to moze dobehnut pri par aktualizaciach systemu a tak co suvisi so zobrazovanim, hej ze ? Takze asi mi radis, aby sa uz teraz poobzeral po nejakej slusnej grafike ?

                • RE: VLC vypadava. 04.04.2020 | 21:08
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                  Ja riešim veci až keď nefungujú, tak buď v kľude.

                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                  • RE: VLC vypadava. 04.04.2020 | 21:22
                    Avatar Michal.K MX 19  Používateľ

                    -D a co by si mi poradil na ten MPlayer ktory mi v synapticu ukazuje ze je nainstalovany ale v menu "Multimedia" ho nevidim.

                    • RE: VLC vypadava. 04.04.2020 | 21:26
                      Avatar debian+   Návštevník

                      Mplayer sa spusta z konzoly, alebo si nainstaluj s gui nastavou/verziou

                      • RE: VLC vypadava. 04.04.2020 | 21:30
                        Avatar Michal.K MX 19  Používateľ

                        Uz to mam. Dik vsetkym za rady !

    • RE: VLC vypadava. 04.04.2020 | 10:05
      Avatar debian+   Návštevník

      Spustal si VLC z konzoly? Co vypisoval?

    • RE: VLC vypadava. 04.04.2020 | 14:42
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Nazdar, toto mi robilo v niektorom distre, už si nepamätám v ktorom. Po prvom spustení filmu zostal VLC visieť v pamäti. Ten proces sa dá aj zabiť, nemusíš reštartovať distro. Inak neviem či mi nepomohla práve zmena video výstupu, to dosť často robí problémy, mne pomáha XVideo.

      • RE: VLC vypadava. 04.04.2020 | 18:45
        Avatar Michal.K MX 19  Používateľ

        Cau. Prepac. prehladol som ta, ze odpisem bedna. a potom som pozabudol citat nizsie. :-) Porucha neni ve vasem zarizeni :-D

    • RE: VLC vypadava. 06.04.2020 | 13:39
      Avatar skororano   Návštevník

      podla výpisu zo 04.04 | 16:56 by som povedal, že máš povolenú len jednu spustenú inštaláciu a ďalšie "spustené" filmy máš jednoducho zaradené do playlistu ten si zobrazíš napr. ctrl+c

      • RE: VLC vypadava. 06.04.2020 | 14:44
        Avatar Michal.K MX 19  Používateľ

        Ano, bol to filn ktory naposledy spustilo a po nom dalsie uz nie. Pomohol uz jedine restart systemu. Aj to VLC spustil par filmov a potom opat sekol. Uz je to vyriesene. Pomohlo Zmana vystupu z "Automaticky" na "XCB".