openGl 2.1 upgrade openGl 3.1

Sekcia: Hardware a Drivery 08.04.2020 | 18:57
Avatar Bambak   Návštevník

Zdravim, chcem sa spytat ci by ste mi nevedeli poradit ako upgradnem openGl 2.1 na 3.1. Mam dotu nainstalovanu, ale vypisuje mi ze musim mat minymalne openGL 3.1. pozeral som rozne na internete ale moc som si nepomohol. Budem rad za vase rady.

    • RE: openGl 2.1 upgrade openGl 3.1 08.04.2020 | 18:58
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Čo máš za distro?

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: openGl 2.1 upgrade openGl 3.1 08.04.2020 | 19:06
      Avatar Bambak   Návštevník

      Ubuntu 18.04.4 LTS 64bitový grafika Intel® HD Graphics (ILK) procesor Intel® Core™ i7 CPU M 640 @ 2.80GHz × 4 pamat 3,7 GiB toto si myslel?

    • RE: openGl 2.1 upgrade openGl 3.1 08.04.2020 | 19:18
      Avatar debian+   Návštevník

      A pri com ti vypise tu hlasku? Pochybujem, ze len tak ti okno vyskoci.

    • RE: openGl 2.1 upgrade openGl 3.1 08.04.2020 | 19:23
      Avatar Bambak   Návštevník

      normalne ked dam play v steame,ako ked normalne sa zacne hra spustat tak mi vyhodi okno

      • RE: openGl 2.1 upgrade openGl 3.1 08.04.2020 | 19:34
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        A máš teda grafickú kartu ktorá zvláda OpenGL verzie 3.1?

    • RE: openGl 2.1 upgrade openGl 3.1 08.04.2020 | 19:49
      Avatar Bambak   Návštevník

      No to presne neviem, mám Intel® HD Graphics ironlake. Každopádne ked som mal windows tak mi hra bežala v pohode, takže si myslím že by mala aj na ubuntu akurát to neviem rozbehať.

      • RE: openGl 2.1 upgrade openGl 3.1 08.04.2020 | 20:01
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Pod windows ti to asi bežalo cez DirectX, a nie cez OpenGL. Skús poladiť parametre.

      • RE: openGl 2.1 upgrade openGl 3.1 08.04.2020 | 20:07
        Avatar debian+   Návštevník

        Tvoja graficka karta ma DirectX 10.1 a OpenGL 2.1. (zdroj)

        Na Microsoft Windows ti pojde, lebo tam ta hra moze vyuzivat miesto OpenGL aj DirectX 9 alebo DirectX 11. Takze ti tam pobezi hra na DirectX 9. (zdroj)

    • RE: openGl 2.1 upgrade openGl 3.1 08.04.2020 | 19:54
      Avatar debian+   Návštevník
      ako upgradnem openGl 2.1 na 3.1

      Kupis novu kartu, ktora ma tuto podporu. Pozeraj specifikaciu grafickej karty, ktory mas pripadne vyhladnutu.

    • RE: openGl 2.1 upgrade openGl 3.1 08.04.2020 | 20:42
      Avatar Bambak   Návštevník

      WlaSaTy díky za novú možnosť, ale nechce mi otvorit ani tu konzolu, a debian+ nevies náhodou či na linux nieje nejaký ovládač s ktorým by som to rozbehal? Prípadne dáka finta?

      • RE: openGl 2.1 upgrade openGl 3.1 08.04.2020 | 21:22
        Avatar debian+   Návštevník

        Na Linuxe zmena grafickej karty. OpenGL hovori, co karta dokaze (mysli s tym aj pripadne specialne obvody na karte). A ak hry sa spolieha na nieco, co Tvoja karta nepodporuje. A nerozhodli ze sa to urobi - ak nie je verzia A, tak starsiu verzu B, tak smola. A emulacia vyssich vrstiev by nedosiahli pozadovanu uroven.

        Na druhej strane, babrat sa s kompatibilitov pre starsich hracov, ak stratia 2% prijmov asi nema zmysel velky zmysel pre firmu, resp. by prerobili.

        • RE: openGl 2.1 upgrade openGl 3.1 08.04.2020 | 21:24
          Avatar debian+   Návštevník

          Na Linuxe je riesenim zmena grafickej karty. OpenGL hovori, co karta dokaze (mysli sa tym aj pripadne specialne obvody na karte, kt. to rataju rychlejsie ako na GPU). A ak sa hra spolieha na nieco, co tvoja karta nepodporuje a nerozhodli ze sa to urobit stylom - ak nie je verzia A, tak starsiu verzu B - tak nic.

          A emulacia vyssich vrstiev by nemala zmysel, nakolko by sa nedosiahla pozadovana uroven.

          Na druhej strane, babrat sa s kompatibilitov pre starsich hracov, ak stratia 2% prijmov asi nema zmysel velky zmysel pre firmu, resp. by prerobili.

          • RE: openGl 2.1 upgrade openGl 3.1 09.04.2020 | 08:51
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Ten jeho procesor je mobilný, takže asi bude v desať rokov starom natobuku. Ako by si v nutibaku vymenil grafickú kartu?

            Moc modelov s MXM slotom nebolo.

            A navyše Linux má už veľa rokov aj podporu DirectX, takže kľudne pokračuj a prilej ešte nejaký rozum. Hádam zas niekoho neodplašíš ako to máš vo zvyku.

            • RE: openGl 2.1 upgrade openGl 3.1 09.04.2020 | 18:14
              Avatar debian+   Návštevník
              Ten jeho procesor je mobilný, takže asi bude v desať rokov starom natobuku. Ako by si v notobuku vymenil grafickú kartu?

              Da niekomu, kto sa vyzna (znamy, servis, atd.) alebo si obstara nove komplet zaradenie.

              A navyše Linux má už veľa rokov aj podporu DirectX, takže kľudne pokračuj a prilej ešte nejaký rozum. Hádam zas niekoho neodplašíš ako to máš vo zvyku.

              Nativnu alebo len medzivrstvu a la Wine?

              • RE: openGl 2.1 upgrade openGl 3.1 09.04.2020 | 21:50
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Akože niekto v servise odletuje v prastarom NB GPU a vymení to aj s bižutériou za výkonnejšie GPU? Pán je znalec, daj ešte niečo.

                A Wine nie je medzivrstva, je to rozhranie. To DX sa už dávno neemuluje cez GL.

                • RE: openGl 2.1 upgrade openGl 3.1 09.04.2020 | 23:18
                  Avatar debian+   Návštevník
                  Pán je znalec, daj ešte niečo

                  Kukni sa do zrkadla.

                  Ty nie si povodny autor diskusia ani jeho hovorca, takze pisanie tohto vlakna koncim.

                  • RE: openGl 2.1 upgrade openGl 3.1 10.04.2020 | 07:33
                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                    Takže sa už nikdy nedozvieme ako by si v desať rokov starom notebooku vymenil naletovanú grafickú kartu v notebooku, dal na ňu nový chladič. Zaujímalo ma to hlavne z toho pohľadu, či by to nebolo drahšie ako nový herný notebook aj s nadzvukovou stíhačkou.

                    A to najmä ak sa jedná o notebook, ktorý má grafickú kartu priamo v CPU odkiaľ by si ju mohol dostať jedine sekáčikom.

                    PS: Linux má už 10 rokov priamu podporu DirectX. Pred tým ten DX len emuloval prekladaním API DX na OpenGL, a to bolo o kus pomalšie.

        • RE: openGl 2.1 upgrade openGl 3.1 08.04.2020 | 23:47
          Avatar samalama   Návštevník

          NO DO PICE!!! CO!?!?!?!?